LEGO začalo svým zákazníkům oficiálně nabízet ekologické kostky z cukrové třtiny

Michal PtáčekMichal Ptáček

lego3
0Zobrazit komentáře

Kultovní dánská společnost LEGO vyrábějící stejnojmenné stavebnicové kostky si na tento rok připravila jednu z největších změn ve své 60leté historii. Část svých produktů totiž začíná vyrábět z ekologické cukrové třtiny namísto tvrdých ABS plastů, které vznikají chemickými procesy při zpracování ropy.

LEGO tak chce tímto krokem naskočit na ekologickou vlnu s tím, že prozatím novou výrobní metodou plánuje nahradit zhruba jedno až dvě procenta své výroby. Nejpozději do roku 2030 by však celá výroba dánského gigantu měla spočívat právě ve využití ekologických a recyklovatelných materiálů.

lego-2

První ekologické změny se týkají před pár dny vydané LEGO sady označené pod názvem Plants from Plants (Rostliny z rostlin), která obsahuje prvky flóry jako keře, listy a stromy. Tu zákazníci ze Spojených států a Kanady obdrží v období mezi 1. až 14. srpnem zdarma k objednávkám nad 35 eur, které uskuteční na oficiálním online e-shopu LEGO. Zákazníci z Velké Británie, Kanady, Německa, Rakouska a Polska pak mezi 1. až 17. srpnem.

„Chceme mít v LEGU pozitivní dopad na svět a prostředí kolem nás, proto tvrdě pracujeme na tom, abychom byli schopni vyrábět zábavné produkty pro děti za použití ekologických a udržitelných materiálů,“ říká Tim Brooks, viceprezident LEGO odpovědný za životní prostředí.

krpyto10

Přečtěte si takéPraha má nejvyšší počet míst na světě, které přijímají mezi platbami kryptoměnu bitcoinPraha má nejvyšší počet míst na světě, které přijímají mezi platbami kryptoměnu bitcoin

Dle zástupců LEGO se zároveň zákazníci nemají s příchodem tohoto kroku obávat změny kvality či vlastností LEGO kostiček. Jak Brooks dodává, nově zvolený „zelený“ polyetylen, který je vyráběn z již zmíněné brazilské cukrové třtiny, je měkký, odolný a flexibilní materiál, z technického hlediska identický jako předchozí používané plasty.

Foto: LEGO

Diskuze (0)

Novinka

Anonym