Live

zobrazit nejnovější

11. 7. 2024 21:00

Doporučujeme

Mediálním výstupům se spíše vyhýbá. Raději za sebe nechává mluvit činy. A aby měly pozitivní dopad na svět, dělá si pravidelně jejich inventuru. V Excelu. Pavel Řehák začínal v McKinsey, odkud ho nakonec investiční skupina PPF přetáhla do České pojišťovny. V ní se stal generálním ředitelem a byl u životního dealu Petra Kellnera, který ji za desítky miliard prodal skupině Generali. Pak se Řehák rozhodl postavit na vlastní nohy a začal nenápadně budovat byznys kolem značky Direct. Ten dnes rychle roste, brzy bude počítat tržby v desítkách miliard a v podcastu Money Maker se bavíme o tom, proč nejsou pojišťovny sexy, jak narazil na obří byznys s auty i jak vzpomíná na to, když se pokoušel zachránit Česko v době covidu.

11. 7. 2024 18:00

11. 7. 2024 16:30

Rychlá zpráva

Itálie zakázala ve školách mobily. Nesmí se používat ani pro výuku, zavést se mají papírové deníčky

S novým školním rokem čeká na italské žáky novinka v podobě zákazu používání ve třídách mobilní telefony, a to ani pro výuku. Nadále zůstává povoleno používání tabletů, ovšem pouze se souhlasem učitelů. Ministerstvo školství chce zároveň žáky přimět k používání papírových deníčků se zadanými školními úkoly.

„Nemyslím si, že dobrá výuka se může od školky do střední školy dělat prostřednictvím mobilního telefonu,“ řekl ministr školství Giuseppe Valditara.

11. 7. 2024 15:00

Rychlá zpráva

stazeny-souborFoto: Freeaim

Startup pracuje na konceptu svobodného pohybu ve VR prostředí

Startup Freeaim vyvíjí zařízení, které by mělo umožnit hráčům VR her možnost svobodného pohybu ve virtuálních světech, zatímco doma budou pobíhat na místě. Jedná se o jakési malé běžecké pásy, které se upevňují přímo na chodidla. Když jejich uživatel vykročí jednou nohou vpřed, moduly všesměrových koleček na botě druhé nohy posunou tuto nohu zpět, čímž zabrání uživateli ve skutečném pohybu vpřed po podlaze. A pokud se uživatel přesto začne pohybovat příliš daleko, boty jej postupně vrátí do středu plochy, ve které se má pohybovat.

11. 7. 2024 13:30

Rychlá zpráva

Čína řeší skandál s kontaminovaným stolním olejem. Byl převážen v nečištěných palivových nádržích

Čína řeší problém s kontaminovanými potravinami, konkrétně olejem na vaření, který měl být převážen v cisternách, ve kterých bylo dříve převáženo palivo. Tento skandál zvedl vlnu zájmu především na sociálních sítích. Že je stolní olej převážen v nedostatečně čištěných nádržích, ve kterých se dříve převážely chemikálie, mělo být dokonce veřejným tajemstvím.

11. 7. 2024 12:00

11. 7. 2024 10:26

11. 7. 2024 09:18

11. 7. 2024 08:03

Rychlá zpráva

Začal soud s Alekem Baldwinem kvůli tragické střelbě při natáčení westernu Rust

Americký herec Alec Baldwin porušil základní pravidla bezpečnosti zacházení se zbraní. Na úvod procesu, který začal ve středu v americkém státě Nové Mexiko, to uvedla tamní prokuratura. Herec je obviněný z neúmyslného zabití za to, že v roce 2021 při natáčení westernu Rust zastřelil kameramanku Halynu Hutchinsovou. Podle obhajoby šlo o tragédii, Baldwin však neměl spáchat žádný zločin.

Šestašedesátiletá hvězda filmů jako Skrytá identita a nejstarší z tria hereckých bratrů je souzená v prvním případu střelby při hollywoodském natáčení za posledních třicet let. Během úvodních řečí prokuratury a obhajoby ale Baldwin klidně naslouchal a dělal si poznámky. V případu byli již dříve odsouzeni zbrojířka Hannah Gutierrezová a asistent režie Dave Halls, kteří měli za úkol zajistit bezpečnost zbraně.

11. 7. 2024 06:55