Live

zobrazit nejnovější

17. 10. 2023 18:33

Rychlá zpráva

smartwings-1Foto: Smartwings

Smartwings loni zdvojnásobily tržby na 19,3 miliardy

Český letecký dopravce Smartwings loni dosáhl čistého zisku 478 milionů korun. Meziročně je to o čtvrtinu méně. Tržby zdvojnásobil na 19,3 miliardy korun. Firma uvádí, že za snížením zisku stojí hlavně úroky spojené s půjčkami, které sloužily pro zmírnění dopadů pandemie covid-19. Dopravce uvádí, že pokračuje v restrukturalizaci.

 

 

17. 10. 2023 17:48

Rychlá zpráva

Podělil se o sendvič s manželkou, banka ho propustila. Soud potvrdil, že může

Citibank vyhrála soud se svým bývalým zaměstnancem týkající se kauzy, v rámci které si během pracovní cesty nárokoval výdaje na sendvič a kávu pro svou partnerku a následně o tom lhal. Během služební cesty v Amsterdamu muž pracující sedm let v londýnské pobočce Citi jako analytik tvrdil, že snědl dva sendviče, dvě kávy a dva těstovinové pokrmy a požadoval jejich proplacení. Záležitost eskalovala, banka ji interně vyšetřovala a nakonec zaměstnance propustila. Ten podal na Citi žalobu k soudu pro nespravedlivé propuštění, soudce dal nyní za pravdu Citibank s tím, že nejde o finanční částky, ale o nepravdivé údaje a chování žalobce.

17. 10. 2023 16:52

Rychlá zpráva

Podle odpadních vod je covidu podobně jako během pandemie

Covidu je podobné množství jako během pandemických let, i když oficiální statistiky hlásí velmi nízké počty. Ukazují to data pražské Vysoké školy chemicko-technologické (VŠCHT), která v hlavním městě sleduje výskyt viru v odpadních vodách. Hodnoty se navíc dále zvyšují. Počty hospitalizovaných pacientů zůstávají nízké. Odborníci ale varují, že opakované nakažení může lidem způsobit i celoživotní následky, upozorňují Hospodářské noviny.

17. 10. 2023 16:35

Rychlá zpráva

tondaReprofoto: Avengers Movie/YouTube

Odpočívejte v pokoji, Tony Starku

Dnes, 17. října roku 2023, oficiálně zemřel Tony Stark alias slavný marvelovský superhrdina Iron Man. Podle časové osy Marvel Cinematic Universe (MCU), která běží o několik let dříve než ta naše, jsme se tak dostali k datu velkolepé bitvy proti Thanosovi ve filmu Avengers: Endgame.

17. 10. 2023 16:33

17. 10. 2023 15:11

Rychlá zpráva

Firma, jejíž zaměstnanci sponzorovali Zemanovce, letos vánoční trhy na Hradě pořádat nebude

Firma podnikatele Michala Pechana, jehož zaměstnanci sponzorovali Stranu práv občanů navázanou na exprezidenta Miloše Zemana, nebude letos pořádat vánoční trhy na Pražském hradě. Trhy kritizovali památkáři, kteří se báli poškození historických prostor. Ale i protikorupční organizace. Pechanova firma totiž získala právo k pořádání trhů za podivných okolností, vždy před podpisem smlouvy o pronájmu prostor poslal některý ze zaměstnanců Pechanových firem na účet Strany práv občanů spojené s někdejším prezidentem Milošem Zemanem sponzorský příspěvek v řádu stovek tisíc korun, upozorňuje server iRozhlas.

17. 10. 2023 14:22

Rychlá zpráva

New York přišel s „akčním plánem pro umělou inteligenci“

Starosta New Yorku Eric Adams představil „akční plán“ pro umělou inteligenci, kterým se město zavazuje k vyhodnocení nástrojů a souvisejících rizik, a který má mimo jiné zvýšit kvalifikaci zaměstnanců v oboru. Plán má 51 stran a má městu pomoct pochopit a zavést technologii. Stejná newyorská administrativa zahájila taky mimo jiné akční plán zaměřený na krysy.

17. 10. 2023 13:23

Rychlá zpráva

Pětina Čechů nesnídá, polovina nesvačí

Pětina Čechů nesnídá, polovina nesvačí. Myslí si přitom, že jedí zdravě. Jako zdravou stravu totiž vnímají především čerstvé potraviny, neřeší ale tolik třeba příliš velké porce. A když se v jídelníčku Čechů objevuje ovoce a zelenina, ve větší míře především v rámci snídaně či svačiny – tedy právě v chodech, které velká část lidí vynechává, ukazuje průzkum Edenred.

17. 10. 2023 12:28

Rychlá zpráva

Média Jaromíra Soukupa mají novou ředitelku

Empresa Media, ve které nově polovinu vlastní společnost Servis-24, má novou výkonnou ředitelku, jíž se stala Andrea Geyer. Přichází do řízení všech mediálních společností Jaromíra Soukupa, včetně TV Barrandov nebo agentury Médea. Její příchod je jedním z kroků vedoucí k ustavení nového manažerského týmu, píše server Mediaguru s tím, že se očekávají i změny v dalším směřování vydavatelství Empresa i programovém schématu TV Barrandov. Servis-24 vlastněná Janem Čermákem má poloviční podíl ve firmě od minulého týdne, zbylá polovina dále patří Jaromíru Soukupovi.

17. 10. 2023 11:45

Rychlá zpráva

milleniumFoto: Ministerstvo obrany

Ministerstvo obrany zahájilo jednání o nákupu nových letounů

Ministerstvo obrany zahájilo jednání o nákupu dvou kusů letounů Embraer C-390 Millennium. Ty je možné využít k přepravě materiálu, nebo třeba těžké vojenské techniky i osob, v takových případech se dosud armáda musela spoléhat na spojence. Ale  letadla je možné použít také k hašení požárů. Cílem je, aby první ze dvou letounů přistál v Česku na konci příštího roku. Na výrobě C-390 se podílí české Aero Vodochody.

17. 10. 2023 10:49

17. 10. 2023 09:58

17. 10. 2023 09:27

17. 10. 2023 09:10

Rychlá zpráva

Vladimir Putin přicestoval do Číny, setká se s tamním prezidentem a dalšími asijskými politiky

Od začátku války na Ukrajině cestuje ruský prezident do zahraniční jen zřídka, pokud ale jde o Čínu a další potenciální asijské spojence, udělá výjimku. Nyní dorazil do Pekingu, kde vystoupí na summitu k plánu takzvané nové Hedvábné stezky. Zítra má Vladimir Putin na programu schůzku s prezidentem Si Ťin-pchingem, kromě něj se má setkat také s vietnamským prezidentem Vo Van Thuongem nebo thajským premiérem Sríttchou Tchavisinem, mongolským prezidentem Uchnágínem Chürelsüchem či s prezidentem Laosu Thonglounem Sisoulitem.