Chatovací aplikace WhatsApp překročila miliardu uživatelů a má velké plány

whatsapp-screen
0Zobrazit komentáře

Po konečných výsledcích posledního kvartálu těch největších technologických společností se postupně začínají mixovat karty mezi těmi, které mají největší hodnotu, které mají nejvyšší počet uživatelů a nebo nejvyšší zisky. Například po včerejším oznámení skupina Alphabet, vlastnící Google, přeskočila dosud nejhodnotnější společnost Apple o takřka 35 miliard dolarů.

Další zprávou je nejnovější update směrem z Facebooku, který se tentokrát pochlubil tím, že jeho kdysi za 19 miliard dolarů koupená společnost WhatsApp, jakožto jedna z nejpopulárnějších messaging platforem mezi mobilními uživateli, překročila miliardu aktivních uživatelů měsíčně. Ještě před 5 měsíci byl tento milník na hranici 900 milionů, takže to jednoduše znamená, že dokázal Facebook pomoci WhatsAppu v růstu 20 milionů uživatelů měsíčně.

fbmessenger

Přečtěte si takéFacebook přidá do své mobilní aplikace novinku, se kterou si objednáte jízdu taxíkemFacebook přidá do své mobilní aplikace novinku, se kterou si objednáte jízdu taxíkem

Ti si mezi sebou navíc rozešlou za jediný den přes 42 miliard zpráv, 1,6 miliard fotek a 250 milionů videí. Ve WhatsApp v rámci Facebooku stále funguje jeho původní zakladatel, Jan Koum, jehož jmění odhaduje americký Forbes na takřka 7,9 miliard dolarů. Koum navíc nedávno ohlásil, že WhatsApp opouští experiment s dolarovým ročním poplatkem a bude pro uživatele zdarma.

Zásadní změnou by tak měl projít business model, který se více zaměří na podniky, které se podobně jako na Facebook for Business budou schopny propojit se svými zákazníky, případně jim v jisté formě předkládat strategicky cílenou reklamu, dodává VentureBeat.

Foto: Jan Persiel / Flickr

Diskuze (0)

Novinka

Anonym