Live

zobrazit nejnovější

17. 10. 2023 09:58

17. 10. 2023 09:27

17. 10. 2023 09:10

Rychlá zpráva

Vladimir Putin přicestoval do Číny, setká se s tamním prezidentem a dalšími asijskými politiky

Od začátku války na Ukrajině cestuje ruský prezident do zahraniční jen zřídka, pokud ale jde o Čínu a další potenciální asijské spojence, udělá výjimku. Nyní dorazil do Pekingu, kde vystoupí na summitu k plánu takzvané nové Hedvábné stezky. Zítra má Vladimir Putin na programu schůzku s prezidentem Si Ťin-pchingem, kromě něj se má setkat také s vietnamským prezidentem Vo Van Thuongem nebo thajským premiérem Sríttchou Tchavisinem, mongolským prezidentem Uchnágínem Chürelsüchem či s prezidentem Laosu Thonglounem Sisoulitem.

17. 10. 2023 08:56

Rychlá zpráva

Policie v Bruselu zneškodnila muže, možná podezřelého z pondělní vraždy Švédů

Belgická policie dnes ráno v bruselské čtvrti Schaerbeek vážně postřelila jednoho člověka, který byl převezen do nemocnice. Podle zpráv některých médií by se mohlo jednat o muže podezřelého z pondělní vraždy dvou švédských fotbalových fanoušků. Zneškodnění potvrdila i belgická ministryně vnitra Annelies Verlindenová, ale totožnost dotyčného podle ní ještě nebyla ověřena. Belgická prokuratura dnes ráno uvedla, že muž podezřelý z pondělního útoku v Bruselu je 45letý Tunisan, který v zemi neúspěšně žádal o azyl. Před činem zveřejnil video, v němž se hlásí k Islámskému státu, a po činu video s kritikou pálení koránu.

17. 10. 2023 08:05

17. 10. 2023 07:35

Rychlá zpráva

joe-biden2Foto: The White House

Joe Biden dorazí ve středu do Izraele

Dalším světovým státníkem, který navštíví Izrael, bude zítra americký prezident Joe Biden. Jeho cesta bude gestem vyjádření podpory Izraeli a jeho právu na obranu. Vedle toho, že má ukázat, že USA stojí pevně po boku Izraele a zabránit většímu rozšíření konfliktu, bude chtít Biden řešit i humanitární situaci v Gaze. Dnes do země dorazí německý kancléř Olaf Scholz, cestu coby „solidární misi“ na dnešek ohlásila například i guvernérka New Yorku Kathy Hochul.

17. 10. 2023 07:08

Rychlá zpráva

Na českých vysokých školách se bude dnes stávkovat

Pracovníci českých univerzit, kteří jsou nespokojení s financováním vysokých škol, budou dnes stávkovat. Celostátní hodinovou výstražnou stávku vyhlásil Vysokoškolský odborový svaz, konat se bude od 14:00 do 15:00. Některé fakulty budou ale stávkovat po celý den, na některých pořádá iniciativa Hodina pravdy protesty.

17. 10. 2023 06:37

Rychlá zpráva

Útočník v Bruselu zabil dva lidi, pořadatelé raději odvolali fotbalový zápas Belgie se Švédskem

Při střelbě v Bruselu včera večer zemřeli dva lidé a jeden byl zraněn. K útoku došlo v centru města a střelec, který pálil na ulici a vykřikoval islamistická hesla, je stále na útěku. Belgičtí představitelé jeho čin označují na terorismus a v rámci bezpečnostních opatření byl zrušen kvalifikační fotbalový zápas na Euro 2024 mezi Belgií a Švédskem, který se měl souběžně hrát. Oběti byli pravděpodobně fotbaloví fanoušci. V Bruselu nyní platí nejvyšší stupeň varování před terorismem a policie po střelci stále pátrá.

16. 10. 2023 20:41

16. 10. 2023 19:17

Rychlá zpráva

maskerFoto: Jakub Zeman

Malíř Masker vystavuje ve Ville Pellé obrazy mužů tančících se svými stíny

Malíř Jakub Matuška známý jako Masker představí od 18. října svou nejnovější tvorbu v pražské Galerii Villa Pellé během výstavy s názvem Koule aneb cestou k propasti mineš deset kamenů. Matuška, finalista Ceny Jindřicha Chalupeckého a držitel Ceny Národní galerie 333, vyšel z graffiti a street artu a nyní se věnuje převážně malbě a kresbě. V nové sérii obrazů se vypořádává se vztahovou a emocionální proměnou muže ve fázi transformace jeho společenské role.

16. 10. 2023 18:48

Rychlá zpráva

chipsyFoto: Depositphotos

Jeden ze sedmi lidí je závislý na průmyslově zpracovaných potravinách

Podle metastudie v odborném časopise The British Medical Journal může být každý sedmý dospělý a každé osmé dítě závislé na ultrazpracovaných potravinách s vysokým obsahem rafinovaných sacharidů a přidaných tuků, jako jsou čokoládové tyčinky, čipsy, zmrzlina, párky či slazené nápoje. Závislost se projevuje podobně jako ta na alkoholu či nikotinu a vyvolává intenzivní chutě, abstinenční příznaky a snížení kontroly nad příjmem potravy i přes důsledky, jako je obezita či  horší fyzické a duševní zdraví.