Live

zobrazit nejnovější

24. 2. 2024 18:26

Doporučujeme

Potřebujete poradit se vztahy? Pak si poslechněte, jestli se vyplatí investovat do názorů Jaye Shettyho, který se prezentuje jako vztahový guru.

24. 2. 2024 16:37

24. 2. 2024 15:14

24. 2. 2024 13:44

Rychlá zpráva

nvidiaFoto: Vygenerováno Open AI / DALL-E

Hodnota Nvidie v pátek na chvíli překonala dva biliony dolarů

Výrobce čipů, které jsou momentálně zásadní pro vývoj generativní umělé inteligence, tento týden oznámil rekordní hospodářské výsledky. Nvidia překonala dokonce očekávání všech analytiků a reportovala růst o závratných 126 procent a čistý zisk přes dvanáct miliard dolarů. A včera za to dostala i krátkou odměnu na burze, hodnota jejích akcií totiž vystřelila tak vysoko, že tržní kapitalizace firmy vyskočila na chvíli nad dva biliony dolarů.

24. 2. 2024 12:07

24. 2. 2024 10:45

24. 2. 2024 08:24

Rychlá zpráva

wonka-boxedFoto: Warner Bros.

Wonka míří na HBO Max, k vidění bude už 8. března

Barevný muzikál Wonka s Timothéem Chalametem, který opanoval kina před loňskými Vánoci, bude už za necelých 14 dní k dispozici ke streamování. Do své nabídky ho 8. března zařadí služba HBO Max. Fanoušci talentovaného herce i milovníci čokolády či světa, kde dobro vítězí nad zlem, se tak budou moct podívat, jak vypadala cesta Willyho Wonky k vlastnímu čokoládovému impériu. Film je totiž prequelem k literární i filmové klasice Karlík a továrna na čokoládu.

23. 2. 2024 20:01

Rychlá zpráva

Kdysi to bylo miliardové médium. Magazín Vice propouští stovky zaměstnanců a přestane publikovat na webu

Americký magazín Vice, kdysi považovaný za budoucnost médií, přestane vydávat na svých webových stránkách články a propustí několik set zaměstnanců. Generální ředitel Bruce Dixon to oznámil redakci s tím, že vlastník média provádí „zásadní změny“. Podle vedení je magazín neefektivní vzhledem k nákladům na tvorbu obsahu. Společnost Vice Media přitom byla kdysi mediálním startupem s hodnotou v miliardách dolarů, v poslední době se ale potýká s finančními problémy.

23. 2. 2024 18:59

Rychlá zpráva

Hodnota bitcoinu je podle ekonomů Evropské centrální banky nulová

Bitcoin v posledních týdnech rostl, nyní se drží nad padesáti tisíci dolary, i přesto je ale podle ekonomů Evropské centrální banky jeho hodnota ve skutečnosti nulová, a to bez ohledu na to, že USA schválily bitcoinové fondy obchodované na burze, tedy ETF. „Pro lidskou společnost je obnovený cyklus růstu a propadu ceny bitcoinu hroznou perspektivou. Vedlejší škody budou obrovské, včetně ekologických škod a konečného přerozdělení bohatství na úkor těch méně sofistikovaných,“ uvedli Ulrich Bindseil a Jürgen Schaaf.

23. 2. 2024 16:07

Rychlá zpráva

nemecko-povolilo-uzivani-konopiFoto: Depositphotos

Německo povolilo konopí. Možné je vlastnit až 25 gramů i kouřit na veřejnosti

Německý parlament povolil rekreační užívání konopí. Osoby starší osmnácti let tak budou moct v Německu vlastnit značné množství konopí, a to až 25 gramů, což jsou podle serveru BBC asi desítky silných jointů. Na veřejných místech bude také od prvního dubna povoleno konopí kouřit. Pravidla by ale měla ztížit nákup marihuany. Nový zákon má pomoci oslabit černý trh a také ochránit kuřáky před kontaminováním drogy. I nadále bude kouření konopí zakázáno na některých místech, v blízkosti škol a sportovišť. Neprošly pak plány, že by se marihuana mohla prodávat v licencovaných obchodech a lékárnách. EU měla totiž obavy, že by to vedlo k prudkému nárůstu užívání lehké drogy.