Energie pro startupy. Do Česka míří další ročník akce Red Bull Basement a hledá nejlepší studentské projekty

Filip HouskaFilip Houska

reair-1Event

Foto: Jonáš Hájek/Red Bull Content Pool

Jiří Janoušek a Dominik Klement, vítězové loňského národního kola akce Red Bull Basement

0Zobrazit komentáře

Říká se, že nejlepší podnikatelské nápady vznikají z hlav mladých lidí, kteří nad světem smýšlí jinak – kreativněji, uvolněněji a bez předsudků. A právě studenty s ambicemi měnit svět hledá Red Bull Basement, mezinárodní program pro studenty, jenž se i letos uskuteční v České republice a CzechCrunch je jeho mediálním partnerem.

Red Bull už několik let potvrzuje, že není jen výrobcem energetického nápoje. Naopak tento rakouský gigant proniká do různých sfér, mezi které patří i startupy a sociální inovace. Z nich ostatně vychází i Red Bull Basement, na jehož českou edici byly již spuštěny přihlášky a vyzývá všechny studenty, kteří mají zajímavé nápady.

Na rozdíl od minulého ročníku, ve kterém se CzechCrunch taktéž angažoval, se však letošní ročník nesoustředí pouze na vysokoškoláky, ale na všechny plnoleté studenty. Ti mohou do 24. října posílat své přihlášky obsahující především krátké minutové video, ve kterém svůj nový projekt představí. A kreativitě se meze nekladou.

janousek_klement

Foto: Viktor Křapa

Autoři projektu Reair – Dominik Klement a Jiří Janoušek

Důležité je, aby nápad zaujal a byl přínosný pro široké okolí. Například minulý rok vyhrál národní kolo soutěže brněnský projekt Reair Jiřího Janouška a Dominika Klementa, kteří vymysleli chytrou krabičku se senzory, jež měří koncentraci jedovatých látek, množství oxidu uhličitého a prachových částic obsažených ve vzduchu.

Po uzavření přihlášek se nad nápady sejde lokální porota, která vybere ty, jež pošle do takzvané vývojové fáze. Hodnotí přitom několik aspektů, zpravidla proveditelnost, kreativitu a potenciální dopad na společnost. Ve vývojové fázi pak soutěžící čekají intenzivní týdny, kdy se svému nápadu pokusí vdechnout život.

„Nebojte se přihlásit s jakýmkoliv nápadem – během soutěže je dost času na to ho zrealizovat a zdokonalovat. Myslíme si, že důležité je hlavně mít chuť jít do toho a vyzkoušet si, co to obnáší,“ říkají loňští vítězové národního kola, kluci z brněnského startupu Reair. A zmiňují především důležitost workshopů.

Součástí vývojové fáze je několik specifických workshopů s mentory, díky nimž začínající podnikatelé prohloubí své znalosti a přiblíží svůj sen skutečnosti. Jedním z mentorů (a mimo jiné porotců) bude i technologický youtuber Petr Mára, jehož pomoci čerpali studenti i během minulého ročníku.

Od 13. prosince pak ty nejlepší z národních kol čeká výlet do tureckého Istanbulu, kde vedle předání další dávky informací a networkingu proběhne celosvětové finále. Více informací se dozvíte na oficiálním webu akce, kde naleznete i přesný harmonogram.

rb_basement-2021_infografika_newsletter

Foto: Red Bull

Red Bull Basement 2021

Diskuze (0)

Novinka

Anonym