Kultovní herní společnost Atari připravuje dvě vlastní kryptoměny: Pong Token a Atari Token

Michal PtáčekMichal Ptáček

btc
0Zobrazit komentáře

Společnost Atari, která patří ke průkopníkům herního průmyslu, se v následující době bude snažit svézt na trendu kryptoměn. Firma, která v roce 1972 v podstatě nastartovala herní průmysl svoji hrou Pong, totiž oznámila, že připravuje hned dvě vlastní kryptoměny: Atari Token a Pong Token.

Na první jmenované měně, jak informuje tisková zpráva, Atari pracuje se společností Infinity Networks, s tím, že její hlavní využití by mělo být především na trhu multimediální zábavy. Uživatelé by tak prostřednictvím Atari Tokenu měli mít například možnost nakupovat hudbu, filmy a hry.

kingdomcome3

Přečtěte si takéČeské Warhorse Studios prodalo již více než 500 tisíc kopií hry Kingdom Come: DeliveranceČeské Warhorse Studios prodalo již více než 500 tisíc kopií hry Kingdom Come: Deliverance

Druhý zmiňovaný Pong Token pak Atari naopak připravuje se společností Pariplay, s tím, že hlavní využití bude v kasinech využívajících arkádové hry právě od Atari. Uživatelé pak prostřednictvím Pong tokenu budou v jednotlivých hrát moct regulerně sázet.

atari-1

Herní konzole Atari 2600

„Technologie blockchainu má nakročeno k tomu, aby zásadním způsobem změnila, či dokonce způsobila revoluci v současném ekonomickém ekosystému a to zejména v oblasti herního průmyslu a online transakcí. Naším cílem je proto stát se toho s poměrně malým finančním riskem součástí“, řekl CEO Atari Frederic Chesnais

Zajímavé pak je, co toto samotné prohlášení udělalo s cenou akcií společnosti. Jejich hodnota totiž po oznámení vystřelila o zhruba 60 procent, což jen potvrzuje, jak obrovský zájem a nadšení kryptoměny v současné době vyvolávají.

1

Hodnota akcií Atari po oznámení

foto: Bloomberg