Startup Awards 2023 jsou tu. Pomozte nám najít nejoblíbenější český startup a oceňte s námi mladé firmy

Ocenění pro startupy v Česku vstupuje do druhého ročníku. Ani tentokrát nechceme rozhodovat sami, nejpopulárnější startup si zvolíte právě vy.

Iva BrejlováIva Brejlová

startup awards

Foto: CzechCrunch

Startup Awards 2023

0Zobrazit komentáře

Už dávno nezačínají v garážích, ale jejich zakladatelé se scházejí v kavárnách nebo třeba na školách. Můžou být malé i velké, nováčky i pohodlně usazenými firmami. Dokážou posouvat obory i je úplně od základů měnit. Startupy zaujaly významné místo ve světě kolem nás a my na to chceme upozornit. Proto přinášíme Startup Awards, v nichž oceňujeme ty nej projekty a právě startujeme hledání nejoblíbenějšího startupu. Připojte se k nám. Hlasujte pro nejpopulárnější nápad a ukažte uznání a podporu tomu, kdo vás oslovil.

Ekosystém, který startupy vytvořily, je obrovský. Jen v roce 2022 přilákaly ty české na investicích přes 46 miliard korun a stále častěji s nimi chtějí spolupracovat zavedené společnosti. Přinášejí umělou inteligenci, ale taky ulehčují nábory pracovníků do firem, vývoj nových produktů nebo fungování lidí zcela mimo pracovní život, třeba při cestování.

Startup Awards letos vstupují do svého druhého ročníku a opět chtějí ukázat na ty, kteří se zapsali výraznou stopou. Mezi nimi i na startup, který veřejnost zaujal vůbec nejvíc. Obracíme se proto právě na vás: Znáte projekt, který nás bere do budoucnosti nebo snad vylepšuje přítomnost? Nápad, který vás nadchl? Nominujte své oblíbence a rozhodněte o vítězi. Každý hlas má význam.

Právě dneškem startuje možnost nominovat libovolný startup. Sbíráme hlasy pro projekty, u nichž nezáleží na tom, jak dlouho na trhu fungují, jak vysoké investice dostaly, kdo je podpořil, v kolika zemích se jim podařilo rozjet svůj byznys nebo jaké jméno za nimi stojí. V ceně popularity rozhoduje výhradně počet zaslaných hlasů.

Hlasujte právě teď. Nominujte svého favoritaVíce

Hlasování je rozděleno do dvou kol. Aktuální první sbírá nominace jakéhokoliv startupu. Ukončujeme jej 30. června a celkem dvacítka projektů, které se budou opakovat nejčastěji, postupuje do finále.

Finálové hlasování odstartuje 1. srpna a během něj můžou lidé posílat své preference výhradně pro dvacet startupů, které v předchozím kole získaly nejvíc hlasů a jejichž jména zveřejníme. Svou volbou veřejnost rozhoduje o jejich výsledném pořadí. Hlasování končí 31. srpna a vítězem kategorie Cena popularity se pak stane firma, jíž lidé pošlou nejvíce preferencí.

Vedle Ceny popularity rozdají Startup Awards další tři ocenění, a to v rámci kategorií Investiční trefa roku, Mladý startup a Startupová osobnost. Sošky si vítězové jednotlivých kategorií převezmou během slavnostního večera, který se uskuteční 12. září v prostorách komplexu Gabriel Loci.

Startup Awards

Foto: CzechCrunch

Startup Awards oceňují významné projekty českého startupového světa

Proti loňsku jsme pro tento večer připravili novinku. Poprvé je akce nejen výhradně na pozvání, ale část vstupenek uvolňujeme do prodeje. Zakoupit je můžete přímo na webu akce, v prodeji je jen limitovaný počet kusů.

CzechCrunch je dnes médium s širokým zásahem, se startupy kdysi začínalo a mladé firmy tak už roky zblízka sleduje a podporuje je. Mezi aktivity v oboru patří mimo jiné pořádání řady akcí pro zakladatele i investory, vzdělávací projekt Startup Academy, oborový přehled startupů, které se vyplatí sledovat, i datový přehled o českém trhu mladých firem a investic do nich a dlouhodobé budování komunity v offline i online prostoru.

Startup Awards jsou veřejným oceněním, jehož cílem je mimo jiné přitáhnout pozornost k mladým, rychle rostoucím firmám, ukázat, jak jejich nápady ovlivňují běžné životy v Česku i mimo něj, ukázat české talenty a upozornit na skutečnost, že startupové nápady jsou všude kolem nás.

Generálním partnerem akce se stala společnosti Eset, hlavními partnery Sedlakova Legal a Work Lounge, partnery Startup Awards jsou Blackfish, Abra Software, edgy.digital a Yord. Car partner události je Hyundai a venue partneři Gabriel Loci a Mo-Cha. Podporovateli Startup Awards 2023 se staly společnosti Papelote, Ristre, Liftago a Google Cloud.

Rubriku Startupy podporujíjt-retina