Live

zobrazit nejnovější

19. 5. 2023 15:32

19. 5. 2023 14:31

19. 5. 2023 13:59

Doporučujeme

Černý Most dnes podle architekta Davida Pavlišty není moc hezké místo – ani k procházení, ani k životu. Jeho ateliér re:architekti je ovšem autorem studie, která říká, jak by se okolí terminálu mělo zlepšit. Nejzásadnější změnou bude zasypání spodního autobusového nádraží, které se přesune o úroveň nahoru k východu z metra. A jak doplňuje, vznikne tu i náměstí.

19. 5. 2023 13:01

Rychlá zpráva

dubrovnikFoto: Depositphotos

Z Prahy startují přímé lety do Dubrovníku a Splitu

Cesta na Jadran bude jednodušší. Nová linka společnosti Croatia Airlines začne létat na trase Praha-Dubrovník každý čtvrtek až do poloviny října. Létat sem bude Airbus pro 144 nebo pro 174 cestujících. Každý týden k tomu aerolinky přidají také dva lety do Splitu, a to v pondělí a v sobotu. Tam bude létat Dash-8-Q400 s kapacitou 76 cestujících.

19. 5. 2023 12:34

Rychlá zpráva

Zelenskyj míří na summit Ligy arabských států

Podle agentury Reuters je ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj na cestě na schůzku Ligy arabských států, která se koná v Saúdské Arábii. Zelenskyj by tu měl být čestným hostem. Důvodem by měl být fakt, že se Saúdská Arábie snaží zprostředkovat mír mezi Ruskem a Ukrajinou. Zelenskyj by měl zavítat následně také do Hirošimy, a to na summit G7.

 

 

 

19. 5. 2023 12:05

19. 5. 2023 11:15

Rychlá zpráva

Česko má před sebou dva víkendové hokeje

Český tým na mistrovství světa v hokeji odehraje během víkendu hned dva zápasy. V sobotu ho čeká střet s Norskem, a to dopoledne. V neděli v podvečer se čeští hokejisté postaví Švýcarsku.

19. 5. 2023 09:40

Rychlá zpráva

Požár v Českém Švýcarsku se podařilo uhasit

Na přístupové cestě k Pravčické bráně začalo ve čtvrtek odpoledne opět hořet, a to podobně jako loni v létě. Hasiči strávili v Národním parku České Švýcarsko noc, nakonec se ale podařilo oheň uhasit. Pro turisty je nyní cesta k přírodní památce volná.

19. 5. 2023 09:07

Rychlá zpráva

star-wars-galactic-starcruiser-halcyon-walt-disney-world-resort_10xFoto: Walt Disney World Resort

Disney zavírá svůj Galactic Starcruiser, světem Star Wars inspirovaný a velice drahý hotel

Nabízí sice pobyt vymazlený do posledního detailu a Disney za něj získal i cenu za stvoření nezapomenutelného zážitku, ani tak se ale nevyplatí. Hotel Galactic Starcruiser, který je součástí Disney Worldu ve floridském Orlandu a otevřel své brány teprve v březnu minulého roku, končí. Poslední hosté si pobyt ve světě Star Wars vychutnají na konci září. Pak se atrakce, kde dvoudenní pobyt pro dva dospělé vyjde na zhruba pět tisíc dolarů, zavře.

 

 

19. 5. 2023 08:51

19. 5. 2023 08:34

Rychlá zpráva

valhalla1Foto: Aston Martin

Čínské Geely posílilo v automobilce Aston Martin

Čínská automobilka Geely zdvojnásobila svůj podíl v Aston Martinu na 17 % a bude výrobci luxusních automobilů dodávat technologie a komponenty v rámci nového „dlouhodobého partnerství“. Zvyšuje se tím vliv čínské skupiny na Aston Martin, do něhož nyní investovala dalších 234 milionů liber. Stala se tak třetím největším akcionářem po konsorciu investorů vedeném předsedou představenstva Astonu Martin Lawrencem Strollem a státním saúdskoarabským fondem PIF, dostala se před Mercedes-Benz. Akcie Astonu Martin díky tomu vyrostly zhruba o pětinu.

19. 5. 2023 07:40

Rychlá zpráva

Vatikán stáhnul známky s papežem, odkazovaly na zakladatele portugalského koloniálního impéria

Vatikán nechal stáhnout z prodeje speciální známky, které nechal vytvořit u příležitosti Světových dnů mládeže, jež se v srpnu uskuteční v portugalském Lisabonu. Právě proto na nich byl papež František zachycený s odkazem na Jindřicha Mořeplavce, který se sice údajně nikdy nikam neplavil, ale platí za zakladatele rozsáhlé portugalské koloniální říše. To ale mělo vzbudit značnou nevoli i u samotného papeže, který odmítá ospravedlňovat církevní doktrínu umožňující kolonizaci a opakovaně se za ni omluvil.