Kulty, vraždy, korupce. Vybíráme nejzajímavější dokumenty o skutečných zločinech, které mají co říct

Tomáš ChlebekTomáš Chlebek

ccwatch

Foto: Netflix/HBO

Vybíráme nejzajímavější dokumenty o skutečných zločinech, které mají co říct

0Zobrazit komentáře

Je tady páteční podvečer a s ním další vydání newsletteru CC Watch, kde shrnujeme nejzásadnější dění ve filmovém a televizním světě, upozorňujeme na zajímavé trailery a doporučujeme, co si pustit. Jednou z největších zpráv posledního týdne je rozhodnutí Christophera Nolana opustit Warner Bros., které zároveň reflektuje současný stav Hollywoodu. Pozitivnější světlo na mekku světové kinematografie pak vrhají zprávy, jež věští nemalou naději pro vznik druhé části Duny.

Po trailerech na novinky Guillerma del Tora nebo Stevena Spielberga pak přichází hlavní téma, kde vybíráme některé z nejzajímavějších tzv. true crime dokumentů, tedy snímků i sérií o skutečných zločinech. V čem například spočívaly podvody miliardového Enronu, kdo stojí za vraždami kolem miliardáře Roberta Dursta a jaký vliv má Tiger King, zabředávající hluboko do toho nejpodivnějšího, co se ve světě děje?

Aby vám naše shrnutí a doporučení propříště neuniklo, můžete se k odběru newsletteru CC Watch přihlásit zde.

***

Co hýbe světem filmu a televize

Christopher Nolan pro svůj nový film opouští Warner Bros.: V zásadě od začátku jeho kariéry to tak bude poprvé, co s druhým největším hollywoodským studiem nebude nijak spolupracovat. Jak popisujeme v samostatném článku, dost možná je důvodem rozhodnutí Warnerů uvést všechny letošní filmy v kinech a online zároveň, které nekonzultovali s tvůrci. Nolan svůj nový projekt, historický snímek o jednom z otců atomové bomby Robertu Oppenheimerovi, natočí pro Universal.

Šance na druhý díl Duny se zlepšují: Režisér Denis Villeneuve se rozhodl adaptaci kultovního sci-fi rozdělit do dvou dílů, studio Warner Bros. mu ale nedovolilo natočit oba naráz. Vznik druhého filmu, který rozvyprávěný příběh dokončí, tak podmiňuje úspěch prvního, ohrožený vydáním v kinech a na HBO Max zároveň. Magazín Variety ale od insiderů z Warner Bros. zjistil, že negativní dopad hybridního uvedení na prodej lístků nemá mít vliv na schválení pokračování. Kromě toho má Duna v některých zemích premiéru už v průběhu září, měsíc před uvedením v USA a na streamovací službě. Podle projekcí by premiéra filmu mimo domovinu mohla přinést přes 20 milionů dolarů, což je velice slibný začátek.

Na co jsme zvědaví

Guillermo del Toro se jako režisér naposledy předvedl v roce 2018 s Tváří vody, za kterou vyhrál Oscara za režii i nejlepší film. Po velkém úspěchu s fantasy o zamilovaném monstru se teď vrací s hvězdně obsazeným filmem noir. Bradley Cooper v Uličce přízraků hraje šéfa karnevalu se skvělými schopnostmi manipulovat lidmi, které využívá k vytahování peněz z bohatých návštěvníků. Když se dá dohromady s brilantní psychiatričkou, věci se začnou rychle komplikovat. V adaptaci stejnojmenného románu o nejtemnějším podsvětí americké karnevalové zábavy se objeví také Cate Blanchett, Willem Dafoe, Rooney Mara nebo Ron Perlman.

***

Další zprávy, tipy na novinky a trailery, na něž jsme zvědaví, výběr zajímavých filmů i seriálů, které stojí za vidění, či osobní tip osobnosti českého byznysu najdete v kompletním, už dvacátém-pátém vydání newsletteru CC Watch.

Pokračování nového newsletteru CC Watch si můžete přečíst zde.

Diskuze (0)

Novinka

Anonym