Kultovní titul The Legend of Zelda od Nintenda míří na App Store

Filip HouskaFilip Houska

zelda_x1
0Zobrazit komentáře

Poté, co minulý rok vydalo Nintendo hru Super Mario Run na iOS, veřejnost tiše doufala, že v co nejbližší době přijdou na tuto platformu další hry s puncem kultu a japonské herní tradice. To se částečně naplnilo v lednu, kdy na App Store dorazil nový díl Heroes ze slavné RPG série Fire Emblem, nicméně chtělo to ještě něco. A právě to teď přichází.

Pro milovníky ikonického Zeldy a uživatele iPhonů a iPadů si deník The Wall Street Journal, který o tom informoval jako první, připravil skvělou zprávu: Nintendo údajně vyvíjí hru, kde bude hlavní roli plnit právě Zelda, legendární postavička ze hry, která v historii zaujímá první příčky mezi těmi nejlepšími. Dostupná by měla být ještě v průběhu letošního roku.

about-fun-1

Přečtěte si takéPetr Vodák z About Fun: naše poslední hra za tři měsíce vynesla desítky milionů KčPetr Vodák z About Fun: naše poslední hra za tři měsíce vynesla desítky milionů Kč

Zatím není jisté, o jaký herní koncept skutečně půjde, nicméně pokud se na iOS vměstná takové rozhraní, jaké je v titulu The Legend of Zelda™: Breath of the Wild na konzoli Nintendo Switch, byl by to pro drtivou většinu příznivců ten nejideálnější scénář. Díl Breath of the Wild je totiž mnohými kritiky hodnocen jako nejlepší hrou roku.

The Legend of Zelda™: Breath of the Wild (Nintendo Switch)

Otázkou také zůstává, kdy se hra dostane ven. Zdroje od WSJ tvrdí, že přijde v druhé polovině letošního roku, respektive poté, co se na iOS dostane další kultovní hra z dílen Nintenda – Animal Crossing. Ta měla do App Store dorazit již v dubnu, nicméně její vydání bylo odloženo.

Jedna věc je však zaručena – Nintendo se svými kultovními tituly z 90. let míří na zařízení od Applu, což je jedině dobře. Nutno ovšem dodat, že z celkových příjmů ve výši 4,3 miliard dolarů za minulý rok, tvořily mobilní hry „pouze“ 176 milionů dolarů.

Foto: IGDB