Live

zobrazit nejnovější

25. 4. 2024 20:37

Doporučujeme

Kdyby nebylo Pavla Muchy, český startupový svět by dost možná vypadal jinak. Jako jeden z prvních venture kapitálových investorů stál u zrodu úspěšných projektů, jako je Slevomat, Dáme jídlo nebo Rohlík. U všech se potkal s Tomášem Čuprem, o němž říká, že zakladatel takového kalibru se rodí jednou za dekádu. Jak se dostal k investicím do startupů? A kdy se potkal s hledaným zločincem Janem Maršálkem?

25. 4. 2024 16:30

Rychlá zpráva

Do dražby míří kytara Johna Lenona

Do dražby míří dvanáctistrunná kytara, na kterou hrávali hvězdy kapely Beatles John Lennon a George Harrison. Ti na něj hrály při živých vystoupeních i během nahrávání, a měl být použit i při nahrávce slavného hitu Help. Nástroj byl téměř 60 let považován za ztracený, kdy jej Lenon půjčil svému příteli, který ji půjčil někomu dalšímu. Ten ji měl mít po celou dobu na půdě a tak se nástroj dostal na světlo světa zase až nyní. Nástroj by mohl mít cenu i několika milionů dolarů.

25. 4. 2024 15:00

Rychlá zpráva

setra-regiojetFoto: RegioJet

Tržby RegioJetu loni vzrostly na 3,4 miliardy korun

Dopravce RegioJet si meziročně polepšil 600 milionů, a jeho tržby tak přesáhly 3,4 miliardy korun. Vlaky a autobusy společnosti převezly téměř 12 milionů cestujících, což je o více než milion cestujících více, než v předminulém roce.

25. 4. 2024 13:30

Rychlá zpráva

Škoda na úrodě ovoce kvůli mrazům se podle odhadů ovocnářů vyšplhá na miliardu

Mimořádně teplá zima završená letními teplotami, které náhle vystřídal mráz, scénář, který si nepřeje žádný sadař. Výsledkem je totiž poničení stromů, které jsou zhruba měsíc napřed oproti normálu. V Česku proto mráz zlikvidoval téměř 100 procent úrody a na Moravě přibližně 50 %. Podle sadařů se celková výše škody může vyšplhat až na 1 miliardu korun a současný stav označují za jednu z nejhorších situací za posledních 100 let. Ministerstvo zemědělství spustí program s pomocí 70 až 100 milionů korun pro pěstitele ovoce.

25. 4. 2024 12:30

25. 4. 2024 11:00

25. 4. 2024 09:37

Rychlá zpráva

Meta v prvním čtvrtletí meziročně zdvojnásobila zisk, akcie ale klesly kvůli chystaným výdajům

Společnost Meta Platforms v prvním čtvrtletí více než zdvojnásobila čistý zisk na 12,4 miliardy dolarů (292,6 miliardy korun) ze 5,7 miliardy dolarů před rokem. Firma, která mimo jiné vlastní sociální sítě Facebook a Instagram či komunikační platformu WhatsApp, ve středeční výsledkové zprávě dále oznámila, že letos očekává vyšší výdaje kvůli zavádění nových produktů umělé inteligence a posilování infrastruktury pro jejich podporu. Její akcie v reakci na to poklesly.

25. 4. 2024 08:27

Rychlá zpráva

Ministryně pro vědu a výzkum Helena Langšádlová podala demisi

TOP 09 oznámila demisi Heleny Langšádlové, která doposud zastávala post ministryně pro vědu a výzkum. Bližší důvody rozhodnutí budou objasněny na odpoledním briefingu. O jejím konci se však mluvilo již delší dobu.

25. 4. 2024 07:58

Rychlá zpráva

france-landmark-lights-night-2363

Louvre před pařížskou olympiádou nabídne hodiny jógy s výhledem na umění

Pařížské muzeum Louvre ve svých světoznámých galeriích nabídne hodiny jógy a tance v rámci předolympijského kulturního programu. Olympijské hry se ve francouzské metropoli uskuteční od 26. července do 11. srpna, následované paralympijskými od 28. srpna do 8.září.

Návštěvníci Louvru budou mít možnost zapojit se do hodin jógy, tance či cvičení s cvičiteli a trenéry a při nevšedním zážitku si budou moci prohlížet světoznámé obrazy a sochy. Podrobnosti o cvičení v Louvru a nové výstavě s olympijskou tematikou jsou k dispozici na webových stránkách muzea.

25. 4. 2024 07:02

Rychlá zpráva

benatkyFoto: Henrique Ferreira / Unsplash

Benátky ode dneška vybírají poplatek od turistů, kteří ve městě stráví jen jeden den

V italských Benátkách začíná ode dneška platit povinnost zaplatit poplatek pět eur pro návštěvníky, kteří v nich stráví jen několik hodin a nepřenocují. Radnice si od toho slibuje omezení počtu turistů, kteří do historické části oblíbeného města v mořské laguně míří v hlavní sezóně.

Povinnost uhradit zhruba 126 korun má každá osoba starší 14 let, po zaplacení získá QR kód, kterým se bude moci prokazovat revizorům. Získat ho má jít u hlavních vstupů do Benátek stejně jako na webu města, kontroly mají probíhat namátkově. Pokuta za nedodržení nové povinnosti je 50 až 300 eur.