Live

zobrazit nejnovější

3. 4. 2024 21:15

3. 4. 2024 20:45

Doporučujeme

„Dívám se na to, co jiní považují za těžko investovatelné. Rád objevuji a hledám vlastní, neprobádané cesty.“

- investor Matěj Turek

Čtěte dále

3. 4. 2024 19:05

3. 4. 2024 18:15

Rychlá zpráva

corinthiaFoto: Czech Inn Hotel

Nejvyšší pražský hotel Corinthia se přejmenoval na Grand Hotel Prague Towers

Pětihvězdičkový hotel Corinthia v Praze 4, který od dubna do dlouhodobého pronájmu převzala síť Czech Inn Hotels, se nyní jmenuje Grand Hotel Prague Towers. Anglické slovo towers, které v češtině znamená věže, podle sítě odráží skutečnost, že je z pokojů výhled na „stověžatou“ Prahu a že samotný hotel tvoří dvě spojené věže. S přejmenováním hotelu, který je se svými 90 metry nejvyšším hotelem v Praze, Czech Inn Hotels také zahajuje modernizaci pokojů za desítky milionů korun.

„Hodně jsme zvažovali i původní název hotel Forum, dokonce i některá média odhalila naše aktivity v tomto smyslu na registračním úřadě. Ale nakonec převážil názor, že pamětníků ubývá,“ uvedl majitel sítě Czech Inn Hotels Jaroslav Svoboda. Kromě modernizace pokojů podle něj hotel postupně čekají i další úpravy.

3. 4. 2024 17:33

3. 4. 2024 16:31

3. 4. 2024 15:04

Rychlá zpráva

obcanka-fotoFoto: eDoklady/CzechCrunch

Digitální občankou v mobilu se už můžete prokázat policistům v terénu

Od začátku roku v Česku funguje aplikace eDoklady, ve které mohou občané využívat digitální verzi svého občanského průkazu. Podle Digitální informační agentury si ji za první dva měsíce stáhlo přes 330 tisíc lidí. Novinkou je, že od 1. dubna se již mohou občané digitální občankou v mobilu prokazovat i vůči policistům v terénu. Ti ji měli stejně jako další úřady přijímat až od poloviny letošního roku, ale vše se nakonec stihlo nasadit v předstihu.

Od 1. července budou občanku v aplikaci eDoklady vedle policistů v terénu přijímat i na policejních služebnách a také soudy, finanční, živnostenské, katastrální či matriční úřady, úřady práce, Česká správa sociálního zabezpečení či kraje a obce s rozšířenou působností. Od ledna příštího roku se eDoklady povinně rozšíří na banky, poštu, zdravotní pojišťovny, školy, notáře a exekutory, okrskové volební komise a obecní policii.

3. 4. 2024 13:15

Rychlá zpráva

amazon-dash-cartFoto: Amazon

Amazon upouští od kamenných prodejen, které neměly pokladny

Amazon chtěl obchody, ve kterých nejsou žádné pokladny, změnit způsob nakupování. Díky systému Just Walk Out byli zákazníci sledováni kamerami a senzory, díky kterým bylo detekováno, co reálně nakupují. Pak jen stačilo opustit obchod a částka se jim strhla z účtu. Teď se ovšem chystá Amazon otevřít několik nových obchodů s potravinami a tato technologie v nich bude chybět.

Tony Hoggett, senior viceprezident Amazonu pro obchody s potravinami, v rozhovoru pro The Information uvedl, že nová generace obchodů Amazon Fresh, které jsou odpovědí obchodního giganta na masové řetězce s potravinami, se místo systému Just Walk Out zaměří na chytré vozíky Dash Carts, které zákazníkům umožňují skenovat zboží během nakupování.

3. 4. 2024 11:05

3. 4. 2024 09:26

3. 4. 2024 08:44

Rychlá zpráva

taylorFoto: Eva Rinaldi/Flickr

Taylor Swift je miliardářkou už i podle Forbesu

Když jde o seznamy nejbohatších lidí světa, jsou na to dvě kapacity – agentura Bloomberg a časopis Forbes. A právě druhý jmenovaný včera vydal své aktualizované vydání světových miliardářů pro rok 2024. Na něj se oficiálně dostala i zpěvačka Taylor Swift, jejíž jmění roste ale už delší dobu a v reálném čase pomyslnou hranici majetku jedné miliardy dolarů překonala už dřív – i proto ji Bloomberg na svůj seznam zařadil už na podzim. Nyní se spolu s ní na výroční seznam Forbesu zapsal třeba i šéf OpenAI Sam Altman.

3. 4. 2024 07:57

3. 4. 2024 07:12