Live

zobrazit nejnovější

2. 6. 2023 09:37

2. 6. 2023 09:06

Rychlá zpráva

Do Prahy začal létat Icelandair, nabízí čtyři lety týdně

Čtyři lety týdně z Prahy na Island a zpět nově nabízí aerolinky Icelandair. Cestující díky nim budou moci využít i zajímavé navazující lety na Islandu, díky kterým se dostanou i do Grónska nebo Spojených států.

2. 6. 2023 08:49

2. 6. 2023 07:56

2. 6. 2023 07:02

Rychlá zpráva

bernard-arnaultFoto: Jérémy Barande

Šéf kolosu LVMH Bernard Arnaul se vydá do Číny

Donedávna ještě nejbohatší muž světa a šéf francouzského prodejce luxusního zboží LVMH by měl ještě v červnu navštívit Čínu. Tamní trh je důležitým odbytištěm pro exkluzivní značky, které do jeho konglomerátu spadají, prodeje tam ale utlumila pandemie. Oficiální důvod Arnaultovy návštěvy zatím není známý, nicméně se do druhé největší ekonomiky vydá například krátce po Elonu Muskovi, který Čínu vedle dalších byznysmenů navštívil v těchto dnech.

2. 6. 2023 06:37

Rychlá zpráva

I americký Senát schválil pozastavení dluhového stropu

Platební neschopnost americké vlády, která hrozila nastat v pondělí, je odvrácena. Po Sněmovně reprezentantů přijal oddálení takzvaného dluhového stropu i americký Senát a prezident Joe Biden už ohlásil, že zákon brzy podepíše.

1. 6. 2023 22:14

techcast_logo

Partner podcastu: Trask

1. 6. 2023 20:34

Rychlá zpráva

marek-ztracenyFoto: Ceny OSA

Ceny OSA získali Marek Ztracený, Viktor Sheen, Martin Smolka či Prokop Holoubek

Po 18. se uskutečnilo předávání Výročních cen OSA, které oceňují přední domácí hudební skladatele a textaře v rámci populární a klasické hudby. Ocenění pro nejúspěšnějšího skladatele populární hudby a nejúspěšnějšího textaře obhájil Marek Ztracený, jenž také zvítězil v kategorii Populární skladba roku se svým hitem Moje milá. Druhým rokem byl oceněn také nejstreamovanější autor, kterým se stal Viktor Sheen, a v rámci populární hudby se nejúspěšnějším autorem v zahraničí stal Prokop Holoubek z kapely Midi Lidi. Zlatou cenu OSA za celoživotní přínos obdržel zesnuvší hudební skladatel a klavírista Marek Kopelent, v oblasti vážné hudby se stal nejúspěšnějším skladatelem i nejúspěšnějším autorem vážné hudby v zahraničí Martin Smolka.

1. 6. 2023 19:26

Rychlá zpráva

Japonské aerolinky testují měsíční balíček neomezených letů

Regionální letecká společnost v Japonsku Star Flyer testuje měsíční balíček neomezených letů mezi Tokiem a městem Kitakjúšú. V souvislosti s prací na dálku se totiž mnoho pracovníků přestěhovalo do levnějších lokalit vzdálených od velkých měst, Star Flyer tak chce na trh přinést novou možnost dojíždění – v letadle. Poptávka po služebních cestách je v zemi vycházejícího slunce navíc stále slabá, aerolinky ji tak chtějí tímto krokem rozvířit. Pro osoby mladší 26 let začíná cena 30denní permanentky na v přepočtu asi šesti tisících korunách.

1. 6. 2023 18:43

Rychlá zpráva

rock-for-peopleFoto: Rock for People

Na festival Rock for People zajistí hradecký dopravní podnik dopravu zdarma

8. června propukne festival Rock for People, během kterého si až do neděle 11. června vezmou letiště v Hradci Králové do parády kapely Slipknot, Simple Plan, Billy Talent, Papa Roach, Muse a další. Dopravní podnik Hradce Králové oznámil, že do festivalového parku a zpět do města zajistí návštěvníkům festivalu dopravu zdarma. Z Terminálu Hradec Králové budou první spoje vyjíždět již ve středu od 15 hodin odpoledne, první dva dny trvání festivalu pak od 10:30 a o víkendu od 9:30 a poslední vyjedou v osm večer. Z festivalu se pak bude možné do města dostat o víkendu až do tří hodin ráno.

1. 6. 2023 17:56

Rychlá zpráva

sardinieFoto: Katie Kalmykova

Na oblíbených italských plážích letos úřady omezí počty návštěvníků

S blížící se letní sezonou se jako každoročně spousta turistů chystá na pobřeží Itálie. Pravidelně praskají ve švech především Sicílie a Sardinie, jejichž pláže tak čelí neúprosným davům, které za sebou nechávají hromady odpadků a negativně ovlivňují také zdejší živočichy. Pro letošní rok tak místní úřady podnikly kroky k ochraně životního prostředí a zavedly přísné denní limity návštěvnosti. Na sardinských plážích Cala dei Gabbiani a Cala Biriala platí denní limit 300 návštěvníků, na Cala Goloritze dokonce 250 návštěvníků denně a na největší pláži Cala Mariolu bude moci denně 700 osob. Na pláži Cala Goloritze pak budou muset návštěvníci místo zarezervovat a zaplatit vstupné šest eur.

1. 6. 2023 17:06

1. 6. 2023 16:37

Rychlá zpráva

solar-globalFoto: Solar Global

Elektrolyzér v Napajedlech vyrobil první kilogramy zeleného vodíku

Skupina Solar Global, český producent energie z fotovoltaických a dalších obnovitelných zdrojů, spouští moderní energetický komplex, jehož součástí je elektrolyzér určený pro budoucí výrobu zeleného vodíku. V průběhu května již zařízení vyrobilo první kilogramy vodíku a skupina nyní dokončuje i střešní fotovoltaickou elektrárnu, která ho bude napájet. Poté bude elektrolyzér díky zcela bezemisního provozu vyrábět první „zelený“ vodík v Česku.