Live

zobrazit nejnovější

7. 6. 2024 12:50

7. 6. 2024 11:21

7. 6. 2024 09:57

Rychlá zpráva

depositphotos_45222471_lFoto: Depositphoto

Nutella dostane rostlinnou variantu, dostupná bude už na podzim, ale jen v Itálii

Kde by byla rodina Ferrero bez Nutelly, to lze jen těžko domýšlet, populární krém z lískových oříšků ale musí jít s dobou a ta káže veganské varianty. Výrobce Nutelly proto uvedl, že připravuje její rostlinnou variantu, zatím ale neuvedl, co sušené mléko, jež Nutella obsahuje, nahradí. Nový produkt už mělo Ferrero předvést na veletrhu na Sardinii a do obchodů by měl zamířit na podzim, k dostání ale bude zatím jen v Itálii. A obejít by se měl i bez palmového oleje, za jehož využívání čelí Ferrero dlouhodobé kritice.

7. 6. 2024 09:19

7. 6. 2024 08:16

Rychlá zpráva

depositphotos_10283659_lFoto: Depositphoto

Začínají volby do Evropského parlamentu, volební místnosti se otevřou ve 14 hodin

V Česku dnes začínají dvoudenní volby do Evropského parlamentu, v některých zemích se volilo už včera, v dalších přijde hlasování na řadu až v neděli, kdy i budou známé výsledky. Češi mají na výběr ze 30 kandidujících stran, hnutí nebo jejich koalic, největší naději na úspěch mají i podle sázkových kurzů uskupení přítomná ve sněmovně. Z nich vzejde 21 domácích zástupců do více než sedmisetčlenného europarlamentu. Jedním z jeho prvních úkolů bude již tradičně vyslovit důvěru nově se formující Evropské komisi.

7. 6. 2024 07:02

Rychlá zpráva

Tokijská radnice vyvíjí seznamovací aplikaci, aby bojovala s nízkou porodností

Že má Japonsko problémy se svým demografickým vývojem, je známá věc. Proti nepříznivému trendu se nyní rozhodlo vytáhnout i vedení hlavního města. Tokijská radnice totiž vyvíjí oficiální seznamovací aplikaci, která má pomoci s dlouhodobě klesající porodností. Městská správa japonské metropole již pro potenciální páry provozuje online poradenství. Aplikace s názvem Tokyo Futari Story (Příběh dvou v Tokiu) by podle úřadů měla být dostupná později tento rok.

Japonská média už dříve informovala, že k registraci do nové aplikace nebude nutné jen ověření identity v podobě například fotografie řidičského průkazu, ale i kopie daňové evidence k doložení příjmů, či podepsaný souhlas s tím, že registrovaná osoba je připravena se vdát, nebo oženit. Tokijská radnice se k těmto informacím zatím nevyjádřila. Úřady též nekomentovaly spekulace médií, zda bude nutné při registraci uvést výšku, povolání a dosažené vzdělání.

6. 6. 2024 21:02

Rychlá zpráva

Nevíte, co s večerem? Pusťte si nový seriál Star Wars: Akolytka

Nevíte, co s načatým večerem? Pusťte si první dva díly seriálu Star Wars: Akolytka, co se včera objevily na streamovací službě Disney+. Třeba nás v redakci pomůžete rozsoudit, jestli je to fajnová podívaná nejen pro fanoušky Star Wars, anebo další zbytečné bobtnání slavné značky.

6. 6. 2024 20:01

Doporučujeme

„Když se podíváte jenom na Kutnou Horu, tak je asi ze tří čtvrtin tak komplexní jako celá mapa prvního Kingdom Come: Deliverance.“

- Martin Klíma z Warhorse Studios o rozsahu hry Kingdom Come: Deliverance 2

Čtěte dále

6. 6. 2024 19:09

6. 6. 2024 18:10

Rychlá zpráva

alexej-pazitnov-tetris-03Foto: Game Developers Session

Tetris dnes slaví 40 let… možná. Ale spíš ne. Tak či tak si přečtěte rozhovor s jeho tvůrcem

Oficiální a marketingová verze pravdy zní, že Tetris vznikl 6. června 1984. Takže by dnes tahle legendární videohra od Alexeje Pažitnova slavila 40 let. Jenže tohle datum se začalo objevovat a šířit poměrně nedávno, v minulosti byste jako rok vzniku kostičkové hry našli rok 1985. Což mimo jiné říkal třeba i Vadim Gerasimov, jeden z Pažitnovových spolupracovníků a člověk, který se zrodem hry pomáhal.

Ale i kdyby to pravé datum bylo o pár měsíců či let jinde, proč si nepřipomenout tvůrce dost možná nejslavnější videohry v historii? Pažitnov navštívil pražskou herní konferenci Game Developers Session a při té příležitosti se pro CzechCrunch rozpovídal nejen o hrách (včetně Minecraftu), ale třeba právě i o Praze. Rozhovor s Alexejem Pažitnovem čtěte zde.

6. 6. 2024 17:21

Rychlá zpráva

g-eazyFoto: Live Nation

Americký rapper G-Eazy jede do Prahy! Zahraje i hit, který dobývá internet

Americký rapper a autor megahitu I Mean It G-Eazy přijede po letech zpátky do Prahy. Koncert v rámci jeho úspěšného turné Freak Show proběhne začátkem příštího roku, respektive v pondělí 26. ledna, kdy dorazí do Fora Karlín. Těšit se můžete jak na původní skladby, díky kterým se stal stálicí na celosvětové rapové scéně, tak na novější pecky jako Femme Fatale nebo Lady Killers III, která dobývá internet.

Vstupenky jdou do plošného prodeje v pátek 14. června v 10 hodin dopoledne za cenu od 1 190 korun, o dva dny dříve je mohou pořizovat členové klubu Live Nation. Kupovat je můžete mimo jiné v síti Ticketmaster.

6. 6. 2024 17:17

6. 6. 2024 16:01

Doporučujeme

V Brně mohli přivítat významného hosta – autora herních hitů System Shock, Deus Ex nebo Thief Warrena Spectora. Na konferenci Game Access hovořil mimo jiné i o tom, jestli jsou hry umění. A že umí to, co žádné jiné médium v historii lidstva nedokáže.

warren-spector