Jak investovat v roce 2023? Zeptali jsme se těch, co se na kapitálových trzích pohybují jako ryby ve vodě

Přečtěte si náš nový investiční speciál, kde čeští analytici popisují, co letos čekat, a nechali nás nahlédnout do svých strategií.

Ondřej HolzmanOndřej Holzman

claenk-1920×1080Speciál

Foto: CzechCrunch

Jak investovat v roce 2023?

0Zobrazit komentáře

Investování nabírá na stále větší popularitě. Pro některé je to především zábava, stále více lidí si však uvědomuje, že právě díky investování mohou své finanční prostředky chránit před tlakem inflace a zhodnocovat kapitál lépe, než když jim leží jen na běžných spořicích účtech. Nebo dokonce pod polštářem. Proto jsme se zeptali těch, kteří se na kapitálových trzích pohybují jako ryby ve vodě, aby nám popsali, co letos čekat ve světě investic, a nechali nás nahlédnout do svých strategií. Představujeme nový investiční speciál, v němž si můžete přečíst, jak investovat v roce 2023.

Jaké oblasti budou v investicích v roce 2023 nejzásadnější? Jaké ukazatele na kapitálových trzích je dobré sledovat? Nebo co by nemělo chybět ve správně diverzifikovaném portfoliu každého investora? Na tyto a řadu dalších otázek odpovídali zkušení analytici, portfolio manažeři a bankéři domácí scény. Dozvíte se třeba i to, zda dává smysl hledat příležitosti vedle USA také v Evropě či Asii a jak moc může být zajímavá pražská burza.

„Zajímavé budou menší technologické společnosti, jejichž akcie si prochází za poslední dva roky peklem, a kvalitní akcie, kde se vytváří příležitosti,“ míní analytik finančních trhů Štěpán Hájek z XTB. Petr Zajíc, senior portfolio manažer z Amundi, zase zmiňuje důležitost takzvaného stockpickingu, což je strategie výběru konkrétních jednotlivých akciových titulů, které jsou například trhem podhodnoceny a představují tak zajímavou příležitost.

Jak investovat v roce 2023? Čtěte náš nový investiční speciál, kde odborníci popisují, co letos čekat, a nechali nás nahlédnout do svých strategií.

Více

„Stockpicking je důležitější než kdy jindy. Zatímco v předchozích letech šlo nahoru úplně všechno, teď jsou v rámci sektorů mezi jednotlivými tituly veliké rozdíly ve výkonnosti,“ říká Petr Zajíc a jeho kolega Zdeněk Pavlík, senior product specialist z Amundi, doplňuje: „Jelikož se cyklus zvyšování sazeb blíží svému konci, v současnosti se nabízí mít větší část alokovanou v dluhopisech.“ Právě některé dluhopisy jsou pro letošní rok zmiňovány jako zajímavá příležitost často.

Roman Koděra, privátní bankéř J&T Banky, doplňuje, kam dává smysl vkládat peníze při stávajícím dění v ekonomice. „Při současných úrokových sazbách je lepší investovat do společností s menším zadlužením, které generují cash flow a přerozdělují je ve formě dividend,“ říká. Spolu s ostatními odborníky v našem speciálu odpovídá také na to, zda pro letošní rok vzhledem k různým okolnostem volí nějakou speciální investiční strategii.

Hlavním partnerem Investičního speciálu pro rok 2023 je brokerská společnost XTB, dalšími partnery jsou investiční společnost Amundi a J&T Banka.

Rubriku Investice podporujíxtb-retinajet-investment_logo_srgbjt-bankaamundi

Diskuze (0)

Novinka

Anonym