Live

zobrazit nejnovější

28. 2. 2024 16:31

Rychlá zpráva

1428-silesia-dlc-rozsireniFoto: Kubi Games

Do husitské hry českého vývojáře cválá rytířský turnaj. 1428: Shadows over Silesia vás vezme na Pernštejn

Videoherní vývojář Petr Kubíček předloni představil svůj povedený mix temné fantasy a husitské historie 1428: Shadows over Silesia. Letos svou hru rozšíří o doplněk nazvaný Tourney at the Bear Rock (Turnaj na Medvědí skále), který přinese nejen rytířská klání, ale i další příběhová tajemství – a který vás vezme na hrad Pernštejn.

28. 2. 2024 15:23

Rychlá zpráva

Cena bitcoinu překročila 1,4 milionu korun, je nejvýš od listopadu roku 2021

Cena nejznámější kryptoměny bitcoinu dnes překročila 60 tisíc dolarů, zhruba 1,4 milionu korun, a je nejvýše od listopadu 2021. Podle analytiků přispívají k růstu jednak bitcoinové fondy obchodované na burze , jednak blížící se půlení bitcoinu, takzvaný halving. Na rekordu téměř 69 tisíc dolarů se bitcoin ocitl rovněž v listopadu 2021.

28. 2. 2024 14:34

Rychlá zpráva

Kvůli požárům v Texasu se zavřelo tamní zařízení na demontáž jaderných zbraní

Kvůli rychle se šířícím lesním požárům v Texasu na jihu Spojených států muselo být v noci na dnešek uzavřeno hlavní americké zařízení na montáž a demontáž jaderných zbraní Pantex. V komplexu pracuje více než 4 200 zaměstnanců, podle jeho vedení požár v jeho blízkosti není pod kontrolou, a proto se teď pozornost zaměřila na evakuaci. Práce na místě jsou přerušeny do odvolání. Poslední nová jaderná bomba byla v Pantexu, který leží asi 48 kilometrů východně od texaského města Amarillo, zkompletována sice v roce 1991, od té doby zde ale zaměstnanci další tisíce zbraní demontovali.

28. 2. 2024 12:50

Rychlá zpráva

PPF prodala vietnamskou divizi Home Creditu za 20 miliard korun

Skupina PPF oznámila, že se její divize spotřebitelského financování Home Credit dohodla s thajskou Siam Commercial Bank na prodeji aktiv Home Creditu ve Vietnamu. Plnění transakce dosahuje přibližně 800 milionů eur, tedy zhruba 20 miliard korun, a její vypořádání se očekává v první polovině roku 2025. Home Credit Vietnam zaměstnává na šest tisíc lidí. „Od zahájení činnosti před patnácti lety se rychle vypracoval na přední pozici na trhu. Gratuluji kolegům ve Vietnamu, kteří dokázali vybudovat respektovaný byznys s více než 15 miliony zákazníků, a zároveň bych jim rád popřál hodně úspěchů v nové etapě rozvoje společnosti,“ uvedl Radek Pluhař, generální ředitel Skupiny Home Credit.

28. 2. 2024 11:33

28. 2. 2024 11:14

Rychlá zpráva

karel-komarek-kkcg-normalFoto: KKCG

KKCG Karla Komárka převzala za miliardy německou firmu Avenga

Investiční skupina KKCG Karla Komárka dokončila už v prosinci oznámené převzetí německé vývojářské a poradenské firmy Avenga. Tu přebírá od fondů spravovaných společnostmi Oaktree a Cornerstone. Cenu nezveřejnila, podle médií šlo o vyšší jednotky miliard korun. Avenga má ústředí v Německu a kanceláře v 31 zemích světa, zaměstnává téměř 4000 lidí.

28. 2. 2024 10:10

Rychlá zpráva

resortFoto: Bijal

Na turecké riviéře otevírá villas-only resort, ve kterém vyjde noc na desítky tisíc korun

Na turecké riviéře, nedaleko historického města Side, se po loňském soft openingu v březnu oficiálně otevírá villas-only resort Bijal. Butikový koncept nabídne devatenáct vil ve středomořském designu.

28. 2. 2024 09:59

Rychlá zpráva

Luxusní kolos LVMH má mít zájem o koupi časopisu Paris Match

Francouzská mediální společnost Lagardère uvedla, že dostala nabídku od luxusního impéria LVMH, které od ní chce koupit týdeník Paris Match. Kolik kolos, jenž patří nejbohatšímu Francouzovi Bernardu Arnaultovi a pod níž se skrývají jedny z nejexkluzivnějších světových značek, za ikonický magazín nabídl, není zřejmé, podle Lagardèru ho LVMH ale označilo za „docela významný“.

28. 2. 2024 08:39

Rychlá zpráva

První francouzský neúspěch Křetínského. Nedohodl se s technologickou firmou Atos

Francouzská technologická firma Atos ukončila jednání se společností EP Equity Investment českého podnikatele Daniela Křetínského ohledně převzetí své ztrátové konzultační divize Tech Foundations. Atos dnes oznámil, že se s Křetínským nedohodli. Podle agentury Reuters jde o první velký neúspěch Křetínského ve Francii, kde má za sebou řadu akvizic.

28. 2. 2024 07:28

Rychlá zpráva

Apple by mohl příští týden dostat ve streamovacím sporu v EU pokutu 500 milionů eur

Na konci příštího týdne začne v EU platit Akt o digitálních trzích, který ovlivní chování všech technologických společností, ještě než k tomu dojde, by ale měl podle Reuters dostat exemplární, i když ve srovnání s jinými už ne tak vysokou, pokutu Apple. 500 milionů eur by měl zaplatit za to, že brání firmám, které se zabývají streamováním hudby, informovat uživatele o možnostech mimo App Store. Po stížnosti Spotify o tom měla rozhodnout Evropská komise. Podle Reuters by měl verdikt zaznít 5. března, datum oznámení i výše pokuty se ale prý můžou ještě změnit.

28. 2. 2024 06:40