Legendární hra Diablo se dočká seriálového zpracování od Netflixu

diablo
0Zobrazit komentáře

Je tomu již téměř neuvěřitelných 22 let od vydání prvního dílu ze série her Diablo od společnosti Blizzard Entertainment, které ve své době prakticky zasadilo základy pro svůj žánr. Hra, ve které si vyberete postavu a procházíte světem až k pánu zla pojmenovaném po titulu hry, se má kromě dvou dosavadních pokračování nově dočkat také seriálového zpracování.

To si bere pod svá bedra streamingový gigant Netflix, který chce z Diabla udělat animovaný seriál na motivy všech dílů hry. Původně se spekulovalo, že možná Blizzard pracuje na určité formě pokračování samotné hry, ale před několika dny vyšlo díky jedinému tweetu najevo, že půjde spíše o seriál, a to rovnou s hvězdným obsazením na postu scénáristy.

Scénáře pro seriálové Diablo by se měl dle již smazaného tweetu ujmout Andrew Cosby, který dříve pracoval například na scénáři pro druhý díl Hellboye či seriálu Heuréka – město divů. I když není ještě adaptace hry v seriálové formě oficiálně potvrzena, půjde vedle rozšíření Rise of the Necromancer a chystaného titulu Diablo III Eternal Collection pro konzoli Nintendo Switch o první zásadní novinku kolem Diabla od vydání třetího dílu v roce 2012.

diablo3

Diablo III

Jak navíc informoval server Syfy, seriál by měl být v nejvyšší kategorii pro dospělé publikum, takže bude obsahovat spoustu násilí a krve, bez nějakých servítek – v USA mají takové seriály rating TV-MA. Více se pravděpodobně dozvíme ještě do konce letošního roku.

mark

Přečtěte si takéFacebook v Česku používá každý měsíc přes 5 milionů lidíFacebook v Česku používá každý měsíc přes 5 milionů lidí

Netflix poslední dobou investuje do nového obsahu obrovské množství prostředků. V rámci studií, kde natáčí, pak dokonce nestíhá ani rozšiřovat prostory a pomalu vytlačuje menší hráče. Kromě klasické tvorby se nicméně Netflix rozhodl změnit i pohled na hry zpracované do podoby filmů a seriálů, které v minulosti často nevycházely.

supwitch

Nedávno jsme tak například informovali o chystané seriálové adaptaci Netflixu na hru Zaklínač, ve které si zahraje hlavní roli Henry Cavill, kterého můžete znát z filmu Muž z oceli, kde hrál Supermana. A zatímco Netflix připravuje další slibnou produkci, jeden z původních tvůrců Diabla, designer a programátor David Brevik, plánuje další herní titul.

Konkrétně RPG hru It Lurks Below, která má být vydána pod jeho vlastním herním studiem Greybeard Games a kterou si zároveň celou sám naprogramoval. Hra je aktuálně v beta verzi a její oficiální vydání je plánováno ještě na tento rok.

Foto: Blizzard Entertainment

Diskuze (0)

Novinka

Anonym