Kde pohořela Škodovka, zkouší štěstí carsharing Anytime. Do Prahy vypustil hejno nových sdílených skútrů

Zavedená carsharingová společnost zkouší štěstí se skútry, kterým se v Praze zatím příliš nedařilo. Ve městě bude nabízet 60 strojů značky Yuki.

anytime-sharing3

Foto: Anytime

Po Praze se lze nově přesouvat na sdílených skútrech od Anytime

0Zobrazit komentáře

Kdo se chce proplétat ulicemi Prahy v sedle sdíleného skútru, má v podstatě jedinou možnost, kterou jsou stroje společnosti Antees. Ta v minulém roce převzala skútry BeRideru od Škodovky a také od společnosti Blinkee. Nyní však přichází alternativa, kterou jsou sdílené skútry od služby Anytime.

Anytime je zavedeným hráčem v oblasti carsharingu, který hlásí již 2,5 milionu pronájmů svých automobilů. K nim nyní přidává flotilu 60 skútrů značky Yuki. Konkrétně se jedná o modely Yuki 125i Via a Yuki 125i Matrix.

Skútry jsou vybaveny čtyřtaktními motory o objemu 125ccm, mají USB port pro nabíjení mobilních telefonů a zadní nosič zavazadel. Via má v úložném boxu v zadní části motorky umístěné dvě helmy, Matrix jednu pod sedačkou.

Cena jízdy je 4,99 koruny za minutu plus 3,49 koruny za ujetý kilometr. Minimální cena za pronájem je pak stanovena na 29 korun a lze využít i zvýhodněné hodinové tarify. Pro srovnání: u Antees vychází jedna základní jízda na 8 korun za minutu a pauza na 2 koruny za minutu. A i zde může zákazník využít předplacených nabídek, které minutový tarif zvýhodňují.

Objednat si skútr od Anytime je možné skrze aplikaci společnosti stejně jako v případě automobilu. V ní zákazníci vidí dostupné skútry v okolí a mohou si je zde také dopředu rezervovat. Aplikace slouží i pro nastartování stroje a jeho uzamknutí. Vracet ho lze v takzvané domácí zóně, takže na většině území Prahy vyjma různých soukromých parkovišť a podobně.

Anytime zkouší štěstí tam, kde pohořela například Škodovka se svým projektem sdílených skútrů BeRider. Automobilce se nepodařilo najít pro tento projekt partnera, a tak v loňském roce oznámila jeho ukončení. Právě její skútry následně převzala společnost Antees, která získala také ty od společnosti Blinkee. Díky tomu se stala v podstatě jediným poskytovatelem sdílených skútrů na území Prahy, který poskytuje své služby veřejnosti, ale i kurýrům a rozvozovým firmám. Anytime se však chce soustředit výhradně na veřejnost.