Live

zobrazit nejnovější

1. 3. 2024 09:38

Rychlá zpráva

money-maker-3Foto: Jakub Hrabal/CzechCrunch

Miliardář Pavel Tykač varuje, že na jaře 2025 zavře uhelné elektrárny Chvaletice a Počerady

Jeden z nejbohatších Čechů a majitel energetické skupiny Se.Ven Pavel Tykač podle serveru Seznam Zprávy uvažuje, že by na jaře 2025 odstavil své uhelné lomy a elektrárny Chvaletice a Počerady. Jejich provoz se totiž v době klesajících cen elektřiny nevyplatí. V minulosti do elektráren navíc méně investoval, neprošly modernizací, takže jejich provoz je dnes náročnější. V případě, že by je zavřel, by přišlo o práci na tři tisíce lidí. O situaci už jedná tým expertů na ministerstvu průmyslu. Tykač o tom, že jeho energetické aktivity v Česku spějí ke konci, hovoří již delší dobu.

1. 3. 2024 09:06

1. 3. 2024 08:02

Rychlá zpráva

USA opět zabránily kolapsu úřadů, Kongres schválil prodloužení rozpočtového provizoria

Kongres Spojených států schválil další prodloužení rozpočtového provizoria, které udrží část federálních úřadů v provozu do 8. března a zbylé do 22. března. Opatření, které má zabránit částečnému kolapsu vládních úřadů v noci na sobotu, nyní čeká na podpis prezidenta Joea Bidena. Krátkodobé prodloužení je již čtvrtým v posledních měsících a mnozí zákonodárci očekávají, že bude posledním v tomto fiskálním roce. V nedohledu stále zůstává schválení balíku o nouzové pomoci pro Ukrajinu, Izrael a další americké spojence.

1. 3. 2024 07:05

1. 3. 2024 06:16

Rychlá zpráva

V Gaze zemřely desítky lidí v tlačenici kolem konvoje s humanitární pomocí

Při izraelském zásahu v Pásmu Gazy proti lidem čekajícím na humanitární pomoc zahynuly ve čtvrtek desítky Palestinců, oznámilo ministerstvo zdravotnictví, které ovládá hnutí Hamás. Podle jeho tvrzení zemřelo více než 100 lidí. Izraelská armáda také uvedla, že podél konvoje vypukly mezi shromážděnými lidmi násilnosti, které si vyžádaly desítky mrtvých a zraněných, přičemž řada z nich byla ušlapána či je přejely nákladní vozy. Armáda připustila, že vojáci začali střílet, když se k nim část davu přiblížila.

29. 2. 2024 21:24

Rychlá zpráva

Na Novém Zélandu nefungovaly benzinové pumpy. Mohl za to přestupný rok

Přestupný rok se opakuje s železnou pravidelností každé čtyři roky a každého 29. února provázejí zádrhele, selhání a problémy, píše The New York Times. Byly zaznamenány případy, kdy se vypínaly počítače, satelitní navigace selhávala a letištní posuvné pásy odmítaly přesouvat zavazadla do letadel. A letos přestaly fungovat desítky samoobslužných čerpacích stanic na Novém Zélandu, kde řidiči osobních i nákladních automobilů od rána hlásili problémy s doplněním nádrže. Nemohli zaplatit, protože software, který používají platební terminály na benzinových pumpách, se nedokázal nastavit na datum 29. února. Problém se týkal všech bezobslužných benzinových pump v celé zemi, protože všechny firmy prodávající na Novém Zélandu pohonné hmoty používají jednoho poskytovatele technologií.

29. 2. 2024 20:05

29. 2. 2024 18:55

29. 2. 2024 17:47

Doporučujeme

„Pokud se něco nezmění v politické garnituře, bude ze Slovenska odcházet stále více lidí do zahraničí, já sám jsem toho příkladem. “

- Matej Ftáčnik z Bratislavy vybudoval stamilionový byznys. Přestěhoval se ale do Prahy

Čtěte dále

29. 2. 2024 16:25

29. 2. 2024 15:07

29. 2. 2024 15:05

Rychlá zpráva

easyjetFoto: Depositphotos

EasyJet bude z Prahy létat na další lince. Směrem do Nice se přidává ke dvěma dopravcům

Aerolink EasyJet začne od 10. října létat z Prahy do již patnácté destinace, dvakrát týdně ve čtvrtek a v neděli spojí Prahu a Nice na Azurovém pobřeží. O novince píše portál zdopravy.cz s tím, že letenky jsou již v prodeji a nejlevnější vychází aktuálně na 1882 korun bez zavazadel. Na stejné trase v březnu začnou létat také Eurowings a Smartwings, avšak jen během letního letového řádu, zatímco EasyJet plánuje celoroční spojení.