Kancl, ale z prostředí Pentagonu. Netflix chystá novou komedii o amerických vesmírných silách se Stevem Carellem

Tomáš ChlebekTomáš Chlebek

space-force-netflix-steve-carell-cast-cropped

Foto: Netflix

Hlavní roli komediální novinky Space Force od Netflixu ztvárnil Steve Carell

0Zobrazit komentáře

Ozbrojené síly Spojených států jsou největším orgánem svého typu na planetě a spadá do nich armáda, letectvo, námořnictvo, námořní pěchota a pobřežní stráž. Od konce loňského roku se tam na popud prezidenta Donalda Trumpa řadí i vesmírné síly, z nichž si nyní bere námět Netflix pro svůj nový seriál Space Force, ve kterém ztvární hlavní roli populární Steve Carell.

Carell se v posledních letech objevuje i ve velmi seriózních rolích a za hlavní postavu filmu Hon na lišku se dokonce dočkal nominace na Oscara. Většina lidí si ho však stále spojuje hlavně se sitcomem Kancl. Americká verze původně britského počinu měla obrovský úspěch, díky němuž se z dosud nepříliš známého komika stala hvězda. Od poslední série z roku 2012 se Carell v podobném projektu neobjevil, letos se to však mění.

Space Force má díky své bohaté výpravě a mnoha známým tvářím ke klasickému sitcomu poměrně daleko. S Kanclem nicméně bude, kromě představitele hlavní role, sdílet alespoň základní koncept komedie ze specifického pracovního prostředí, zaměřujícího se na každodenní selhání. Zatímco v případě staršího titulu to znamenalo nudné kanceláře velkoobchodu s papírem, Space Force láká na příběhy z hloubi Pentagonu.

Tam bude Carellově postavě úspěšného generála přiděleno vedení nové složky – vesmírných sil. Sám má problém tuto roli brát vážně, ale nezbývá mu nic jiného, než se nové výzvě postavit čelem a vykonat tu nejlepší práci, jaké je schopen.

Záhy se pochopitelně ukazuje, že to není příliš vysoko nastavený cíl. Ničemu pak nepomáhá ani jeho méně než brilantní okolí. Když z bunkru sleduje vybuchující raketu, ptá se: „Kolik tenhle prototyp stál?“„Čtyři, čtyři střední školy,“ odpovídá mu kolega.

Pokud se NASA při letech do vesmíru potýkala s mnoha otázkami ohledně správných investic peněz daňových poplatníků, idea vesmírných sil je ještě kontroverznější. Ačkoliv skutečnost je relativně komplikovaná, fikční svět situace vyhrocuje a hlavního hrdinu staví přímo do středu politického střetu.

Jakmile se k tomu přičtou i problémy, s nimiž se potýká jeho dcera ve škole, a nesouhlasný postoj hlavního vědce vesmírných ozbrojených sil k jejich základní myšlence, pole pro konflikty roste a ukazuje se jako velmi rozsáhlé.

Myšlenkové rozpoložení, s jakým tvůrci k seriálu přistupovali, dobře vystihuje znak skutečných Vesmírných sil, mnohem více než jen připomínající znak hvězdné flotily ze Star Treku. Alespoň některé ze záměrů do nich vložených mají hodnotu a vzhlížejí k budoucnosti. Zároveň je ale snadné si z nich dělat legraci.

john-malkovich-in-the-new-pope-hbo

Foto: HBO

John Malkovich si ve Space Force zahraje roli hlavního vědce vesmírných ozbrojených sil

„Uvědomili jsme si, že ten příběh má krásné vizuály a mytické kvality a odkazuje k některým z nejlepších momentů Ameriky. Bylo v něm hodně hrdinství, ale přitom měl i výraznou satirickou složku,“ vysvětluje jeden z tvůrců seriálu Space Force Greg Daniels. V kontextu vznešených cílů prvních letů na Měsíc působí poněkud bizarně rozhodnutí, že je nyní vesmír potřeba dobývat proto, aby se na něm dříve neobohatil někdo jiný.

Kompletní první řada novinky se na Netflixu objeví tradičně najednou, a to 29. května. Kromě Steva Carella se diváci mohou těšit na Johna Malkoviche ve zmíněné roli hlavních vědce Vesmírných sil, Lisu Kudrow, Dianu Silvers, Tawny Newsome, Bena Schwartze, Jimmy O. Yanga a další.

Diskuze (0)

Novinka

Anonym