Live

zobrazit nejnovější

5. 6. 2024 18:14

Rychlá zpráva

Německá nábytoková značka Rolf Benz Haus otevřel showroom v Praze

Kultovní německá nábytková značka oslavila šedesátileté výročí a při té příležitosti otevřela na pražské Harfě nový, 250 metrů čtverečních velký showroom. „Posilujeme tak své zastoupení na českém trhu,“ říká k tomu šéfka českého týmu značky Ewelina Kowalik. Rolf Benz pochází z německého Schwazwaldu, kde začal vyrábět čalouněný nábytek špičkové kvality.

5. 6. 2024 16:46

Rychlá zpráva

GoPay spustí odložené platby. Spojuje síly s Twisto a Skip Pay

Platební brána GoPay, kterou využívá přes 18 tisíc e-shopů, rozšiřuje nabídku platebních metod o odložené platby od Twisto a Skip Pay. Od obou poskytovatelů GoPay nabídne klasickou odloženou platbu i takzvanou třetinu, kdy zákazník platbu uhradí na tři splátky, implementace podle vyjádření již odstartovala. V průběhu léta chce GoPay novinku představit v pilotním režimu u vybraných obchodníků, ostré spuštění na celou zákaznickou bázi plánuje na září 2024.

5. 6. 2024 14:32

Rychlá zpráva

České dráhy posílí spoje na Oktagon

V sobotu se v pražském Edenu uskuteční turnaj Oktagon MMA. České dráhy při té příležitosti posílí spoje. V zastávce Praha-Eden budou mezi čtvrtou a osmou hodinou odpoledne mimořádně zastavovat některé rychlíky, zvýší se také kapacita.

5. 6. 2024 11:17

5. 6. 2024 09:45

5. 6. 2024 08:56

Rychlá zpráva

Dnes je poslední den na získání voličského průkazu

Lidé mají dnes poslední šanci vyžádat si od svého obecního úřadu voličský průkaz, pokud plánují vybírat letošní české europoslance mimo domovskou obec. V případě, že ho budou chtít získat, musí na radnici dojít osobně, lhůtu pro dodání písemné žádosti promeškali, neboť skončila minulý pátek. Volby do Evropského parlamentu se v Česku uskuteční 7. a 8. června.

5. 6. 2024 08:03

Rychlá zpráva

peakyFoto: Netfix

Gangy z Birminghamu dostanou film. Stejně jako v seriálu si i v něm zahraje oscarový Cillian Murphy

Šuškalo se o tom nějakou dobu, teď to Netflix potvrdil – oblíbený gangsterský seriál Gangy z Birminghanu (v originále Peaky Blinders) se po šesti sériích dočká i filmové verze. Stejně jako v seriálu se i v ní objeví Cillian Murphy, režie zatím nepojmenovaného snímku se ujme Tom Harper.

5. 6. 2024 07:05

Rychlá zpráva

Slovinský parlament uznal Palestinu jako samostatný stát

Slovinský parlament v úterý uznal Palestinu jako samostatný stát. Vládní koalice našla způsob, jak obejít třicetidenní odklad hlasování, k němuž by vedl požadavek opozice na vypsání poradního referenda. Nedávno Palestinu uznalo Španělsko, Irsko a Norsko, celkem ji jako samostatný stát uznává více než 140 zemí.

Uznání Palestiny za nezávislý stát minulý týden navrhla liberálně-levicová vláda vedená premiérem Roberterm Golobem a parlamentní hlasování bylo v plánu včerejšek. Opoziční pravicově konzervativní Slovinská demokratická strana ovšem požádala o vypsání poradního referenda, což by vládu donutilo hlasování odložit nejméně o měsíc.

Podle parlamentního jednacího řádu totiž poslanci nemohou návrh na referendum projednat dříve než 30 dní po jeho předložení. Koalice ovšem jinak interpretovala příslušný článek parlamentního jednacího řádu a hlasování znovu naplánovala úterý. opozice požadavek na referendum nakonec stáhla. Pro uznání Palestiny poté hlasovalo 52 poslanců z 90členného parlamentu. Opozice hlasování bojkotovala.

5. 6. 2024 07:01

4. 6. 2024 21:00

Doporučujeme

Ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) o migračním paktu, přeplněných pražských školách, vyšetřování střelby na filozofické fakultě i nenávisti v české společnosti. „Politika je tvrdá disciplína, ale pojďme ubrat plyn. V červnu se dozvíme o motivu útočníka, musíme o tom mluvit. Zaměříme se na prevenci,“ říká v podcastu Crunch.