Jdeme cestou zdravého rozumu, hlásí Gambrinus. Od ledna přestane stáčet pivo do PET lahví

Peter BrejčákPeter Brejčák

gambrinus-plast

Foto: Plzeňský Prazdroj

Pivovar Gambrinus přestane s výrobou piva do plastových PET lahví

0Zobrazit komentáře

Trend odvracení se od plastových obalů se rozšiřuje také do pivního průmyslu. Jako první velká značka svého oboru v Česku přestane stáčet a prodávat pivo v PET lahvích pivovar Gambrinus patřící do skupiny Plzeňského Prazdroje. Od tohoto kroku si slibuje snížení produkce plastu o 334 tun ročně.

„Gambrinus se rozhodl jít cestou zdravého rozumu a přestat produkovat další plast tam, kde to není potřeba. Reagujeme tak i na přání našich spotřebitelů, pro které je důležitá nejen kvalita produktu, ale i to, z čeho vyrábíme obaly a jak šetrně se chováme k přírodě,“ uvedl marketingový ředitel Plzeňského Prazdroje Roman Trzaskalik s tím, že Češi jsou pivní národ preferující lahvové a čepované pivo.

Od prvního ledna příštího roku tak Gambrinus ukončí výrobu a distribuci piva v PET lahvích, z obchodů podle očekávání pivovaru zcela zmizí na přelomu ledna a února. Zákazníkům bude Gambrinus nadále k dispozici v zálohovaných skleněných lahvích, sudech, pivních tancích v hospodách a v plechovkách. Ekologičtější obměny se nově dočkají i ty – pivovar začne používat stoprocentně recyklované plastové folie, do kterých jsou baleny větší počty plechovek.

Rozhodnutí ukončit výrobu piva v plastu, se kterým Gambrinus začal v roce 2012, je podle vyjádření společnosti prvním velkým krokem na cestě k udržitelným obalům v rámci celého portfolia Plzeňského Prazdroje a zároveň součástí dlouhodobé širší strategie udržitelnosti celé společnosti.