Kdo z Čechů zabojuje o světové finále startupové akce Red Bull Basement? Rozhodnou Petr Mára i Pavlína Louženská

Filip HouskaFilip Houska

mara-louzenskaEvent

Foto: CzechCrunch

Petr Mára a Pavlína Louženská, jedni z porotců akce Red Bull Basement

0Zobrazit komentáře

Na půdách vysokých i středních škol začíná být horko. Právě dnes o půlnoci totiž končí přihlášky do mezinárodního programu Red Bull Basement, kde se hledají ty nejzajímavější nápady z hlav studentů, kteří svými inovacemi chtějí změnit svět. O vítězi národního kola navíc bude rozhodováno již brzy, přičemž první trojice nejúspěšnějších bude oznámena 26. října. A CzechCrunch coby mediální partner celé akce bude u toho.

O tom, kdo se zařadí mezi tři nejúspěšnější studentské týmy v Česku, rozhodne v úterý 26. října prostřednictvím živého přenosu odborná porota. V ní usedne technologický youtuber Petr Mára, zakladatelka skupiny Holky z marketingu Pavlína Louženská (mimo jiné mentorka naší startupové akademie) i Lukáš Jelínek z technologické společnosti NTT.

Na základě stěžejních kritérií, mezi které patří proveditelnost nápadu, kreativita i potenciální dopad na společnost, vyberou ty nejlepší projekty, z nichž následně vzejde český finalista s potenciálem zaujmout na celosvětovém finále. To proběhne v tureckém Istanbulu v obklopení nejúspěšnějších týmů z celého světa. Nejprve ale bude muset projít takzvanou vývojovou fází.

Část skládající se z intenzivních sezení s mentory a řešení, jak nápad zrealizovat, bude probíhat od 2. listopadu do 13. prosince. V tomto horizontu tak musí lokální želízko v ohni ukázat své odhodlání dovést nápad z myšlenky do praxe a ujistit sebe i všechny okolo, že si místo v globálním finále akce Red Bull Basement zaslouží.

Nastartujte svou kariéru

Více na CzechCrunch Jobs

Své o tom ví i dvojice studentů z brněnského Vysokého učení technického, kteří se svou chytrou krabičkou se senzory, jež měří koncentraci jedovatých látek, množství oxidu uhličitého a prachových částic obsažených ve vzduchu, vyhráli loňské národní kolo a následně soutěžili s celým světem. A byť se nakonec nestali globálními vítězi, účast v soutěži jim otevřela oči.

„Ta zkušenost je jedinečná. Nebojte se přihlásit s jakýmkoliv nápadem – během soutěže je dost času na to ho zrealizovat a zdokonalovat. Myslíme si, že důležité je hlavně mít chuť jít do toho a vyzkoušet si, co to obnáší,“ říkají autoři projektu Reair Dominik Klement a Jiří Janoušek.

Živý přenos proběhne již v úterý 26. října od 16.00 z coworkingového prostoru HubHub v Praze a CzechCrunch z pozice mediálního partnera zprostředkuje i vysílání přímo na webu.

CzechCrunch Jobs