Jediný svého druhu. Rolls-Royce představil další umělecké dílo vytvořené zákazníkovi na míru

La Rose Noire je specialita vyrobená na přání zadavatele, která se inspiruje růží oblíbenou v rodině i romantikou cestování ve dvou.

rolls-royce-black-rose3

Foto: Rolls-Royce

Rolls-Royce Droptail ve verzi La Rose Noire

0

Každý Rolls-Royce je svým způsobem výjimečným uměleckým dílem. Britská automobilka však míří i na ty nejnáročnější zákazníky, kteří hledají něco víc, než jsou „jen“ jeho sériové modely. Za tímto účelem vznikla divize Coachbuild, která vytváří umělecká díla na čtyřech kolech, která pomáhají svým majitelům vyjádřit identitu a osobní vkus. Nejnovějším počinem je model Droptail ve verzi La Rose Noire, který je určen pro rodinu s citem pro umění.

Kdo che skutečně výjimečný vůz, koupí si Rolls-Royce. Kdo chce skutečně výjimečný Rolls-Royce, zamíří do divize Coachbuild, kde dovedou postavit dokonalý vůz odrážející charakter svého majitele. Jedním z posledních děl divize je Rolls-Royce Droptail La Rose Noire, který je výsledkem čtyřleté spolupráce automobilky a vysoce vybranou rodinou.

Slůvko droptail naznačuje, že se jedná o moderní interpretaci klasického roadsteru, který podle slov automobilky oslavuje romantiku dvoumístných vozů. Droptail má nabídnout útulný interiér soustředící se na řidiče, na který navazuje zadní paluba plnící aerodynamickou funkci, čímž vytváří přítlak pro zlepšení stability při jízdě vysokou rychlostí.

Zajímavostí je, že Droptail přináší přepracovanou příď, tedy jeden z nejcharakterističtějších poznávacích znaků vozů Rolls-Royce. Slavná maska chladiče ve tvaru Phanteonu spolu s emblémem dostala zalomené lamely chladiče směrem k horní části masky, čímž vznikl převis chrámové římsy.

rolls-royce-black-rose1

Foto: Rolls-Royce

Se střechou získává Droptail křivky dynamického kupé

Specifická je i odnímatelná střecha sloužící jako rychlý prostředek, jak proměnit charakter vozu. Bez ní se jedná o lehký roadster, se střechou se však vzhled vozu začne blížit dynamickému kupé. Součástí střechy je i prosklení s monochromatickou funkcí, díky které lze ovlivňovat množství světla pronikajícího do interiéru.

Ten definuje množství využitého dřeva, ze kterého byl vyroben i zakřivený panel obepínající řidiče i spolujezdce. Přesto byl interiér pojat spíše v minimalistickém duchu. O pozornost se hlásí v podstatě jen tři tlačítka a ovladač infotainmentu.

Zadavatelé měli dvě přání. Prvním bylo, aby vůz vycházel vstříc romantice cestování ve dvou. Druhým pak inspirace květinou Black Baccara, tedy oblíbeným druhem růže matky rodiny zadavatelů.

Inspirace touto květinou se odráží například ve volbě barevných odstínů vozu. Díky tomu je karoserie vozu v leskle červeném tónu s hlubokým černým podkladem, který má napodobovat právě barvu této růže. Pro výsledný efekt bylo použito více než 150 vrstev laku. Další detaily byly opatřeny barvou, která se z dálky jeví jako černá, ovšem v momentě, kdy na ní začnou dopadat sluneční paprsky, vystoupí třpytivé, tmavě červené podtóny.

V interiéru nelze přehlédnout ani abstraktní ztvárnění padajících okvětních lístků růže. Tyto detaily byly vytvořeny za pomoci více než 1 600 kusů dýhy černého platanu. Každý kus byl řezán, broušen a na své místo uložen ručně. Kontrastem k černé dýze je 1 070 asymetrických prvků, taktéž vyrobených ze dřeva a malovaných červenou barvou. Tyto prvky mají evokovat růžové okvětní lístky.

rolls-royce-black-rose6

Foto: Rolls-Royce

Interiér je minimalistický, přesto plný nápaditých detailů

Tento motiv se objevuje v interiéru i na speciální truhle na šampaňské, určené pro produkty klienta oblíbeného francouzského vinařství. Další specialitou jsou i hodinky Audemars Piguet zabudované v přístrojové desce. Lze je však i libovolně vyjmout a nosit na ruce. Hodinky se objeví až po stisknutí tlačítka – a po vyjmutí na jejich místě zůstane mince z bílého zlata s vyrytou růží.

Rolls-Royce plánuje vytvořit celkem čtyři exempláře karosářské verze Droptail s tím, že každý se stane jedinečným vyjádřením charakteru svého majitele. Kolik zaplatí zadavatel za svůj Droptail La Rose Noire, Rolls-Royce neuvádí, je ovšem jasné, že se jedná o počin výjimečný nejen svým vzhledem a množstvím detailů, ale také cenou.

Diskuze (0)

Novinka

Anonym