Live

zobrazit nejnovější

7. 3. 2024 09:36

Rychlá zpráva

avatar-last-airbender-netflix-2Reprofoto: Netflix/YouTube

Seriálový Avatar: Legenda o Aangovi dostane na Netflixu druhou i třetí sérii

Osmidílné hrané fantasy Avatar: Legenda o Aangovi bude mít pokračování. Netflixovský remake slavného kresleného seriálu o světě, který čelí de facto genocidě a zabránit se jí snaží trojice dětí, sice fanoušky předlohy většinou zklamal, posbíral ale během prvním dní online dostatek zhlédnutí, aby streamovací obr souhlasil s natočením dalších dvou sérií. Ty mají příběh, v němž se krutý Národ ohně snaží ovládnout či zničit všechny ostatní a podmanit si svět, dovyprávět do úplného konce. Víc podrobností zatím není známo.

7. 3. 2024 08:40

Rychlá zpráva

Průměrná sazba hypoték o něco stoupla, stále se ale pohybuje na nejnižších hodnotách za poslední rok a půl

Průměrná sazba hypoték na počátku března nepatrně stoupla z únorových 5,6 procenta na 5,62 procenta. Zůstává tak nadále blízko nejnižších hodnot od června 2022. Vyplývá to z údajů Swiss Life Hypoindexu, který se zpracovává na základě údajů k pátému pracovnímu dni každého měsíce. Metodika odráží aktuální průměrnou nabídkovou sazbu hypotečního úvěru pro 80 procent hodnoty nemovitosti.

7. 3. 2024 07:53

7. 3. 2024 07:03

6. 3. 2024 21:03

6. 3. 2024 19:36

Rychlá zpráva

Japonsko od léta zpoplatní výstup na nejvyšší tamní horu Fudži

Turisté budou od začátku letní lezecké sezony muset zaplatit poplatek 2000 jenů, v přepočtu 312 korun. Opatření se bude týkat nejpopulárnější stezky vedoucí na vrchol. Pro zpoplatnění se japonské úřady rozhodly proto, že je na stezce velký provoz, což zvyšuje riziko nehod a obavy z ničení životního prostředí v oblasti.

6. 3. 2024 19:12

6. 3. 2024 17:43

Rychlá zpráva

Praha 7 chce pojmenovat vyhlídku ve Stromovce po Navalném

Vedení městské části navrhne magistrátu, aby po zesnulém ruském opozičním politikovi Alexeji Navalném pojmenoval vyhlídku u Místodržitelského letohrádku ve Stromovce, tedy nedaleko budovy ruského velvyslanectví. Pokud úřad Praze 7 vyhoví, její doporučení musí poté ještě schválit městští radní. Navalnyj zemřel v polovině února v sibiřské trestanecké kolonii.

V okolí ruského velvyslanectví v Praze nese jména po ruských opozičních činitelích několik míst. Náměstí před ambasádou se od roku 2020 jmenuje podle zavražděného Borise Němcova. Ve stejném roce byla promenáda ve Stromovce pojmenována po usmrcené novinářce Anně Politkovské, Praha část Korunovační ulice u velvyslanectví v roce 2022 přejmenovalo na ulici Ukrajinských hrdinů a přilehlý most nad dráhou nese jméno ukrajinského válečného hrdiny Vitalije Skakuna.

6. 3. 2024 16:44

Rychlá zpráva

Senát schválil nový zbraňový zákon. Bude přísnější, právo vlastnit zbraně zachovává

Nový zákon o zbraních a střelivu, který ukládá prodejcům zbraní povinnost hlásit podezřelé obchody, umožňuje zabavit zbraně kvůli bezpečnostnímu riziku nebo zkracuje z deseti na pět let lhůtu pro lékařské prohlídky držitelů zbraní. Opatření, které na rozdíl od původní vládní předlohy zachovává právo pořizovat, vlastnit a nosit zbraně za zákonných podmínek, ještě posoudí prezident Pavel.

Ministr vnitra Vít Rakušan řekl, že nový zákon kvůli digitalizaci centrálního zbraňového registru a jeho propojení s dalšími policejními a zdravotními systémy nabyde účinnosti až od roku 2026. Kvůli prosincové střelbě na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy mají být ale některé pasáže do stávajícího zákona zahrnuty dílčí novelou ještě letos.

6. 3. 2024 16:13

Rychlá zpráva

nikkihaleyFoto: Depositphotos

Republikánka Nikki Haley vzdala prezidentskou kampaň

Jediným vážným republikánským kandidátem zůstává bývalý prezident Donald Trump. Rozhodnutí souvisí s výsledky v takzvaném superúterý, během kterého probíhaly prezidentské primárky demokratů i republikánů v 16 státech. Na straně republikánů totiž dominoval Trump. Haley dokázala vyhrát jen v jednom státu, ve Vermontu. Bývalá guvernérka Jižní Karoliny své voliče nevyzvala, aby podpořili Trumpa. Mezi demokraty úterní primárky jasně ovládl současný prezident Joe Biden.

6. 3. 2024 14:49

Rychlá zpráva

Zdejší Startup Kitchen a Tensor Ventures se spojují se švýcarským CERNem

Česká komunitní platforma Startup Kitchen a investiční deep-tech fond Tensor Ventures se připojují k programu CERN Venture Connect, startupovému programu Evropské laboratoře pro částicovou fyziku (CERN) se sídlem ve Švýcarsku. Tato spolupráce umožní českým startupům přístup k jedinečným technologiím a know-how CERNu.

I když je CERN evropskou laboratoří pro částicovou fyziku, mohou se do programu přihlásit i startupy vyvíjející technologie v oblastech jako jsou optické sítě, metrologie, kryogenika, letectví, farmacie, kvantové technologie, data management a mnoho dalších. „Česká republika má určitě na to, aby nebyla jen montovnou, ale viditelným hráčem na poli pokročilých technologií,“ říká Martin Drdúl, jeden z partnerů Tensor Ventures.

6. 3. 2024 13:28

Rychlá zpráva

spongebob

Konzole pro Zátiší Bikin. Xbox dostal design milovaného SpongeBoba

Microsoft se spojil s americkou společností Best Buy a uvádí limitovanou edici Xboxu Series X ve stylu SpongeBoba. Včetně ovladače, kde jsou motivy jeho kamarádů. Novinka, která je součástí kampaně hry Nickelodeon All-Star Brawl 2, vychází na 699 dolarů, prodává se ovšem pouze ve Spojených státech. A lze očekávat, že rychle zmizí.