Live

zobrazit nejnovější

14. 3. 2024 10:16

Rychlá zpráva

polda-7-zima-softwareFoto: Zima Software

Za jeden den přes milion korun. Polda 8 vybral od fanoušků peníze na poslední díl s Luďkem Sobotou

Polda 8 bude! Tvůrcům známé české hry se za první den od spuštění kampaně na Hithitu podařilo vybrat od téměř devíti stovek podporovatelů částku přes milion korun, na kterou si původně stanovili termín do konce dubna. A téměř jistě budou finance i na další slibovaný obsah navíc. Fanoušci komediálních her od studia Zima Software si tak zřejmě naposledy užijí poťouchlého policajta Pankráce s hlasem herce Luďka Soboty. Pro oba má být Polda 8 posledním dílem.

„Luďka Sobotu již bohužel dabing hodně vyčerpává, a protože nahrazení hlasu Pankráce nebo imitace jeho hlasu nám přijdou vůči mistrovi velice nedůstojné, rozhodli jsme se, že Polda 8 bude vlastně takové rozloučení s postavou Pankráce,“ vysvětlují vývojáři v čele s Petrem Svobodou. Pro tvůrce je Polda 8 už třetí úspěch na Hithitu. V roce 2022 vyšel díky 1,5 milionu korun od fanoušků Polda 7, o rok později vydalo studio remaster druhého Poldy po kampani, jež Zima Software vynesla 1,8 milionu.

14. 3. 2024 09:26

14. 3. 2024 08:40

Rychlá zpráva

Úřady v japonském městě Fukujama varují před toxickou kočkou

Zní to jako začátek komiksového filmu – úřady v japonském městě Fukujama v prefektuře Hirošima varují veřejnost před kočkou, která spadla do nádrže s toxickou chemikálií a následně odešla neznámo kam. Lidé se k ní nemají přibližovat. Zvíře sice už nejspíš zřejmě uhynulo, ale kdo ví, jestli nezískalo nějaké super schopnosti…

14. 3. 2024 07:57

14. 3. 2024 07:09

Rychlá zpráva

Loňský čistý zisk Volkswagenu byl 17,9 miliardy eur, meziročně o 13 procent víc

Německý koncern, jehož součástí je i automobilka Škoda, za sebou má úspěšný rok. Volkswagen loni navýšil svůj čistý zisk o 13,1 procenta na 17,9 miliardy eur , což je téměř 500 miliard korun, a překonal tím očekávání analytiků. Loni dodal zákazníkům přibližně 9,2 milionu aut, což je meziročně o 12 procent víc a také první zvýšení odbytu po třech letech poklesu.

13. 3. 2024 19:05

Rychlá zpráva

Vedení pražského dopravní podniku zrušilo výběr vítěze tendru na stavbu metra D

Představenstvo pražského dopravního podniku (DPP) zrušilo výběr vítěze stavby druhého úseku metra D. Hodnotící komise tak bude znovu posuzovat původně vítěznou nabídku sdružení firem vedeného společností Subterra. Výběr vítěze loni zatím nepravomocně zrušil Úřad na ochranu hospodářské soutěže. Tendr u něj napadlo kvůli údajným chybám v referencích vítěze sdružení PORR, VINCI a Marti , které dopravní podnik z tendru vyloučil.

13. 3. 2024 18:00

Rychlá zpráva

xiaomi-su73Foto: Xiaomi

Výrobce elektroniky Xiaomi zahajuje dodávky svého prvního elektromobilu

Výrobce telefonů a další elektroniky Xiaomi chce tento měsíc zahájit dodávky svého vůbec prvního elektromobilu SU7. Elektrický sedan slibuje výkon 475 kW a akceleraci z 0 na 100 km/h za 2,78 sekundy. Největším lákadlem je však cena, která se pohybuje mezi 800 000 až 1,2 milionu korun. Ambicí Xiaomi je stát se jedním z pěti největších výrobců automobilů na světě.

13. 3. 2024 16:00

13. 3. 2024 14:49

13. 3. 2024 14:06

Rychlá zpráva

temu-5Foto: CzechCrunch

Temu nehraje podle pravidel, české e-shopy jsou znevýhodněny, upozorňuje expert

Kontroverzní prodejce Temu, který nabízí nezvykle levné zboží převážně z Číny, podle Asociace pro elektronickou komerci (APEK) nedodržuje na svých webových stránkách řadu pravidel, které mu česká a evropská legislativa ukládají. Tím dochází k znevýhodnění místních obchodníků. Dle APEK Temu neplní nebo jen částečně pravidla o tom, jaké informace je třeba zákazníkovi předat před a v průběhu nákupu.

„Je důležité zmínit, že v případě, kdy nejsou informace poskytovány, dochází ke klamání spotřebitele,“ upozorňuje asociace. V rozporu s pravidly má být také to, jak Temu inzeruje slevy, nepřesné jsou také informace o odstoupení od kupní smlouvy, o záruce a postupu reklamace. Z uvedených důvodů se APEK podle vyjádření obrací na Českou obchodní inspekci s tím, že provozovatelem Temu je podle české verze webových stránek společnost Whaleco Technology Limited registrovaná v Irsku, proto by měla nést odpovědnost za plnění všech povinností stejně jako ostatní obchodníci působící v EU.