Kurzy programování makeITtoday prošlo již 650 dětí a nově budou i v Brně. Vznikne také první dětský IT Hub

Peter BrejčákPeter Brejčák

martina-blahova-makeittoday

Foto: makeITtoday

Martina Bláhová, provozní ředitelka makeITtoday

0Zobrazit komentáře

Kurzy programování pro děti makeITtoday v novém roce hlásí překročení hranice 650 studentů a zároveň otevření své třetí pobočky. Po pražských Holešovicích a Andělu poprvé expandují mimo hlavní město a od února zahájí nové kurzy programování také v Brně. Zájem totiž zakladatelky Klára Štouračová a Silvie Zeman se svými kolegy vnímají ze všech koutů republiky.

„Dlouho jsme si přáli nabídnout naše kurzy mimo Prahu, protože od začátku máme studenty, kteří na naše kurzy dojíždějí. Už teď máme dokonce mezi studenty kluka z Brna, který v Holešovicích absolvoval náš sobotní dopolední kurz i letní příměstský tábor,“ říká Martina Bláhová, která je v makeITtoday provozní ředitelkou.

„Věříme, že nás koncept dlouhodobého a systematického digitálního vzdělávání si i díky spolupráci se Sova Studio rychle najde své brněnské publikum,“ dodává Bláhová, která před svým nástupem do makeITtoday vedla globální komunitní program pro Google nebo například pomáhala zakládat brněnský Impact Hub. Zmiňované Sova Studio vzniklo v roce 2002 a věnuje se digitálnímu vzdělávání dospělých jako samostatná odnož softwarové firmy Sova Net.

makeittoday-klara-stouracova-silvie-zeman

Foto: makeITtoday

Klára Štouračová a Silvie Zeman, spoluzakladatelky makeITtoday

„S Petrem Mikšovičem (CEO Sova Studio – pozn. redakce) se potkáváme v zapálení pro kvalitní vzdělávací obsah a máme i další synergie. Jednou z nich je skvělá lokalita Sova Studia v bezprostřední blízkosti Impact Hubu. Sova Studio se věnuje dospělým a my dětem, takže se v nabídce pro naše cílové skupiny vhodně doplňujeme,“ přibližuje Bláhová.

Pololetní kurzy programování pro děti od 8 do 13 let v Brně odstartují v únoru, v nabídce jsou kuzry Scratch I nebo 3D grafika a animace. Starší děti se mohou přihlásit na kurz programování v Pythonu.

Během letošního roku plánuje makeITtoday opět organizovat příměstský letní tábor doplněný o exkurze do technologických společností jako například Avast nebo Warhorse. Zároveň během května a června dojde i ke stěhování do nových prostor v Praze v Hale 40. Tím si makeITtoday splní svůj velký sen o otevření prvního dětského IT Hubu.

„Moc se na to těšíme, bude to poprvé kdy budeme mít prostor vytvořen podle našich představ – kreativní, moderní a inovativní – se zázemím jak pro tým, tak pro rodiče. Díky tomu se nám otevřou další možnosti růstu,“ těší se Martina Bláhová.

makeittoday-tabor

Foto: makeITtoday

Příměstský tábor makeITtoday

Diskuze (0)

Novinka

Anonym