Tenhle výrobce čipů, který dodává Applu nebo Samsungu, se prodal za 785 miliard korun

iphone
0Zobrazit komentáře

Jedna z největších japonských a vůbec i světových společností podle svých výsledků, SoftBank, která na asijském trhu poskytuje služby v oblasti telekomunikací a v průběhu let investuje do akvizicí dalších firem, se postarala v minulých dnech o svoji dosud největší investici vůbec. Koupila totiž britský ARM Holdings, který se soustředí na vývoj a prodej počítačových a mobilních čipů.

ARM Holdings dodává jako jeden z předních výrobců technologie i do zařízení od firem jako Apple, Samsung nebo Huawei. Ze strany SoftBanku jde tak o další strategickou investici, jejíž výše se vyšplhala až na hranici 23,4 miliard britských liber, tedy přibližně 785 miliard korun. Jde tak o druhou největší akvizici SoftBank po nákupu amerického operátora Sprint za 489 miliard.

071316

Přečtěte si takéUber společně s Taxify v Lotyšsku podepsal dohodu o legalizaci privátních řidičůUber společně s Taxify v Lotyšsku podepsal dohodu o legalizaci privátních řidičů

SoftBank mimo to vlastní i 51 % podíl v jednom z neúspěšnějších vývojářských studií mobilních her, Supercell, 13 % ve streamovací platformě Ustream.com nebo plné vlastnictví japonského Vodafonu. Kromě toho v roce 2008 získal spolupráci s Applem na přivedení novinky, iPhonu 3G, do Japonska.

Skvělé zprávy pro kolísavý britský trh

Podle informací serveru Financial Times se v rámci Anglie nebude měnit vlastnická struktura, ani nijak zásadně celý business ARM. Šlo čistě o strategickou investici s cílem vylepšení chodu firmy a postupného zhodnocení financí. ARM má momentálně na 3000 zaměstnanců a i díky akvizici chce vyrůst ještě letos na více než dvojnásobek.

Akcie ARM navíc vystřelily během jediného dne o 42 % nahoru.

armakcie