Polda vybírá peníze na osmý díl. Herní série se rozloučí s hrdinou Pankrácem i hercem Luďkem Sobotou

„Pokud se nám povede vybrat částku 1 288 888 korun, chtěli bychom k základní hře přidat i další malou adventuru,“ hlásí tvůrci.

Michal MančařMichal Mančař

polda

Foto: Zima Software

Policajt Pankrác, hlavní hrdina série adventur Polda od Zima Software

0Zobrazit komentáře

Série Polda patří k těm kultovnějším českým videohrám. Vývojáři ze Zima Software připravili už sedm dílů policejní komedie, která se mezi hráči zapsala především protagonistou Pankrácem s nezaměnitelným hlasem Luďka Soboty. Nyní chystají osmý díl – a velké rozloučení s oběma jmenovanými –, pro který spustili crowdfundingovou kampaň na Hithitu.

Adventura Polda 8 vznikne, pokud do konce dubna od příznivců vybere 1 088 888 korun. Takže vznikne. Jen den od spuštění kampaně na platformě Hithit už totiž osmý Polda cílovou částku více než z půlky překonal. V době vydání tohoto článku mu přes 400 lidí přispělo téměř 600 tisíci korunami. Policista Pankrác tak ještě jednou promluví ústy Luďka Soboty. Ale naposledy.

„Luďka Sobotu již bohužel dabing hodně vyčerpává, a protože nahrazení hlasu Pankráce nebo imitace jeho hlasu nám přijdou vůči mistrovi velice nedůstojné, rozhodli jsme se, že Polda 8 bude vlastně takové rozloučení s postavou Pankráce,“ vysvětlují vývojáři v čele s Petrem Svobodou. Známý herec v květnu oslaví 81 let, jeho možnostem se tak přizpůsobí i chystané pokračování, kde bude jednou ze tří hratelných postav.

Jestli cílové částky nejen dosáhnou, ale dokonce ji překonají, plánují tvůrci přidat další obsah k základnímu příběhu, který má zabrat kolem dvanácti hodin. „Pokud se nám povede vybrat částku 1 288 888 korun, chtěli bychom vytvořit malou adventuru o zhruba pěti až sedmi scénách o tom, co se stalo s Pankrácem poté, co se usídlil v Egyptě,“ odkazují autoři na události dřívějších dílů.

Podobně jako v nich se i v osmém díle připlete Pankrácovi do cesty kromě detektivní práce cestování časem a několik akčních meziher. A protože sérii Polda si hráči zamilovali jednak díky přímočarému humoru, jednak díky dabingu od známých herců, nebudou chybět ani ti. V jedné z crowdfundingových odměn vývojáři lákají na setkání s Bárou Štěpánovou. V minulosti ve hře vedle Luďka Soboty promluvili například Jiří Lábus, Bohdan Tůma nebo Valerie Zawadská.

Právě na svou předchozí tvorbu Zima Software v rámci aktuální kampaně na Hithitu hodně sází. Kdo podpoří vznik Poldy 8, může si mezi odměnami vybrat kromě kopie hry, hracích karet nebo přívěsků a nášivek i dřívější tituly nebo jejich speciální sběratelské podoby. Za padesát tisíc může pár šťastlivců dostat metrovou sochu hlavního hrdiny, za 79 999 podle vás ve hře, jež má vyjít v roce 2026 pro PC i Mac, vznikne postava.

První Polda se objevil už v roce 1998 a spolu se svými pokračováními patří k nejznámějším domácím hrám. Kromě počítačů se série rozšířila i na mobily a stále si mezi českými hráči udržuje komunitu fanoušků. Důkazem je kromě rozjeté kampaně na Poldu 8 také vylepšená verze druhého dílu s názvem Polda 2 remástr vydaná koncem loňského roku.

S vybíráním peněz od fanoušků mají autoři adventurní série dobré zkušenosti. Polda 7 z roku 2022 na Hithitu splnil cíl na 359 procent, když od 1 200 podporovatelů získal 1 437 011 korun (a později se mimochodem potýkal s piráty). Trojnásobek požadované částky neboli 1 825 179 korun vybrali vývojáři od 1 700 příznivců na zmíněný remaster dvojky z loňského roku.

Diskuze (0)

Novinka

Anonym