Josef Průša se ještě víc rozpíná po Americe. Kupuje tamního velkého prodejce 3D tiskáren

Prusa Research má díky akvizici firmy Printed Solid posílit svou pozici v USA a urychlit dostupnost materiálů i součástek.

Filip HouskaFilip Houska

prusa_1

Foto: Prusa Research

Josef Průša a David Randolph, šéf americké společnosti Printed Solid

0Zobrazit komentáře

Říká se mu král českého 3D tisku, svou sílu ale Josef Průša se společností Prusa Research ukazuje také v zámoří, kde má početný zástup zákazníků a silnou komunitu stavitelů. Právě pro ně nyní uskutečnil první letošní akvizici, když koupil americkou firmu Printed Solid, která po celých Spojených státech prodává materiály i díly pro 3D tiskárny a také stroje.

„Náš tým se opět rozrostl. Printed Solid, známý a vysoce ceněný americký distributor 3D tiskáren a příslušenství, se stává součástí rodiny Prusa Research. A co je důležitější, se šéfem firmy Davem Randolphem se znám už léta. Účastnili jsme se spolu nejméně třiceti výstav a mohu ho nazývat přítelem. Jeho úžasný tým pomůže zlepšit dostupnost našich 3D tiskáren, dílů, příslušenství i služeb,“ říká o akvizici Josef Průša.

Cílem nového nákupu, který přichází asi půl roku poté, co Prusa Research koupil většinový podíl v české společnosti Trilab, je další zviditelnění pozice na trhu v USA a větší uspokojení potřeb tamní 3D tiskařské komunity. Veškeré příslušenství značky Prusa Research totiž bude nabízeno právě také v obchodech Printed Solid, od čehož si tuzemská firma slibuje i rychlejší doručování dílů do rukou zákazníků.

„Díky tomu, že jsme v neustálém kontaktu s komunitami a zákazníky 3D tisku v USA, víme také o často diskutovaných tématech. Jedním z hlavních je dostupnost našich produktů a služeb – objednat si něco z malé země uprostřed velkého kontinentu není vždy ideální (zejména menší díly), i když se nám podařilo posunout dodací lhůty na dva až tři dny při zachování dobrých cen za dopravu,“ doplňuje Průša.

„To je případ, kdy má místní zástupce nespornou výhodu. Usoudili jsme, že spojit síly s existující, dobře zavedenou společností se skvělou pověstí mezi členy komunity a hlubokými znalostmi v oboru bude ten nejlepší postup,“ dodává šéf Prusa Research. Co se podmínek týče, ty nebyly zveřejněny, tudíž se neví ani částka, za kterou česká firma americký podnik koupila. Průša jen dodal, že první změny se budou projevovat v nadcházejících měsících.

Pro samotný Printed Solid by se nic zvláštního měnit nemělo. Stále bude operovat pod svým jménem, stále mu bude šéfovat zmíněný Dave Randolph a stále má nabízet poměrně velký sortiment 3D tiskáren a nejrůznějších doplňků, především pak pro byznysové, vzdělávací a vládní účely. Ostatně do těchto oblastí se bude chtít více vrhnout také s Prusa Research.

prusa-2

Foto: Prusa Research

Pohled na farmu 3D tiskáren od Prusa Research

Diskuze (0)

Novinka

Anonym