Lékařská rada se teď hodí. Nová aplikace online poradny uLékaře.cz Tomáše Šebka má za první den tisíce stažení

ulekare-app

Foto: uLékáře.cz/CzechCrunch

Služba uLékaře.cz, za kterou stojí Tomáš Šebek, má novou aplikaci

0Zobrazit komentáře

Pokud máte naplánovanou návštěvu u lékaře, pak byste v těchto dnech měli dobře zvážit, zda je opravdu nutná, či nikoliv. Pokud není, je samozřejmě lepší z preventivních důvodů zůstat doma a nevystavovat se riziku nákazy koronavirem. To ale nutně neznamená, že jste od lékařské pomoci zcela odříznutí. Vyhledat ji můžete například u medicínské poradny uLékaře.cz, která je nově dostupná také prostřednictvím mobilní aplikace.

Jak nasvědčují desítky tisíc obětí po celém světě, nákazu COVID-19 není radno podceňovat, a je nutné snažit se minimalizovat veškeré aktivity, které by mohly vést k infikování sebe samotného i jiných koronavirem. A k těmto aktivitám paradoxně patří i návštěvy lékařů.

Právě ordinace a čekárny lékařů patří mezi riziková místa, kde se možný výskyt koronaviru rapidně navyšuje. Navíc jsou v těchto dnech lékaři extrémně vytížení a jejich návštěva je často znemožněna i karanténou. Pokud tedy není stav nemocného akutní, je lepší zůstat doma a pokusit se některé problémy řešit svépomocí.

Neznamená to však, že na kurýrování zůstáváte sami. Jednou z možností, jak zkonzultovat svůj stav s lékařem, a přitom zůstat v bezpečí svého domova, je služba uLékaře.cz, za kterou stojí chirurg Tomáš Šebek a jeho kolega Ruda Ringelhán a zvuční tuzemští investoři v čele s technologickou skupinou Etnetera Group, nechybí ani Ondřej Fryc, Ondřej Bartoš, Martin Rozhoň, Leoš Navrátil, Daniel Smutek a Petr Staněk.

ulekare.cz-web

Medicínská online poradna uLékaře.cz

Služba uLékaře.cz funguje již přes deset let coby odborná online poradna, kde se mohou pacienti obracet na více než 300 praktických lékařů a specialistů, kteří se jim snaží na dálku poskytovat odborné poradenství. V době pandemie se jedná o velice užitečnou službu, jejíž přesné fungování nám již dříve popsal v rozhovoru Tomáš Šebek.

Nárůst využití služeb uLékáře.cz o 120 procent

Před více než rokem nám Šebek říkal, že ve zdravotnictví stojíme na prahu technologické revoluce, na což má současná koronavirová krize pozitivní vliv. Vše se totiž přesouvá do online, digitalizuje se a také celý medicínský projekt uLékáře.cz se podařilo posunout na novou úroveň, když byla navázána spolupráce s Odborovou zdravotní pojišťovnou.

Nyní uLékaře.cz hlásí další novinku, která by měla pomoci proniknout celé službě k výrazně většímu počtu osob. Zatímco dříve bylo nutné pro získání rady otevřít internetový prohlížeč a navštívit stránky služby, nově je zájemcům k dispozici na míru šitá mobilní aplikace. Díky ní lze žádat o radu rychlým a jednoduchým způsobem, který v době koronavirové pandemie využívá větší počet osob.

„Aktuálně evidujeme nárůst využití našich služeb zhruba o 120 %. Jde o 150 až 200 konzultací denně a kapacity lékařů stále posilujeme. V nejbližších dnech a týdnech jsme schopni odbavit násobně vyšší množství konzultací,“ říká Martin Pospíšil, výkonný ředitel společnosti uLékaře.cz.

2018_uLekare_Tomas-Sebek-1

Foto: uLékaře.cz

Tomáš Šebek

Nová aplikace fungovala v testovacím režimu již od počátku tohoto roku a původně bylo její oficiální spuštění plánováno na později. Aktuální situace však vedla k rozhodnutí umožnit lidem využívat aplikaci již nyní a rozhodnutí to bylo správné. Jak informoval Tomáš Šebek na svém Facebooku, za první den si ji totiž do svých mobilů stáhly tisíce uživatelů. Časem by měla aplikace díky pokračujícímu vývoji dostávat další funkce, jako je například konzultace pacienta s lékařem v reálném čase, díky čemuž uživatel dostane odpověď okamžitě, bez několikahodinového čekání.

fireball-roose-1

Přečtěte si takéDračí doupě moderně. Český startup Fireball chce dostat kultovní hru na telefony a věří mu i investor Jiří HlavenkaDračí doupě moderně. Český startup Fireball chce dostat kultovní hru na telefony a věří mu i investor Jiří Hlavenka

V současné době se aplikace zaměřuje především na často opomíjené téma prevence, která mnohdy zachraňuje životy. Celý poradenský proces funguje tak, že je pacientem popsán problém, zároveň může přiložit fotografie, eventuálně i lékařské zprávy. Do několika hodin se k celému problému vyjádří praktický lékař a v případě potřeby lékař specializovaný.

Garantovaná doba odpovědi je u praktického lékaře do šesti hodin a u specializovaného do 48 hodin. Pokud je to potřeba, ozve se pacientovi zdravotní sestra, která jej objedná k osobní návštěvě vhodného lékaře. I prostřednictvím aplikace dostupné na platformách Android a iOS se mohou pacienti obracet na odborníky s jakýmikoliv zdravotními obtížemi, ty psychické nevyjímaje.

ulekare-mockup2

Foto: uLékaře.cz

Nová mobilní aplikace uLékaře.cz

Lékaři následně doporučí nejvhodnější léčbu, poradí, jaké léky nasadit, případně které léky nelze kombinovat nebo mohou srozumitelně vysvětlit lékařské zprávy a výsledky testů. Celá služba uLékaře.cz je placená, ovšem některými zaměstnavateli je nabízena coby zaměstnanecký benefit a pro zaměstnance a jejich rodiny je díky tomu zdarma. Stejně tak ji mohou bezplatně využívat i pojištěnci u OZP.

Diskuze (0)

Novinka

Anonym