Live

zobrazit nejnovější

6. 3. 2024 16:13

Rychlá zpráva

nikkihaleyFoto: Depositphotos

Republikánka Nikki Haley vzdala prezidentskou kampaň

Jediným vážným republikánským kandidátem zůstává bývalý prezident Donald Trump. Rozhodnutí souvisí s výsledky v takzvaném superúterý, během kterého probíhaly prezidentské primárky demokratů i republikánů v 16 státech. Na straně republikánů totiž dominoval Trump. Haley dokázala vyhrát jen v jednom státu, ve Vermontu. Bývalá guvernérka Jižní Karoliny své voliče nevyzvala, aby podpořili Trumpa. Mezi demokraty úterní primárky jasně ovládl současný prezident Joe Biden.

6. 3. 2024 14:49

Rychlá zpráva

Zdejší Startup Kitchen a Tensor Ventures se spojují se švýcarským CERNem

Česká komunitní platforma Startup Kitchen a investiční deep-tech fond Tensor Ventures se připojují k programu CERN Venture Connect, startupovému programu Evropské laboratoře pro částicovou fyziku (CERN) se sídlem ve Švýcarsku. Tato spolupráce umožní českým startupům přístup k jedinečným technologiím a know-how CERNu.

I když je CERN evropskou laboratoří pro částicovou fyziku, mohou se do programu přihlásit i startupy vyvíjející technologie v oblastech jako jsou optické sítě, metrologie, kryogenika, letectví, farmacie, kvantové technologie, data management a mnoho dalších. „Česká republika má určitě na to, aby nebyla jen montovnou, ale viditelným hráčem na poli pokročilých technologií,“ říká Martin Drdúl, jeden z partnerů Tensor Ventures.

6. 3. 2024 13:28

Rychlá zpráva

spongebob

Konzole pro Zátiší Bikin. Xbox dostal design milovaného SpongeBoba

Microsoft se spojil s americkou společností Best Buy a uvádí limitovanou edici Xboxu Series X ve stylu SpongeBoba. Včetně ovladače, kde jsou motivy jeho kamarádů. Novinka, která je součástí kampaně hry Nickelodeon All-Star Brawl 2, vychází na 699 dolarů, prodává se ovšem pouze ve Spojených státech. A lze očekávat, že rychle zmizí.

6. 3. 2024 11:21

Doporučujeme

„Zatím se ještě vláda drží na uzdě, aby měl Peter Pellegrini šanci vyhrát volby.“

- Matej Ftáčnik, spoluzakladatel Vacuumlabs

Čtěte dále

6. 3. 2024 09:14

6. 3. 2024 08:04

Rychlá zpráva

trump1Gage Skidmore / Flickr

Volební superúterý ovládli Biden s Trumpem, ten jasně směřuje k zisku republikánské nominace

Výsledky primárek takzvaného superúterý, během kterého probíhal souboj o nominační hlasy pro uchazeče o post prezidenta USA rovnou v 16 státech, mezi demokraty jasně ovládl současný prezident Joe Biden. Na straně republikánů, kde se stále ještě sčítá, zase suverénně dominuje Doland Trump, který zatím vyhrál v 11 státech. Jeho protikandidátka, Nikky Haleyová se dokázala prosadit pouze v jednom.

6. 3. 2024 07:08

Rychlá zpráva

Strojvedoucí v Německu dnes začnou opět stávkovat

Německou železnici od dnešního večera do pátečního odpoledne opět ochromí stávka strojvedoucích společnosti Deutsche Bahn, s problémy kvůli tomu musí počítat i cestující na spojích s Českem. Dráhy a odbory GDL se ani po měsíčním vyjednávání nedokázaly dohodnout na mzdových a pracovních podmínkách.

Stávku dnes v 18:00 zahájí nákladní strojvedoucí a ve čtvrtek nad ránem se k nim přidají i jejich kolegové z osobní dopravy. Zatímco nákladní vlaky se rozjedou znovu v pátek brzy ráno, ty osobní začnou podle řádu jezdit až v pátek od 13:00.

5. 3. 2024 20:42

5. 3. 2024 19:35

5. 3. 2024 18:35

Rychlá zpráva

rod-draka-house-of-dragon-hbo-03Foto: HBO

Druhá řada Roku draka bude mít premiéru v červnu

Těšíte se na pokračování příběhu rodu Targaryenů? Dočkáte se za už za pár měsíců. Šéf společnosti Warner Bros. pro streamování a hry J. B. Perrette během pondělního rozhovoru na konferenci o technologiích, médiích a telekomunikacích společnosti Morgan Stanley prozradil, že druhá série seriálu Rok draka bude zahájena v červnu letošního roku. Přesný termín ale zatím známý není.

5. 3. 2024 17:31

Rychlá zpráva

fb-instaFoto: Vygenerováno Open AI / DALL-E

Facebook a Instagram přestaly fungovat. Meta hlásí velký výpadek

Sociální sítě Facebook a Instagram, které patří pod křídla společnosti Meta, hlásí velký výpadek. Až 300 tisíc účtů napříč světem nemá přístup k Facebooku, přičemž na Instagram se podle dostupných údajů nedostane minimálně 20 tisíc lidí. Meta pro server BBC potvrdila, že o výpadku ví – a pracuje na tom.

5. 3. 2024 17:28

Rychlá zpráva

holky z marketinguFoto: #HolkyzMarketingu

#HolkyzMarketingu založily novou vzdělávací platformu pro ženy

Lucie Audi, Aneta Martinek a Pavlína Louženská, zakladatelky platformy #HolkyzMarketingu, stojí za novou vzdělávací iniciativou #HolkyzByznysu. Jejím prostřednictvím chtějí nabídnout pomoc všem začínajícím podnikatelkám. Díky školení nebo mentoringu se dozví, jak založit firmu, nastavit PPC kampaně nebo nabrat první zaměstnance. Platforma kurzy spustila 15. února a během prvních dnů se na její akce zaregistrovalo téměř dva tisíce žen.

„#HolkyzMarketingu fungují už devátým rokem a za tu dobu jsme v komunitě viděli mnoho podnikatelských příběhů a také mnoho výborných nápadů. Někdy ženám jen chybí právní, finanční a nebo prodejní know-how, a to chceme za pomoci špičkových lektorů změnit. Viděly jsme to samy na sobě, ale i na stovkách podnikatelek, které prošly našimi Akademiemi – jak zásadní je v začátcích podporující komunita,“ vysvětluje spoluzakladatelka platformy a její CEO Lucie Audi.