Kiss se vrací do Prahy. Na jaře vtrhnou do O2 areny, aby navázali na letošní úspěch

Rock and Roll All Nite, I Was Made For Lovin’ You’, God of Thunder a další hity. Legendární Kiss jedou zase do Prahy. A nejspíš už fakt naposledy.

Filip HouskaFilip Houska

Americká kapela Kiss

0Zobrazit komentáře

Nabarvené obličeje, extravagantní kostýmy, děsivé grimasy i plivání ohně. Na koncerty slavné americké kapely Kiss se nejezdilo jen kvůli rockové hudbě, ale také kvůli vizuální show, která skoro vždy vyburcovala davy k šílenství. Teď parta okolo legendárního zpěváka a baskytaristy Gena Simmonse pohne základy v Praze. Jejich poslední vystoupení v Česku totiž mělo takový úspěch, že sem zajedou ještě jednou. A asi definitivně naposledy.

Kiss v rámci svého „nekonečného“, ale zároveň prý už rozlučkového, turné, které se táhne od roku 2019, dojedou i do pražské O2 areny, kde se představí příští rok na jaře, konkrétně v sobotu 10. června. Svým způsobem tak navážou na poslední vystoupení v české metropoli, jež proběhlo letos v létě – a beznadějně s ním koncertní halu vyprodali. Předprodej vstupenek na další tuzemský koncert začne zítra 6. prosince, klasický prodej pak o dva dny později.

Zda bude tento koncert skutečně posledním, se kterým dorazí do Česka, je otázkou. Kiss už několikrát řekli, že barvy na obličej, kostýmy a hudební náčiní pověsí na hřebík, ale stejně nakonec k nadšeným posluchačům přicestovali. Jeden z frontmanů ikonické americké skupiny Gene Simmons ale nedávno řekl, že s koncertováním chtějí definitivně skončit v roce 2024. Pokud tomu ale lze stoprocentně věřit.

Kiss zastávají názor, že dokud jim to zdraví umožňuje, chtějí živě vystupovat. Považují to za nejlepší způsob, jak potěšit fanoušky. A vzhledem k tomu, že poslední, v pořadí dvanácté studiové album Monster vydali před deseti lety, jinak to asi ani nejde. Je však nutné podotknout, že kapela si už nemusí absolutně nic dokazovat. Do světa hudby totiž od svého vzniku přinesla tolik, že si zaslouží případný odpočinek.

Jedna z nejslavnějších rockových kapel všech dob vznikla v roce 1973 v americkém New Yorku. Nejprve si uskupení okolo zmíněného Simmonse a dalšího spoluzakladatele skupiny Paula Stanleyho procházelo složitějšími začátky, během kterých lidé nechápali jeho způsob vyjadřování, v průběhu let se z Kiss ale stala kapela toho nejvyššího kalibru. Celosvětově prodali 75 milionů desek a mají na kontě třicet zlatých a čtrnáct platinových alb.

Největším charakteristickým znakem Kiss jsou pak jejich pomalované obličeje a kostýmy. Ačkoliv je po roce 1983, kdy z formace odešli dva zakládající členové Peter Criss a Ace Frehley, na nějakou dobu odložili a vystupovali bez nich, v devadesátkách (respektive po návratu zmíněných dvou členů) se k nim zase vrátili. A zůstali s nimi i do dalšího, definitivního odchodu Crisse a Frehleyho.