Live

zobrazit nejnovější

26. 1. 2024 06:43

25. 1. 2024 20:32

Rychlá zpráva

Microsoft chystá zemětřesení v herní divizi, propustí z ní osm procent lidí, hlavně z Activisionu

Microsoft oznámil, že ještě tento týden zruší 1 900 pracovních míst v podnicích Activision Blizzard a Xbox. Škrty mají představovat přibližně osm procent zaměstnanců herní divize Microsoftu. Propouštění se dotkne hlavně lidí z nedávno koupeného vývojáře her a vydavatele interaktivního zábavního obsahu Activision. Microsoft se k věci zatím nevyjádřil.

25. 1. 2024 19:47

Doporučujeme

Láká vás nechat si poradit od těch, kteří hýbou známými startupy, od investorů, nebo třeba top startupových právníků? Chcete vědět, jak sestavit startup tak, aby rychle rostl? A třeba se přiblížit investici?

sa_rise-2

25. 1. 2024 18:40

Rychlá zpráva

Obce chtějí třídění namísto zálohování PET lahví

Obce v Česku podporují třídění PET lahví místo jejich zálohování. Sdružení místních samospráv ČR se tím ohradilo proti vyjádření ministra životního prostředí Petra Hladíka, který uvedl, že proti zálohování vystupují ti, kteří nemají všechny informace. Sdružení uvádí, že obce v minulosti investovaly miliardy do zavedení a zlepšování odpadového hospodářství. Třídění je proto podle nich na vysoké úrovni a lidé vytřídí asi osm z deseti PET lahví. Novela obalového zákona, která zálohování navrhuje, je v připomínkovém řízení.

Sdružení místních samospráv ČR

25. 1. 2024 17:52

Rychlá zpráva

Moravskoslezský kraj má mapu oslunění

Moravskoslezský kraj si nechal zhotovit kompletní mapu oslunění celého svého území. Cílem je, aby si rodiny, firmy i samosprávy mohly snadno zjistit, zda jsou jejich střechy či pozemky vhodné pro umístění solárních panelů. Dílo má být další vrstvou v krajském mapovém systému, spojené s katastrem a územními plány.

25. 1. 2024 16:47

Rychlá zpráva

Firma MoroSystems vyrostla s obratem na 310 milionů

Technologicko-konzultační společnost MoroSystems loni zvýšila obrat na 310 milionů korun. Je to meziroční růst o zhruba o 12 procent. Mezi nové klienty společnosti patří Cyrrus, Global Payments Europe či J&T Banka, tahounem byla digitalizace procesů

25. 1. 2024 15:42

Rychlá zpráva

Americká škola odstranila ze záchodů zrcadla, aby se žáci nemohli natáčet na TikTok

Střední škola v americkém státě Severní Karolína odstranila ze záchodů zrcadla, aby se její žáci nemohli natáčet na TikTok a další sociální sítě. Studenti prý využívali prostor, ve kterém mohli kontrolovat svůj vzhled a pohyby, nepřiměřeně dlouho a často. Počet návštěv vystoupil na devět denně. Po odstranění zrcadel zase výrazně klesl na tři až čtyři. Ke kroku škola přistoupila namísto zákazu telefonů.

25. 1. 2024 14:36

25. 1. 2024 13:22

Rychlá zpráva

butter chickenFoto: Depositphotos

Indové se hádají o vynález pokrmu Butter chicken – máslové kuře

Indie žije v posledních týdnech sporem o jedno z celosvětově nejznámnějších jídel z této země. Dva řetězce restaurací vedou soudní spor o původ pokrmu Butter chicken, tedy máslové kuře. Žalobu podala rodina stojící za proslulou restaurací Moti Mahal na konkurenční řetězec Daryagan a obvinila ho, že nepravdivě tvrdí, že stojí za vynálezem slavné omáčky. Moti Mahal oponuje, že s máslovým kuřetem přišel ve 30. letech zakladatel restaurace Kundan Lal Gujral. Podnik sídlící v Dillí mezi své hosty počítá mimo jiné i někdejšího amerického prezidenta Richarda Nixona a po konkurenci chce 240 tisíc dolarů. Soudní spis, který řeší i původ dalšího pokrmu a kopírování vzhledu a atmosféry restaurací, má skoro 2800 stran.

25. 1. 2024 12:33

Rychlá zpráva

Saúdská Arábie otevírá první obchod s alkoholem

První obchod s alkoholem podle agentury Reuters otevře v příštích týdnech Saúdská Arábie. Muslimská země má přísné zákony proti pití alkoholu, tresty oficiálně zahrnují i stovky ran bičem, deportaci, pokutu nebo vězení, v rámci reforem však bylo bičování z velké části nahrazeno tresty odnětí svobody. Nový obchod má být dostupný výhradně nemuslimským diplomatům, zákazníci se budou muset registrovat v mobilní aplikaci, získat povolovací kód od ministerstva zahraničí a dodržovat měsíční kvóty. Má jít o milník a krok k ekonomice fungující i bez těžby ropy.