Live

zobrazit nejnovější

21. 5. 2023 10:28

21. 5. 2023 09:13

Rychlá zpráva

Rusům se možná podařilo dobýt Bachmut, Ukrajina to ale stále odmítá

Ukrajinští a ruští představitelé se přou o to, kdo ovládá město Bachmut, jež platí na jeden ze symbolů ruské invaze na Ukrajinu. Probíhají tam tvrdé boje a ruští wagnerovci tvrdí, že město ovládli. Během rána se objevila zpráva, že porážku nepřímo uznal i ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj, když na dotaz před setkáním s americkým prezidentem Bidenem na summitu G7 v Hirošimě řekl: „Myslím, že Bachmut už není v ukrajinských rukou, dnes už je jen v našich srdcích.“ Zelenského kancelář to ale brzy popřela s tím, že prezident odpovídal na jinou otázku.

21. 5. 2023 08:26

Doporučujeme

„Mám pocit, že studio je ve stavu, kdy Beat Saber může bavit lidi dalších deset let. Říkal jsem si, že jak přijde tato chvíle, bude pro mě čas odejít budovat další projekt.“

- Jaroslav Beck, spoluautor hry Beat Saber

Čtěte dále

21. 5. 2023 07:07

Rychlá zpráva

Školské odbory chtějí pravidla pro používání umělé inteligence na českých školách

Školské odbory chtějí spolupracovat na stanovování pravidel používání umělé inteligence v českém školství. Mimo jiné chtějí prosazovat, aby se technologie generativní umělé inteligence vyvíjely opatrně a s ohledem na etiku, člověka a důvěryhodnost. Dnes se na tom na svém sjezdu v Praze shodli členové Českomoravského odborového svazu pracovníků školství. Podle odborářů může umělá inteligence vyvolávat porušování práv duševního vlastnictví učitelů a akademických a výzkumných pracovníků.

21. 5. 2023 05:56

20. 5. 2023 18:23

Rychlá zpráva

angelina-jolieFoto: Depositphotos

Angelina Jolie rozjíždí vlastní značku oblečení, chce s ní změnit módní průmysl

Její bývalý manžel Brad Pitt přišel s vlastním ginem, Angelina Jolie zase oznámila, že založila oděvní značku Atelier. Ta má podle ní přinést „revoluci do módního průmyslu“, a to díky tomu, že do tvůrčího procesu zapojí i zákazníky, začínající návrháře, ale i talenty z řad uprchlíků nebo utlačovaných menšin. „Bude to místo, kde všichni mohou tvořit,“ uvedla oscarová herečka, která je známá pro své dobročinné, charitativní i edukativní aktivity po celém světě.

20. 5. 2023 17:06

Doporučujeme

Chcete-li dobře šéfovat, musíte o své podřízené projevovat silný osobní zájem a zároveň jim bez váhání poskytovat zpětnou vazbu. Neplatí to ale pouze pro podřízené, podobné to je s kolegy i rodinnými příslušníky. Jak na to? Radíme v zatím poslední epizodě podcastu Rosteme.

20. 5. 2023 16:40

20. 5. 2023 15:28

Rychlá zpráva

Španělská vláda chystá aplikaci, která má pomoct s dělením domácích prací

Španělská vláda se chce zasadit o zase o trochu větší rovnoprávnost mezi pohlavími a údajně chystá aplikaci, která má vést ke spravedlivějšímu dělení prací v domácnosti. Za její vývoj chce ministerstvo pro rovné příležitosti utratit 250 tisíc eur, což je zhruba šest milionů korun, a nyní hledá vývojáře, kteří ji navrhnou. Podle úřadu nemá jít jen o pomůcku pro manžele a partnery, ale třeba i pro lidi, kteří žijí ve sdíleném bytě, kde kvůli uklízení a dalším povinnostem můžou vznikat spory.

20. 5. 2023 14:14

20. 5. 2023 13:33

20. 5. 2023 12:20

Rychlá zpráva

Semlerova rezidence LoosFoto: Západočeská galerie v Plzni

Na Letné vyroste dřevostavba podle návrhu Adolfa Loose

Na pražské Letné vyroste dům, který v roce 1932 navrhl slavný architekt Adolf Loos. Takzvaný Poslední dům bude stát na pozemku nedalekého Národního technického muzea jako maketa v měřítku 1:1. Má jít o dřevostavbu s klasickým loosovským prostorovým plánem nazývaným raumplan. Základy už jsou hotové, slavnostně bude stavba zahájena 23. května při příležitosti mezinárodní architektonické konference Iconic Houses 2023.