Live

zobrazit nejnovější

29. 2. 2024 16:25

29. 2. 2024 15:07

29. 2. 2024 15:05

Rychlá zpráva

easyjetFoto: Depositphotos

EasyJet bude z Prahy létat na další lince. Směrem do Nice se přidává ke dvěma dopravcům

Aerolink EasyJet začne od 10. října létat z Prahy do již patnácté destinace, dvakrát týdně ve čtvrtek a v neděli spojí Prahu a Nice na Azurovém pobřeží. O novince píše portál zdopravy.cz s tím, že letenky jsou již v prodeji a nejlevnější vychází aktuálně na 1882 korun bez zavazadel. Na stejné trase v březnu začnou létat také Eurowings a Smartwings, avšak jen během letního letového řádu, zatímco EasyJet plánuje celoroční spojení.

29. 2. 2024 13:25

29. 2. 2024 12:01

Rychlá zpráva

sam altmanFoto: Steve Jennings/Getty Images for TechCrunch / Flickr

Americká Komise pro cenné papíry vyšetřuje OpenAI kvůli údajnému klamání investorů

Regulační úřad se podle Wall Street Journal zajímá o interní komunikaci přední firmy vyvíjející systémy generativní AI. Vyšetřování má souviset s listopadovým „pučem“, kdy Altmana nakrátko přestal být ředitelem OpenAI poté, co si na něj širší vedení a investoři stěžovali právě kvůli údajnému nedostatku upřímnosti.

29. 2. 2024 10:31

Rychlá zpráva

Herní studio Rockstar, tvůrce GTA, chce, aby se jeho lidé naplno vrátili do kanceláří

Rockstar Games podle vyzvalo své zaměstnance, aby se počínaje dubnem vrátili na celých pět pracovních dní do kanceláří firmy. Studio stojící za Grand Theft Auto má vstupovat do finálních fází přípravy její šesté edice a rozhodnutí povolat zaměstnance z domovů s tím podle všeho souvisí. Jennifer Kolbe z vedení Rockstaru v e-mailu, v němž firma lidem své rozhodnutí oznamovala, uvedla, že bylo učiněno v zájmu „zajištění vyšší produktivity a bezpečnosti“.

29. 2. 2024 09:47

29. 2. 2024 08:58

Rychlá zpráva

Francouzský Senát schválil zanesení práva na potrat do ústavy

Horní komora francouzského parlamentu s překvapivou většinou schválila zanesení práva na potrat do ústavy. Text navržený vládou a iniciovaný prezidentem Macronem bez požadavků na změny podpořilo 267 senátorů, proti jich bylo 50, očekával se naopak velice těsný výsledek. O změně budou v pondělí na speciálně svolané společné schůzi ve Versailles hlasovat obě komory parlamentu, pokud ho schválí – na což je potřeba třípětinové většina –, změně ústavy by už nemělo stát nic v cestě. Podle Macrona se tím Francie stane první zemí, která právo na potrat zaručí v ústavě.

29. 2. 2024 08:03

Rychlá zpráva

Nova dnes spouští dva nové sportovní kanály, nabídnou UFC i formuli 1

Vysílání dnes zahajují dva nové přírůstky do skupiny Nova – Nova Sport 5 a Nova Sport 6. Nabídnou přenosy závodů formule 1, MotoGP a WorldSBK nebo zápasy MMA organizace UFC, pro které jednička mezi českými televizemi znovu získala práva. Obě stanice navíc zařadí do své nabídky nový distributor, operátor Telly.

29. 2. 2024 07:12

Rychlá zpráva

bitcoinilustraceDall-E / OpenAI / CzechCrunch

Kryptoburza Coinbase měla technické potíže, na mnoha účtech se objevila nula

Patrně neznámější kryptoměnová burza světa Coinbase se včera potýkala s technickými potížemi, v jejichž důsledku se řadě klientů na jejich účtech objevil nulový zůstatek. Burza uvedla, že problémy řeší, a uživatele ujistila, že jejich aktiva jsou v bezpeční. Ti ale na sociálních sítích dávali najevo svou nelibost, čímž měly zprávy o chybě na Coinbase vliv i na cenu bitcoinu. Ten se nedávno vyšplhal na nejvyšší úroveň od konce roku 2021, včera ale i díky dění na kryptoburze spadl o více než čtyři procenta.

28. 2. 2024 21:03

Doporučujeme

Zajděte si do kina na druhou Dunu. Je opravdu ohromující. Ale možná vám v hlavě bude hlodat písečný červíček pochybnosti, jestli jednička nebyla o pár zrnek písku lepší...

duna-paul