Live

zobrazit nejnovější

11. 4. 2024 07:48

11. 4. 2024 07:08

10. 4. 2024 21:13

10. 4. 2024 20:13

10. 4. 2024 18:43

10. 4. 2024 17:43

Rychlá zpráva

vaclavske-namsstiFoto: IPR Praha

Rekonstrukce horní části Václavského náměstí v Praze začne v červnu

Rekonstrukce horní části Václavského náměstí v Praze spojená s budováním tramvajové trati od Národního muzea začne letos v červnu. ČTK to sdělil vedoucí tiskového oddělení pražského dopravního podniku Daniel Šabík. Na přesném harmonogramu prací nyní DPP pracuje se stavební firmou Eurovia CS, která vzešla ze soutěže. Práce potrvají tři roky a vyjdou podle výsledku tendru na 1,24 miliardy korun bez DPH.

Kromě výstavby tramvajové trati, která propojí koleje ve Vinohradské s těmi ve Vodičkově a Jindřišské ulici, budou součástí stavby také navazující úpravy vozovek a chodníků, oprava stropních desek podchodu stanice metra Muzeum, výstavba retenční nádrže pro zadržování dešťových vod k zalévání stromů a přeložky inženýrských sítí. Provozu metra se práce nedotknou.

10. 4. 2024 16:43

10. 4. 2024 15:43

Rychlá zpráva

ministr-sikela-slavnostne-uvedl-jana-michala-do-funkce-generalniho-reditele-agentury-czechinvestFoto: CzechInvest

Novým generálním ředitelem CzechInvestu je Jan Michal, přichází z Evropské komise

Ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela uvedl do funkce nového generálního ředitele CzechInvestu Jana Michala, který přichází z Evropské komise, kde působil v jejím Generálním sekretariát. Michal převzal řízení agentury po Petru Očkovi, který nadále zastává pozici vrchního ředitele sekce digitalizace a inovací Ministerstva průmyslu a obchodu a do konce března byl pověřen řízením CzechInvestu.

„Musíme rozvíjet kvalitní podnikatelské prostředí a hledat nové příležitosti, abychom přilákali nové investory a motivovali ty stávající k další expanzi s vyšší přidanou hodnotou,“ uvedl Michal s tím, že zaměřit se chce i na důsledky nové geopolitické situace s cílem posílit ekonomickou bezpečnost Česka, příležitosti vidí také v podpoře startupů a rozvoje firem v tzv. deep-tech a clean-tech sektorech.

10. 4. 2024 14:43

Doporučujeme

„Dívám se na to, co jiní považují za těžko investovatelné. Rád objevuji neprobádané cesty.“

- Investor Matěj Turek, jenž z milionu korun po dvaceti letech spravuje miliardu

Čtěte dále

10. 4. 2024 13:43

10. 4. 2024 12:43

Rychlá zpráva

Spor e-shopu Notino s výrobcem parfému Chanel míří k Nejvyššímu soudu

Spor českého Notina, jež je jedním z největších online prodejců parfémů a kosmetiky v Evropě, s výrobcem parfému Chanel míří k Nejvyššímu soudu. Notino podalo dovolání proti verdiktu, podle kterého musí odtajnit, odkud získává produkty Chanel. Dovolání obdržel v březnu Městský soud v Praze, podnět by měl nyní spolu se spisem předat nejvyšší instanci do Brna.

Hospodářské noviny loni napsaly, že Chanel si vybírá prodejce na základě přísných podmínek, Notino ale mezi nimi nebylo, přesto v e-shopu výrobky slavné francouzské značky prodávalo. Podle Chanelu tím snižuje hodnotu značky a domáhal se informace, od koho Notino jeho výrobky získává. Proti danému přeprodejci pak chce Chanel podle HN zakročit kvůli porušení smluvních podmínek. Podle verdiktu Městského i Vrchního soudu v Praze má Chanel právo na informace o přeprodejci.