Karel Janeček stručně o 7,5 milionové investici do českého Liftaga

Michal PtáčekMichal Ptáček

Karel_pro_CzC
0Zobrazit komentáře

Včera byla oficiálně do éteru vypuštěna informace o soukromé investici miliardáře Karla Janečka, který poměrně nedávno vložil 7,5 milionů Kč do českého startupu Liftago, kterému na CzechCrunchi věnujeme pravidelně poměrně dost prostoru. Karel nám v rychlosti prozradil, proč si z přehršle nabídek vybral nakonec právě tento projekt…

Proč zrovna Liftago a jak vysoká byla investice?

Šlo o investici ve výši 7,5 miliónu Kč. Liftago jsem si vybral proto, že vytváří volný trh taxíků se synergiemi pro pasažéry, férové řidiče i adaptabilní dispečinky. Navíc se mi líbí dlouhodobá vize tvůrců tohoto projektu: nabídnout spolehlivé dopravní alternativy k vlastnímu automobilu, aby lidé nemuseli dopravně zatěžovat centra měst.

Co si obecně myslíte o technologické/startupové scéně v ČR a kolik orientačně plánujete nainvestovat do českých startupů a tech-firem?

Nesleduji ji nijak aktivně. V této věci nemám žádné plány a investice do projektu Liftago tedy byla výjimkou.

Unknown

Přečtěte si takéDispatchingo: startup ze smíchovského Node5, který chce změnit trh taxislužebDispatchingo: startup ze smíchovského Node5, který chce změnit trh taxislužeb

Co říkáte na CzechCrunch.cz? Sledujete novinky?

Myšlenka hodnocení startupů a propojování potencionálních investorů s inovativními nápady je velmi dobrá. Tato činnost je také důležitá pro efektivní využití finančních zdrojů.

Rubriku Startupy podporujíjt-retina