Live

zobrazit nejnovější

8. 8. 2023 06:40

Rychlá zpráva

Počasí opět úřaduje. Ve Slovinsku našli další oběti povodní, ve Švédsku v dešti vykolejil vlak a v USA zůstal milion lidí bez elektřiny

Zatímco ještě před týdnem jsme se v Evropě pekli, nyní je na velké části kontinentu neobvykle chladno. Ve Slovinsku našli dvě oběti povodní a u Baltu se objevily tak silné bouře, že zasáhly i lodní opravdu, ve Švédsku kvůli dešťům vykolejil vlak. Bouřlivé počasí potrápilo i podstatnou část USA od Alabamy po stát New York, varování před tornády se dokonce vztahovalo na více než 30 milionů lidí. Výsledkem jsou bohužel dva mrtví, milion lidí bez elektřiny a přes dva a půl tisíce zrušených letů, téměř osm tisíc jich mělo zpoždění. Na jihu Portugalska ale hoří a v Jižní Koreji kvůli blížící se tropické bouři Khanun začala evakuace skautů se světového setkání jamboree.

8. 8. 2023 06:00

7. 8. 2023 22:58

7. 8. 2023 21:47

7. 8. 2023 20:54

Rychlá zpráva

neuralink-musk2Foto: Neuralink/CzechCrunch

Neuralink Elona Muska získává obří investici, kterou vede Peter Thiel

Americký startup Neuralink chce nasazovat lidem mozkové implantáty, které umí pomoct třeba s depresí. Stojí za ním Elon Musk, před několika měsíci získal povolení k první klinické studii na lidech a teď oznamuje obří investiční kolo, které vede fond Founders Fund známého podnikatele Petera Thiela. Neuralink nabral celkem 280 milionů dolarů (6,2 miliardy korun).

7. 8. 2023 20:42

Rychlá zpráva

italy-taxiFoto: Depositphotos

Itálie chce snížit četné nehody. Opilé z diskotéky odveze zdarma taxíkem

Italský ministr dopravy Matteo Salvini oznámil, že v zemi bude do poloviny září probíhat pilotní program, v rámci kterého budou návštěvníkům šesti oblíbených nočních klubů po celé Itálii ve snaze omezit nešvar řízení pod vlivem alkoholu a omezit smrtelné nehody nabídnuty bezplatné jízdy taxíkem. Stačí, když nadýchají více promile, než je povolený limit k řízení. Financování zajišťuje ministerstvo dopravy. Letos už na italských silnicích zemřelo jen o víkendech 759 lidí.

7. 8. 2023 20:20

7. 8. 2023 19:14

7. 8. 2023 18:31

Doporučujeme

„Určitě tu pociťujeme ochlazení optimismu z doby před rokem 2022.“

- Investor Ondřej Bartoš z Credo Ventures

Čtěte dále

7. 8. 2023 17:02

Rychlá zpráva

paypalFoto: Depositphotos

PayPal představil vlastní stablecoin vázaný na dolar

Globální platební gigant PayPal vstupuje na trh kryptoměn s vlastním stablecoinem PayPal USD (PYUSD), který je vázán na americký dolar. Jedná se o token založený na ethereu a firma ho brzy nabídne svým americkým uživatelům, kteří budou moci převádět PYUSD do podporovaných externích peněženek, měnit ho za jiné kryptoměny nebo s ním financovat nákupy. Jedná se o první velkou finanční společnost, která vydává vlastní stablecoin.

7. 8. 2023 16:28

7. 8. 2023 15:43

Doporučujeme

Amatérská i vědecká obec je na nohou a očekává, jak velký experiment dopadne…

dark-rock

7. 8. 2023 15:02

Rychlá zpráva

ryanairFoto: Fotis Christopoulos/Unsplash

Ryanair v jednom měsíci nikdy nepřepravil víc lidí než letos v červenci

Nízkonákladová letecká společnost Ryanair má za sebou rekordní měsíc. V červenci přepravila 18,7 milionu cestujících, což o 1,3 milionu lidí více než v jakémkoliv měsíci předtím. Překonala tak i červnová čísla, která byla původně taktéž rekordní. Daří se jí i přesto, že například v Belgii či Itálii probíhají stávky. Silný by měl být také srpen, například proto, že špatné počasí ve Spojeném království a Irsku láká k dovolené na poslední chvíli.

7. 8. 2023 14:27

Rychlá zpráva

knuspr-rohlik-kuryrFoto: Rohlik

Rohlík má nového provozního ředitele, řídil provoz i v Amazonu

Nového provozního ředitele představuje skupina Rohlik Group, která pod dohledem zakladatele Tomáše Čupra řídí evropskou expanzi online supermarketu Rohlik.cz. Se zkušenostmi z Amazonu, kde měl na starost například distribuční centra v Evropě, přichází na pozici COO Erwin Brunner. V nejužším vedení Rohlik Group se připojí k Čuprovi, Olinu Novákovi (International CEO), Vinetě Bajaj (CFO), Ondřeji Klamtovi (CTO), Marku Hübnerovi (CCO) a Alžbětě Doležalové (CPO).