Live

zobrazit nejnovější

23. 5. 2023 09:01

Rychlá zpráva

eva-cejkova-boxedFoto: Nguyen Lavin/CzechCrunch

Do Ženy s.r.o. vstupuje minoritní akcionář

Jeden z největších komunitních portálů v Česku začala Eva Čejková budovat před deseti lety. Teď do společnosti a stejnojmenného portálu Ženy s.r.o. vstupuje agenturní skupina Knowlimit, která získala desetiprocentní podíl. Součástí dohody je také opce k nákupu dalšího podílu. Finanční parametry nebyly zveřejněny.

23. 5. 2023 08:39

23. 5. 2023 08:02

Rychlá zpráva

Brexit byla chyba, za úspěch ho považuje jen 9 % Britů

Odchod Velké Británie z Evropské unie považuje aktuálně za úspěch jen devět procent Britů, naopak 62 procent obyvatel ostrovního státu je přesvědčených, že brexiz byla chyba. Vyplývá to z nejnovějšího průzkumu organizace YouGov. Proces vystoupení Británie z EU označil za propadák nedávno velký propagátor „samostatné“ Británie Nigel Farage.

23. 5. 2023 07:10

Rychlá zpráva

TikTok podal žalobu proti zákonu, který ho zakazuje v Montaně

TikTok se podle očekávání brání proti rozhodnutí amerického státu Montana, který minulý týden jako první přijal zákon na jeho zákaz. Ten má začít platit od příštího roku. Provozovatel čínské sociální sítě, u něhož panují obavy se sdílení dat svých uživatelů s čínskou vládou, podal žalobu u federálního soudu, v níž tvrdí, že zákaz je v rozporu s americkou ústavou, která zaručuje právo na svobodu projevu. Společnost argumentuje i tím, že americký stát nemá pravomoc přijímat rozhodnutí v otázkách národní bezpečnosti.

23. 5. 2023 06:38

Rychlá zpráva

donald-trump_1Foto: Cage Skidmore/Flickr

Jean Carollová, které má Donald Trump zaplatit odškodné za zneužití, chce další peníze

Bývalá novinářka Jean Carrollová, které má Donald Trump zaplatit pět milionů dolarů jako odškodné za sexuální zneužití a pomluvu, chce po americkém exprezidentovi dalších deset milionů dolarů za výroky, které pronesl po nedávném oznámení verdiktu v jejich sporu. Trump, který odmítá, že by ženu znásilnil, měl vůči ní v následných mediálních vystoupeních zintenzivnit své opovržlivé poznámky.

22. 5. 2023 21:27

Rychlá zpráva

nedved-juveFoto: Depositphotos

Pavel Nedvěd zproštěn viny

Slavný italský fotbalový klub Juventus Turín sice přišel o rovných deset bodů jako trest za nesrovnalosti v účetnictví, což ho mimo jiné poslalo za pozice zajišťující postup do prestižní Ligy mistrů, slavit nicméně může někdejší český reprezentant a nynější funkcionář Pavel Nedvěd. Italský fotbalový soud ho totiž zprostil viny, může tak i nadále působit ve svém oblíbeném sportu.

22. 5. 2023 20:00

Doporučujeme

„Fakt je, že i když pivovary hlásí každý rok zvyšování produkce, podíl piva vypitého v hospodách neustále klesá. A nemůže za to jen covid nebo inflace.“

- Zdeněk Nový, zakladatel startupu BeerSport

Čtěte dále

22. 5. 2023 19:36

22. 5. 2023 19:03

Rychlá zpráva

jahudkyFoto: American Chemical Society

Výzkumníci v Thajsku pracují na speciálním CBD potahu, který pomáhá uchovat čerstvost ovoce

Čerstvé ovoce je dobré zkonzumovat co nejrychleji. Jeho vzhled i chuť se totiž rychle kazí. Jak tomu zabránit nyní zkoumají výzkumníci v Thajsku, kteří vyvinuli speciální jedlý potah z kanabidiolu, známém pod zkratkou CBD. Díky němu dokáže ovoce zůstat déle chutné a také na oko krásné.

22. 5. 2023 18:34

22. 5. 2023 18:05

Rychlá zpráva

povodneFoto: Depositphotos

Google začíná v Česku a na Slovensku s předpovědí povodní na základě umělé inteligence

Google spouští v Česku a na Slovensku platformu Flood Hub vyvinutou pro předpověď rizika povodní. Díky predikčnímu modelu založeném na umělé inteligenci by platforma měla být schopná varovat před nebezpečným zdvihnutím hladiny toků až se sedmidenním předstihem.

22. 5. 2023 17:35

22. 5. 2023 17:05

Doporučujeme

Co stojí za úspěchem největších hráčů české e-commerce? Jaké museli překonat překážky, co se naučili a kam oni i jejich firmy dnes směřují? V rámci rozhovorů jeden na jednoho vyzpovídáme nejvýznamnější experty a zjistíme jejich tajnou ingredienci na úspěch.

e-commerce_special_2

Event

Očima úspěšných

19. červen

Spojka Events Karlín

Chci vědět více
Přidat do kalendáře2023-06-19 17:30:00Europe/PragueOčima úspěšnýchCo stojí za úspěchem největších hráčů české e-commerce? V rozhovorech "jeden na jednoho" si popovídáme s těmi nejúspěšnějšími - "ex-Alzákem" Tomášem Havrylukem i současným nejvyšším mužem Alzy Petrem Benou, s Erikou Eliášovou, zakladatelkou stamilionového e-shopu Erika Fashion a také Dušanem Šenkypl…Spojka Events Karlín