Live

zobrazit nejnovější

5. 2. 2024 08:06

Rychlá zpráva

Pařížané jsou pro ztrojnásobení parkovacích poplatků pro SUV

Skoro 55 procent hlasujících Pařížanů souhlasí se zavedením výrazně – až trojnásobně – vyšších poplatků za parkování pro řidiče SUV a silných aut s pohonem na všechna čtyři kola, ukázaly to výsledky včerejšího hlasování. Opatření má podle pařížské starostky Anne Hidalgové snížit emise a zvýšit bezpečnost chodců.

5. 2. 2024 07:23

5. 2. 2024 06:54

Rychlá zpráva

Na Grammy opět kralovala Taylor Swift, deska Midnights je už jejím čtvrtým albem roku

Síla Taylor Swift je momentálně k nezastavení a vidět to bylo i na předávání hudebních cen Grammy. Albem roku se stala její deska Midnights – pro Swift je to už čtvrté vítězství v této kategorii, což se ještě jinému umělci nepovedlo –, nahrávkou roku je skladba Flowers od Miley Cyrus a objevem roku zpěvačka Victoria Monét.

5. 2. 2024 06:35

4. 2. 2024 20:02

4. 2. 2024 19:30

Rychlá zpráva

geminiFoto: Google

Google v Česku spustil svou nejschopnější umělou inteligenci

Google oznámil, že jeho konverzační služba Bard založená na umělé inteligenci bude nově v Česku pracovat s nejnovější verzí jeho AI modelu Gemini Pro, a to i v češtině. Dosud nejpokročilejší model Gemini Pro má přinést lepší porozumění, sumarizaci, uvažování, kódování a plánování.

4. 2. 2024 18:02

4. 2. 2024 16:12

Rychlá zpráva

timber-praha-11Foto: UBM Development Czechia

Dřevostavby využily svých předností. Poptávka po nich v Česku zůstala stabilní

Poptávka po dřevostavbách zůstala loni v Česku meziročně stabilní, a to navzdory tomu, že stavební produkce klesala. Důvodem je, že se dřevostavby staví několikanásobně rychleji než tradiční stavby z cihel a oceli, a tím pádem je neovlivnil loňský nárůst cen stavebních materiálů a prací. Stagnovaly také průměrné ceny dřevěných hrubých staveb, zvedly se naopak ceny dřevěných staveb na klíč. Oproti předešlým rokům se loni zvýšil také zájem o stavbu veřejných budov ze dřeva. V rozhovoru s ČTK to uvedla ředitelka Asociace dodavatelů montovaných domů (ADMD) Lenka Trandová.

4. 2. 2024 14:50

Doporučujeme

Už jste slyšeli náš podcast s novým český miliardářem?

4. 2. 2024 13:20

Rychlá zpráva

pentahospitalsFoto: Penta Hospitals

Penta šlape do zdravotnictví. Chce začít poskytovat i domácí péči

Finanční skupina Penta v rámci své divize Penta Hospitals v Česku provozuje devět nemocničních zařízení, třiatřicet domovů pro pacienty s Alzheimerovou chorobou a také síť ambulancí, klinik asistované reprodukce a lékáren. Nově se chce rozšířit také do domácí péče. „V příštích dvou letech chceme mít v Česku nejméně 100 úvazků sester, které pracují v domácí péči,“ uvedla pro Seznam Zprávy ředitelka Penta Hospitals CZ Barbora Vaculíková.