Karibský ráj v plamenech a vikingské nájezdy. Ubisoft představil Far Cry 6 a Assassin’s Creed Valhalla

Tomáš ChlebekTomáš Chlebek

far-cry-6

Foto: Ubisoft

V jedné z hlavních rolí Far Cry 6 se objevuje Giancarlo Esposito, většině známý ze seriálu Perníkový táta

0Zobrazit komentáře

Žádná z velkých herních konferencí letos v klasickém formátu neproběhne, jednotlivé společnosti tedy své nové tituly pro rok 2020 představují na vlastních online akcích. Tento týden pod názvem Ubisoft Forward proběhla jedna z těch nejzajímavějších, kde herní společnost Ubisoft ukázala několik očekávaných titulů. Zatímco Far Cry 6 hráče přenese do světa fiktivního karibského ostrova v době probíhající revoluce, série Assassin’s Creed se v novém dílu poprvé vydá do doby na přelomu prvního a druhého tisíciletí, kdy Vikingové obsazovali Británii.

Dosud každý další hlavní díl série Far Cry představil zcela nový příběh i prostředí a hra chystaná na začátek příštího roku nebude jiná. Poutavý trailer neukazuje nic ze samotné hry, místo toho se zaměřuje na vykreslení situace. Perspektivou malého chlapce s vášní pro sestavování realistických modelů aut se seznámíme s jeho otcem, diktátorem Antonem Castillou.

Nepřekvapivě se nejedná o milého diktátora, ale člověka bytostně přesvědčeného o své zásadní roli v držení tropického ostrova pohromadě. Lidu je podle něj nutné vládnout pevnou rukou a revoluce, která právě probíhá, je způsobená jen zaslepenými občany, neschopnými vidět tuto skutečnost. Aby diktátor svému synovi důležitou lekci vštípil, dá mu do ruky odjištěný granát, sloužící jako metafora pro obyvatele ostrova.

Roli Antona Castilly ztvárnil Giancarlo Esposito, známý zejména díky postavě drogového krále Guse Fringa ze seriálu Perníkový táta a Volejte Saulovi. Zatím zůstává otázkou, nakolik si jeho charisma budou moci hráči užít, sami totiž budou stát na druhé straně barikády. Jako partyzán/ka (pohlaví postavy půjde zvolit) Dani Rojas se budou snažit tyranii svrhnout.

Far Cry 6 nabídne většinu herních prvků známých z předchozích dílů, mezi které patří také systém umožňující najmout si žoldáky pro pomoc s osvobozením ostrovního lidu. Přítomen bude také multiplayer pro dva hráče. Far Cry 6 má na standardní herní platformy Playstation 4 a 5, Xbox Series X a One, PC a Google Stadia dorazit 18. února příštího roku.

Vikingové proti Británii

Neméně zajímavě vypadá také Assassin’s Creed Valhalla, který zabředne hluboko do alternativní historie na konci prvního tisíciletí. Hráč se zde ujme role vikingského válečníka Eivora, který na sebe bude brát mnoho různých úkolů spojených s dobýváním Anglie a budováním vlastních osad. Vývojáři připravili jak epické bitvy s desítkami bojovníků, tak tajné mise s cílem infiltrovat znepřátelenou stranu. Vše má přitom za cíl získávat půdu, zdroje a spojence.

Assassin’s Creed Valhalla se kromě traileru dočkalo rovnou také půlhodinového videa přímo ze hry. Zde je představen nový systém boje, který lze přizpůsobit preferencím každého hráče a mnoho různých zbraní se specifickými použitími.