Live

zobrazit nejnovější

27. 2. 2024 10:36

27. 2. 2024 09:39

Rychlá zpráva

Queen in concertFoto: Depositphotos

Dům Freddieho Mercuryho je na prodej za 38 milionů dolarů

Londýnská rezidence Garden Lodge, která je podle mnoha názorů stejně spektakulární jako její zesnulý majitel a zpěvák kapely Queen Freddie Mercury, je více než třicet let po jeho smrti k prodeji. Do nabídky ji poslala jeho blízká přítelkyně Mary Austinová, která ji po něm zdědila. Cena nemovitosti je odhadována na 30 milionů liber, tedy asi 38 milionů dolarů.

27. 2. 2024 08:57

Rychlá zpráva

Čechy uchvátil Smysl pro tumor, seriál ČT je letos zatím tím nejsledovanějším

Osmidílná série České televize Smysl pro tumor, která v neděli skončila poslední epizodou, je letos zatím suverénně nejpovedenějších seriálovým počinem. Měl 1,35 milionu diváků a zhruba polovina celkové sledovanosti se měla odehrát odloženě. Jen škoda, že námět nebyl původní, ale vycházel ze stejnojmenného, šest let starého belgického počinu.

27. 2. 2024 08:12

Rychlá zpráva

Joe Biden očekává, že do týdne dojde k příměří v Gaze

Americký prezident Joe Biden vyjádřil naději, že do příštího pondělí bude uzavřeno příměří v konfliktu mezi Izraelem a radikálním palestinským hnutím Hamás v Pásmu Gazy. Takové příměří by mělo umožnit i propuštění zbývajících rukojmí držených Hamásem.

27. 2. 2024 07:08

Rychlá zpráva

V Disney se mění vedení, končí jeden z dlouholetých šéfů ve filmovém oddělení

Ze zábavního kolosu Disney, který se v poslední době potýká s jedním neúspěchem za druhým, odchází Sean Bailey. Ten patnáct let působil ve vedení sekce Motion Picture Production a má za sebou několik úspěšných zářezů, firma je ale kvůli neuskopojivé návštěvnosti a vůbec výsledkům svých nejnovějších projektů pod tlakem investorů. Ve vedení proto dochází k nejedné změně. Bailey nyní sám rezignoval a na jeho místo nastoupí David Greenbaum.

26. 2. 2024 21:00

Doporučujeme

Pouto mezi Českem a Spojenými státy nikdy nebylo silnější, říká americký velvyslanec v Česku Bijan Sabet v rozhovoru pro podcast Crunch s Čestmírem Strakatým

26. 2. 2024 20:00

Rychlá zpráva

Holešovice a Letnou propojí nový průchod určený pro pěší a cyklisty

Brownfield v Bubnech-Zátorech dostane nový asfaltový chodník určený pro pěší a cyklisty. Díky nové komunikaci, která by měla být realizována do konce léta, se výrazně zkrátí cesta mezi Holešovicemi a Letnou. Součástí bude i průchod pod modernizovanou železniční tratí.

26. 2. 2024 18:00

Rychlá zpráva

lenovo-transparentFoto: Lenovo

Společnost Lenovo představila notebook s průhlednou obrazovkou

Největší výrobce počítačů na světě, společnost Lenovo, ukázala prototyp notebooku s průhlednou obrazovkou. Technologie je v některých ohledech podobná rozšířené realitě, kdy se digitální obsah překrývá s reálným světem. Firma prototyp představila na veletrhu bezdrátových technologií MWC a zatím neplánuje zařízení prodávat.

26. 2. 2024 15:58

Rychlá zpráva

Zemřel britský bankéř Jacob Rothschild. Finančníkovi a filantropovi bylo 87 let

Ve věku 87 let zemřel britský finančník Jacob Rothschild, vysoce postavený člen jedné z nejznámějších bankovních dynastií v Evropě. Rothschild se narodil v roce 1936 v Británii. Kariéru zahájil v rodinné bance NM Rothschild & Sons a v roce 1963 spoluzaložil společnost J Rothschild Assurance, která nyní funguje pod názvem St James’s Place. Mimo jiné založil investiční fond RIT Capital Partners a platil za jednoho z největších kulturních filantropů v Británii. Bankovní rodina Rothschildů má kořeny ve Frankfurtu nad Mohanem v 18. století. Odtud se různí členové rodiny stěhovali do měst po celé Evropě a budovali v nich bankovní podniky.

26. 2. 2024 15:00

Rychlá zpráva

electric-scenicFoto: Renault

Evropským Autem roku 2024 byl zvolen Renualt Scenic, který se proměnil na elektrické SUV

Evropským Autem roku se stalo plně elektrické SUV Renault Scenic E-Tech. Těsně porazilo BMW řady 5. Vítěze vybralo šest desítek novinářů zaměřených na automobilové odvětví z více než dvaceti zemí.

26. 2. 2024 13:30

Rychlá zpráva

house-of-the-dragon-hbo-fantasy-game-of-thrones-1Reprofoto: HBO Max/YouTube

Nový spinoff Hry o trůny zná datum vydání. The Hedge Knight přicválá v roce 2025

Generální ředitel Warner Bros. Discovery David Zaslav představil nové detaily o připravovaném spinoffu Hry o trůny. Game of Thrones: A Knight of the Seven Kingdoms: The Hedge Knight by měl na HBO dorazit v roce 2025. Jeho děj bude vycházet z knižního díla Rytíř Sedmi království.

26. 2. 2024 12:30

Rychlá zpráva

slim-japonsko2Reprofoto: YouTube/JAXA

Japonská sonda opět volá domů. Na Měsíci přečkala lunární noc a nečekaně obnovila spojení se Zemí

Lunární modul SLIM, který v lednu na Měsíc poslala japonská vesmírná agentura JAXA, obnovil své spojení se Zemí. Stalo se tak po lunární noci, tedy období extrémně nízkých teplot, na které sonda nebyla stavěna. Spojení se sondou bylo ztraceno přibližně před týdnem poté, co se převrátila.