V Brně vyjíždí nová párty šalina, ve které narazíte i tři bečky piva. Bez strachu z revizorů

Nepamatujete si, kde jste vystoupili? Nedivte se, asi jste jeli Brnem tramvají, která je i hospodou a diskotékou. Na hodinu stojí 4 500 korun.

Filip HouskaFilip Houska

xr:d:DAGCAyKsADQ:2,j:2942400883452430229,t:24041011

Foto: DPMB

Nový design párty tramvaje, která jezdí Brnem

0Zobrazit komentáře

„Příští zastávka…“ zní jedna z nejběžnějších vět, které zaslechnete v tramvaji. Není ale jedno, kde zastavíte, když sedíte ve voze, ve kterém máte vše potřebné? Kamarády, hudbu, humor, výhledy na okolí… a čepované pivo? Pokud jste z Brna nebo tam máte cestu, můžete to pocítit na vlastní kůži. Moravská metropole zařazuje do provozu svou novou párty šalinu, která může být výjimečná mimo jiné tím, že si nebudete žádnou zastávku ani pamatovat.

Ne, Brno tímto nápaditým rozšířením městské hromadné dopravy neobjevilo Ameriku. Už dříve se jeho ulicemi proháněla tramvaj provozovaná pivovarem Starobrno, ve které si pasažéři také mohli užívat chmelomoku. Takzvaný Šalina Pub loni oslavil deset let od první jízdy – a cestující v něm za tu dobu vypili úctyhodných čtyřicet tisíc pivních půllitrů.

Teď ovšem přichází její nástupce pod názvem Party Šalina, který se má stát originálním místem pro pořádání firemních večírků, rodinných oslav nebo rozluček se svobodou. Brněnská tramvaj je vybavena třemi pípami, ke kterým lze připojit tři různé, až třicetilitrové sudy s pivem. Nebo limonádou. Ale kdo by to dělal.

Uvnitř jsou dále dvě lednice, mikrovlnka, kávovar na kapsle od Nespressa, tři obrazovky a audiosystém, který je potřeba hlavně proto, že ze stropu visí disko koule. Nechybí ani Wi-Fi, toalety a zásuvky. Jídlo vám tam sice neuvaří, ale bude možné se domluvit s průvodčím na zastávkách vhodných pro nákup dobrot, případně si připlatíte za plný servis s cateringem. Nebo si holt přinesete tác s řízky, i to je dovoleno.

V jízdních řádech ovšem nový spoj nenajdete, jízdu si musíte domluvit předem. Každá hodina vychází na 4 500 korun s řidičem a průvodčím s tím, že za každý další personál uvnitř vozu, kam se vejdete s partou až padesáti kamarádů či kolegů, se připlácí 250 korun na hodinu. Flexibilní bude i domluvení se na místě, kde vás Party Šalina vyzvedne a kde bude konečná zastávka. Pokud na tom bude záležet.

Tramvaje, ve kterých si můžete dát pivo, ovšem nejsou jen výsadou Brna – i Praha nabízí podobné zážitky. Známé je Bistro Točna na tramvajové smyčce Dlabačov, jedinou vadou na kráse je ale to, že jde o nepojízdný kus. Kde se naopak projedete s možností drobného občerstvení, je na trase v designové tramvaji T3 Coupé, na níž pražský dopravní podnik spolupracoval se studiem Anny Marešové.