Live

zobrazit nejnovější

28. 9. 2023 10:45

Rychlá zpráva

rytmus-1Foto: Mafia Records

Po vyprodané O2 Areně přidávají Kontrafakt a Mafia Records show v Bratislavě

O víkendu přišlo na koncert slovenské hiphopové legendy Kontrafakt do pražské O2 Areny přes 16 tisíc lidí. Přivítala je mimo jiné scéna od Martina Hrušky s LED stěnou velkou jako osmipatrový panelák. Kapela ve složení Ego, Rytmus a Anys spolu s pořadateli z Mafia Records nyní ohlásila nové vystoupení – to se odehraje 9. února 2024 v Bratislavě na zimním stadionu Ondreje Nepely. Přes polovinu lístků už je prodaných a promotéři slibují, že půjdou na samou hranu toho, co slovenská aréna zvládne. CEO Mafia Records Jiří Pikrt po zkušenostech z Prahy, kde se objevily drobnější technické komplikace, že chyby jeho tým napraví: „Za produkci vidím nějaké chyby, které rozhodně musíme do bratislavského eventu zlepšit, abychom tento projekt dotáhli k dokonalosti. Ale jsem opravdu rád, že si lidi show užili.“

28. 9. 2023 10:00

28. 9. 2023 09:31

28. 9. 2023 09:11

Rychlá zpráva

cigareta-pexesFoto: liartsy/Pexels

Na Korsice zavřou poslední francouzskou továrnu na cigarety

V továrně Manufacture corse des tabacs v obci Furiani na severovýchodě Korsiky pracuje posledních 29 zaměstnanců a definitivní uzavření fabriky se očekává v prosinci. K tomuto rozhodnutí vedly podle vedení čtyřicet let starého podniku dva hlavní důvody – neustále klesající objem legálně dostupného tabáku a ukončení smlouvy s firmou Philip Morris, která patřila k hlavním odběratelům. Cigarety, které se zde vyrobí, se prodávají na Korsice i jinde ve Francii.

28. 9. 2023 08:32

Rychlá zpráva

Allegro v Polsku zvedlo zisk, jeho české aktivity a Mall zůstaly ve ztrátě

Polská skupina Allegro, které patří i české e-commerce značky CZC a Mall, zveřejnila výsledky za druhé čtvrtletí roku 2023. Zatímco zisk EBITDA jejích polských aktivit dosáhl úrovně v přepočtu bezmála čtyř miliard korun, je české aktivity zůstaly v poměrně výrazně ztrátě 400 milionů korun, byť jde o zlepšení. Pro další kvartál pak skupina očekává růst tržeb v Polsku, na mezinárodní scéně, tedy včetně Česka, ovšem vyhlíží pokles obratu až o třetinu.

28. 9. 2023 08:29

28. 9. 2023 07:55

Rychlá zpráva

Sbírka umění Gérarda Depardieua se prodala v aukci za čtyři miliony eur

Téměř celá sbírka umění francouzského herce Gérarda Depardieua se prodala v dvoudenní aukci v Paříži za čtyři miliony eur, což je téměř sto milionů korun. V dražbě bylo nabídnuto přes 250 děl velkých autorů 20. století, včetně tří soch od Augusta Rodina, koláže od Marcela Duchampa či několika děl Joana Miróa. Z nabízených položek se mělo prodat více než 95 procent, s některými se Depardieu nakonec rozhodl nerozloučit. Hodnota jeho sbírky byla před aukcí odhadována na zhruba tři miliony eur.

28. 9. 2023 07:07

Rychlá zpráva

petr-kellnerFoto: PPF

Za havárii vrtulníku, při níž zemřel Petr Kellner, může zřejmě chyba pilota

Nejpravděpodobnější příčinou nehody vrtulníku, při níž v roce 2021 na Aljašce zahynul nejbohatší Čech Petr Kellner a další čtyři lidé, byla podle amerického Národního úřadu pro bezpečnost v dopravě neschopnost pilota zareagovat odpovídajícím způsobem na povětrnostní podmínky. K havárii vrtulníku podle úřadu přispěl také neadekvátní výcvik pilotů u společnosti, která lety organizovala, a nedostatečný dohled inspektora Federálního úřadu pro letectví.

28. 9. 2023 06:34

Rychlá zpráva

Stávkující hollywoodští herci a studia zahájí příští týden jednání

Jedna velká stávka v Hollywoodu skončila a v té druhé se obnoví rozhovory. Zástupci protestujících herců sdružených v odborech SAG-AFTRA a představitelé velkých studií se mají u stolu sejít opět v pondělí 2. října. Stávka herců, kterých tak do práce nenastoupilo na 160 tisíc, trvá od července a odbory požadují zvýšení mezd, lepší pracovní podmínky a ochranu v souvislosti s umělou inteligencí.

27. 9. 2023 21:50

27. 9. 2023 21:04

Rychlá zpráva

volkswagen-vyroba1Foto: Wikimedia

Porucha sítě zastavila výrobu v německých závodech Volkswagenu

Centrální infrastrukturu koncernu Volkswagen a výrobu v několika závodech této největší německé automobilky ve středu ochromila porucha sítě. Vyrábět přestal hlavní závod ve Wolfsburgu, ale i závody v Emdenu, Osnabrücku a ve Zwickau. Podle listu je zasažena velká část IT oddělení a výrobních závodů Volkswagenu. V současné době nefungují ani kanceláře v centrále ve Wolfsburgu. Automobilka kvůli tomu svolala krizový tým.

27. 9. 2023 20:03

Rychlá zpráva

Vláda schválila rozpočet

Vláda ve středu schválila státní rozpočet na příští rok s příjmy 1,94 bilionu korun a výdaji 2,192 bilionu korun. Schodek bude 252 miliard korun, na letošek je plánováno 295 miliard korun. Příjmy i výdaje se proti návrhu ministerstva financí z konce srpna zvýšily o 19 miliard korun. Parametry rozpočtu představil ministr financí Zbyněk Stanjura z ODS, rozpočet teď dostanou k posouzení poslanci.

27. 9. 2023 19:41

Doporučujeme

Už je tomu dvacet let, co jste si mohli prvně v prohlížeči zahrát Samorost. A co vzniklo české studio Amanita Design, které si od té doby připsalo spoustu dalších úspěchů. Včetně těch finančních – ale přečtěte si, jak to má jeho zakladatel s byznysem.

jakub-dvorsky-amanita

27. 9. 2023 18:38