Live

zobrazit nejnovější

13. 2. 2024 11:18

Rychlá zpráva

Poškozené v kauze Dominika Feriho se odvolaly

V kauze Dominika Feriho se kromě něj odvolaly také poškozené. Prvoinstanční soud Feriho loni nepravomocně odsoudil za dvě znásilnění a jeden pokus k tříletému vězení. Poškozené jsou s rozsudkem podle jejich obhájce spokojené, co jim ale přijde nepřiměřené je výše odškodnění. Dohromady by měl Feri zaplatit poškozeným pět set tisíc korun.

13. 2. 2024 10:17

13. 2. 2024 09:37

Rychlá zpráva

mikyr-1

Nová řada Survivoru už zná vítěze. Skoro. Na ostrov totiž jede i Mikýř

Televize Nova odhalila soutěžící nové řady populární reality show Survivor. A světe div se, jede tam i Martin Mikyska alias Mikýř, který vymění internetovou džungli, kde je jako doma, za tu skutečnou. Tam jako doma není. Soutěžit bude se Samuelem „Pirátem“ Krištofičem, Ivanou Jirešovou, Ornellou Koktovou, Martinem Carevem, Denisovou Dvořákovou nebo třeba Adélou Krejdlovou. Kompletní sestava je dostupná tady.

13. 2. 2024 09:17

13. 2. 2024 08:42

13. 2. 2024 08:10

13. 2. 2024 07:26

Rychlá zpráva

bitcoinilustraceDall-E / OpenAI / CzechCrunch

Bitcoin opět nabírá dech, v pondělí se po více než dvou letech podíval nad hranici 50 tisíc dolarů

Hodnota bitcoinu se v pondělí alespoň na chvíli dostala poprvé od roku 2021 nad hranici 50 tisíc dolarů. Nejstarší a nejrozšířenější kryptoměně pomáhá očekávání, že americká centrální banka (Fed) letos sníží základní úrokovou sazbu. Ochotu vkládat do něj peníze podpořil minulý měsíc i souhlas amerických regulačních orgánů s burzovně obchodovanými ETF fondy, které mají sledovat cenu bitcoinu. Od začátku roku bitcoin posílil o 15,7 procenta.

13. 2. 2024 06:41

Rychlá zpráva

Na Smíchovském nádraží začíná modernizace, hotová má být za tři roky

Na pražském smíchovském nádraží dnes začne jeho modernizace, která bude zahrnovat opravu kolejí a nástupišť, přestavbu obou podchodů a jejich prodloužení či vybudování výtahů. Práce budou probíhat za plného provozu nádraží a hotové mají být do tří let.

12. 2. 2024 21:00

Rychlá zpráva

fotkykomplet375-ezgif-com-webp-to-jpg-converter-minFoto: Kashitu School

Student ČVUT navrhl projekt střední školy, kterou nyní postavili v Zambii

Z nápadu k diplomové práci studenta ČVUT vznikla s finanční podporou ministerstva zahraničí na venkově v Zambii nová budova střední školy. Zpracování student vybíral s ohledem na tamní klima a vymyslel inovativní technologii. Využil nepálené lisované cihly, které navazují na místní tradici. Stavba bude moci pojmout až 250 studentů.

12. 2. 2024 19:30

Doporučujeme

Chytřejší daňový mix. To je recept, kterým by se podle sociologa Daniela Prokopa nejrychleji nastartoval rozvoj české ekonomiky i společnosti. Současný daňový systém je podle něj neefektivní – hodně bere nízkopříjmovým lidem v chudších regionech, vysvětluje v podcastu Crunch s Čestmírem Strakatým. Zakladatel výzkumné společnosti PAQ Research v rozhovoru upozorňuje také na zpomalující integraci ukrajinských uprchlíků. „Když se teď stát na integraci Ukrajinců vykašle, zadělává si na problém. Další generace uprchlíků může být vnímaná negativně – nebudou umět dobře česky, v práci budou konkurovat chudým Čechům a budou se s nimi prát o levnější nájmy,“ říká Prokop.

12. 2. 2024 18:00

Rychlá zpráva

joe-bidenFoto: The White House

Americký prezident Biden je na TikToku. V předvolební kampani tam chce cílit na mladé voliče

Lidé ve věku do třiceti let mají být v listopadových prezidentských volbách v USA pro politika Demokratické strany důležitou částí elektorátu. Čínská aplikace je totiž mezi takovými Američany velmi oblíbená, podle Pew Research ho používá 63 procent z nich. Bílý dům přitom minulý rok kvůli obavám z bezpečnosti TikTok zakázal používat na vládních zařízeních a restrikce aplikace je jedna z mála věcí, na které se v obecné rovině shodnou demokratičtí i republikánští politici.

12. 2. 2024 16:30

Rychlá zpráva

tesla-modely_4Foto: Tesla

Francie zastavila program dotovaného leasingu elektromobilů. Žádostí přišlo víc, než se čekalo

Francouzská vláda zastavila program dotovaného leasingu elektromobilů pro osoby s nízkými příjmy. Program umožnoval lidem s ročním příjmem do 15.400 eur (zhruba 388.000 Kč) leasing elektromobilu se splátkou 100 až 150 eur měsíčně. Poptávka po dotaci však výrazně překročila původní plány. Další cyklus má vláda v úmyslu spustí příští rok. Dotace na pořízení elektromobilů mohou nyní využívat i podnikatelé v ČR.