Live

zobrazit nejnovější

4. 7. 2023 09:21

Rychlá zpráva

Švýcarsko vrátilo Egyptu kus sochy Ramsese II.

Ředitelka švýcarského úřadu pro kulturu včera v Bernu předala egyptskému velvyslanectví fragment sochy faraona Ramsese II., jejíž stáří se odhaduje na téměř tři a půl tisíce let. Kamenný fragment je součástí skupinové sochy, v níž jeden z největších egyptských panovníků sedí po boku božstev v archeologickém komplexu Abydos. Navrácená část z něj měla být ukradena mezi koncem 80. a začátkem 90. let, pak se dostala do několika zemí, až skončila ve Švýcarsku, kde ji úřady zabavily.

4. 7. 2023 08:47

Rychlá zpráva

jwst1Foto: Arianespace /Twitter

Evropská nosná raketa Ariane 5 má dnes naposledy vyletět do vesmíru

Nosič evropské společnosti Arianespace má při dnešním odloženém posledním startu vyletět z kosmodromu v Kourou ve Francouzské Guyaně před půlnocí našeho času. Rakety generace Ariane 5, které do vesmíru odnesly například Webbův teleskop, pak nahradí nová verze Ariane 6,  jež se ale do vesmíru vydá nejdříve koncem letošního roku.

4. 7. 2023 08:02

4. 7. 2023 07:08

Rychlá zpráva

Meta má údajně ve čtvrtek spustit svou konkurenci Twitteru, síť Threads

Marka Zuckerberga a Elona Muska možná čeká souboj v kleci, další kolo toho byznysového by ale mohlo začít už za dva dny. Podle The Wall Street Journal se totiž Zuckerberg a jeho společnost Meta, pod niž patří Facebook nebo Instagram, ve čtvrtek chystají spustit svého vyzyvatele Twitteru, jenž poslední rok patří právě Muskovi a jeho nakládání se sociální sítí rozladilo nejednoho uživatele a inzerenta. Projekt Threads by právě toho chtěl využít.

4. 7. 2023 06:42

Rychlá zpráva

Unilever patří podle Ukrajiny mezi sponzory ruské války

Ukrajinské úřady přidaly britskou společnost Unilever, která vyrábí vše od zubních past po potraviny, na svůj seznam takzvaných mezinárodních sponzorů války, kterou proti ní vede Rusko. V zemi i nadále totiž fungují podniky firmy a platí v ní daně, čímž podle Kyjeva podporují ruskou ekonomiku a tím i boje. Na seznam sponzorů války Ukrajina zařadila už na 30 světových společností jako Raiffeisenbank, Mondeléz, Bonduelle, Xiaomi nebo Yves Rocher.

3. 7. 2023 22:07

Doporučujeme

Naučili se už mladí Češi investovat?

3. 7. 2023 20:55

3. 7. 2023 20:00

3. 7. 2023 19:01

Rychlá zpráva

Stav státního rozpočtu se oproti květnu mírně zlepšil

Schodek státního rozpočtu ke konci června klesl na 215,4 miliardy korun z květnových 271,4 miliardy korun. K meziměsíčnímu zlepšení salda přispěly inkaso korporátní daně a příjmy z rozpočtu Evropské unie, uvedlo ministerstvo financí. Pololetní schodek je druhý nejhlubší od vzniku Česka po výsledku roku 2021. Loni stát v pololetí hospodařil s deficitem 183 miliard korun. Vláda červnový pokles schodku očekávala, zůstává ale obezřetná, uvedl k tomu premiér Petr Fiala.

3. 7. 2023 17:12

Rychlá zpráva

fialaFoto: SoftVision

Český kryptoměnový fond zabodoval v Evropě

Kryptoměnový hedgeový fondu p-hat, který byl založen a je řízen českou společností Soft Vision, si i v porovnání s evropskou konkurencí vede nadmíru dobře. Jeho výsledky mu vynesly první místo v prestižní soutěži Hedgeweek European Digital Assets Awards 2023 v kategorii „Fond s nejlepším výnosem za posledních 36 měsíců s kapitálem nižším než 25 milionů dolarů“. „Hlavním měřítkem úspěchu je pro nás spokojenost našich investorů, pro které cílíme na stabilní pozitivní výnosy. Vítězství v této soutěži je už jen pomyslnou třešničkou na dortu, o to důležitější, že se jedná o kategorii dlouhodobých výsledků, které jsou pro nás stěžejní,“ okomentoval úspěch zakladatel fondu Petr Fiala. Strategie p-hat fondu využívá plně automatizovaný obchodní systém postavený na umělé inteligenci, který je spravován a kontinuálně vyvíjen právě společností Soft Vision. Petra Fialu jsme letos zařadili do výběru Kryptočeši.

3. 7. 2023 16:30