Lékárny Pilulka.cz za první pololetí utržily přes 800 milionů korun. Letos mají překonat 2 miliardy

pilulkakasa

Jedna z nejrychleji rostoucích sítí lékáren v Česku a na Slovensku, Pilulka.cz, kombinuje kamenné lékárny a online prodej, který ji dohromady v prvním pololetí letošního roku dostal na obrat přesahující 800 milionů korun, což představuje zhruba 60% růst oproti loňsku. Za celý loňský rok Pilulka utržila 1,5 miliardy korun se ziskem 12 milionů.

Letos by se firma měla v tržbách přehoupnout přes dvě miliardy korun. Největší podíl na nich má dle zakladatele Martina Kasy především online prodej. V rámci e-shopu ostatně firma plánuje v dohledné době také spuštění prodeje léků na předpis. Pilulka provozuje aktuálně celkem 90 lékáren, pod kterými jsou jak partnerské, tak několik vlastních provozoven s bezmála 300 zaměstnanci. Druhé pololetí tak bude pro Pilulku hlavně ve znamení expanze, při které chce navíc spustit i nový web.

Martin Kasa pro CzechCrunch mimo jiné prozradil, že je Pilulka v posledních fázích příprav ke vstupu na trh v Rumunsku, kde má postupně začít fungovat ještě ve třetím čtvrtletí letošního roku. Rumunsko je pro online prodej léčiv zcela novým trhem, jelikož teprve v první polovině července se podařilo tamní vládě schválit prodej léčiv přes internet. Pilulka by tak měla být jedním z prvních hráčů, který na trh vstoupí.

pilulkaweb

„V Rumunsku jsme uzavřeli partnerství s jednou sítí lékáren, za kterou navíc stojí jeden z distributorů na rumunském trhu. My se budeme zaměřovat pouze na online prodej a budeme logicky spolupracovat se všemi distributory nezávisle na externích subjektech. V následujících měsících chceme přijít s možností kooperace kamenných lékáren s našimi online aktivitami. V Rumunsku je jiný trh lékáren, pro lepší představu je zde přes 7 500 lékáren na přibližně 16 milionů obyvatel. Což je výrazně více než v České republice,“ dodává Kasa pro CzechCrunch.

zuckerbergkongres

Přečtěte si takéEvropská unie chce začít pokutovat sociální sítě, pokud včas neodstraní teroristické příspěvky

Letos už navíc Pilulka žádný další start v zahraničí neplánuje, chce se zaměřit primárně na zmíněnou expanzi na již fungujících trzích. Její největší konkurence v podobě sítě lékáren Dr. Max má totiž již přes 430 poboček a za minulý rok vytvořila obrat ve výši 16,1 miliardy korun při 8,1% růstu.

Foto: Pilulka.cz